Ilmansuodatin FILTRON AM 408/1

67,42 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta huomenna klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000031897 Osasto: Tuotemerkki:

Ilmansuodatin FILTRON AM 408/1 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1544 428, Volvo 15444284, Volvo 1660 375, Volvo 16603755, Volvo 1 660 376. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 4,352 kg
Mitat 59,0 × 28,0 × 28,0 cm
Pituus

570.0 mm

Kiinnitysasento

579.0 mm

Ulkohalkaisija

271.0 mm

Ulkohalkaisija 2

271.0 mm

Sisähalkaisija

177.0 mm

Sisähalkaisija 2

177.0 mm

Sisähalkaisija 3

11.0 mm

Suodattimen tyyppi

Cartridge

Paino

4,35 kg

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus [mm]

579.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

271.0

Ulkoläpimitta 2 [mm]

271.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

177.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

11.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Ilmansuodatin FILTRON AM 408/1”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON AM 408/1 Ilmansuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTID120FPP
Volvo PentaTID120HPP
Volvo PentaTID121FG

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1544 428
VOLVO15444284
VOLVO1660 375
VOLVO16603755
VOLVO1 660 376
VOLVO16603763
VOLVO16603765
VOLVO1660377
VOLVO16603771
VOLVO1660808
VOLVO1661808
VOLVO1661808-4
VOLVO1661808-5
VOLVO6897063

Ristiviitteet

ALCO FILTERMD388
ALCO FILTERMD-7084
ALCO FILTERMD-7086
AMAZONB00GI84O64
BALDWINPA2757
BOSCH1457432187
BOSCH1457433670
BOSCH1457433671
CLEAN FILTERMA530
CLEAN FILTERMA 700
CLEAN FILTERMA 798
COOPERSAEM 2040
COOPERSAES 2041
COOPERSAZA 189
COOPERSFIAAMFL6897
COOPERSFIAAMFLI6579
COOPERSFIAAMFLI6579CPF
COOPERSFIAAMFLI6783
COOPERSFIAAMFLI6784
DONALDSONP777105
DONALDSONP777154
DONALDSONP777767
DONALDSONP778403
DONALDSONP780519
DONALDSONP900684
DT2.14053
DT2.14060
DT2.14069
DT2.91809
FEBI06779
FEBI06780
FEBI06781
FEBI6779
FEBI6780
FEBI6781
FILTRONAM 408/1
FILTRONAM408/1W
FLEETGUARDAF4550
FLEETGUARDAF4552
FLEETGUARDAF4641M
FRAMCA4278
FRAMCA4942
FRAMCA4943
FRAMCA4944
HENGST FILTERE127L
HENGST FILTERE127L01
HENGST FILTERE127LS
HIFI FILTERSA14500
HIFI FILTERSA 14591
JC AUTOFILAM408/1
KNECHTAG 243
KNORR-BREMSEK117778N50
KOLBENSCHMIDT50013922
KOLBENSCHMIDT922-AR
KOLBENSCHMIDT924-AR
LUBERFINERLAF 1743
LUBERFINERLAF 1752
LUBERFINERLAF 1753
MAHLELX 658
MAHLELX 84
MANN-FILTERC271390
MEYLE534 321 0002
PURFLUXA802
PURFLUXA951
PURFLUXA952
PUROLATORA77427
RYCOHDA5806
RYCOHDA5807
SĘDZISZÓWWA30-2100
SOFIMAS 2070 A
SOFIMAS 7161 A
TECNOCARA702
TECNOCARA948
TECNOCARA949
UFI27.160.00
UFI27.161.00
UFI2796600
VAICOV96-0017
VMECH- 11211
WIX FILTERS42393E
WOODGATEWGA437
WOODGATEWGA437S
WOODGATEWGA440