Öljynsuodatin WIX FILTERS 51515

9,31 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / MerCruiser / Mercury / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000028831 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin WIX FILTERS 51515 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 162709, Volvo 430143, Volvo 4301438, Volvo 4804651, Volvo 6612598. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,47 kg
Mitat 13,5 × 10 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

132.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

72.0 mm

Sisähalkaisija 2

63.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

Paino

0,47 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus [mm]

132.0

Kierremitta

3/4-16

Avauspaine ohitusventtiili [bar]

0.6

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin WIX FILTERS 51515”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä WIX FILTERS 51515 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaD42A
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO162709
VOLVO430143
VOLVO4301438
VOLVO4804651
VOLVO6612598
VOLVO66125980
VOLVO7950975
VOLVO8357790
VOLVO899839
VOLVO945928
VOLVO990937

Ristiviitteet

AC DELCOHC 2
AC DELCOPF1
AC DELCOPF 1 HC
AC DELCOPF 2
AC DELCOPF 42
AC DELCOSC
AC DELCOSP
AC DELCOSX
AC DELCOX150
AC DELCOX21
AC DELCOX 4017 E
AC DELCOX 4018 E
AC DELCOX4125E
AC DELCOX61
ACIACI 3224905
ALCO FILTERSP801
ALCO FILTERSP826
ALCO FILTERSP866
ALCO FILTERSP920
ALLIS-CHALMERS02305781
ALLIS-CHALMERS02324211
ALLIS-CHALMERS02325784
ALLIS-CHALMERS02349008
ALLIS-CHALMERS02370005
ALLIS-CHALMERS02513810
ALLIS-CHALMERS132578
ALLIS-CHALMERS230578
ALLIS-CHALMERS232241
ALLIS-CHALMERS232421
ALLIS-CHALMERS232578
ALLIS-CHALMERS234900
ALLIS-CHALMERS237000
ALLIS-CHALMERS251178
ALLIS-CHALMERS4511629
ALLIS-CHALMERS4511629-0
ALLIS-CHALMERS64511629
ALLIS-CHALMERS70237000
ALLIS-CHALMERS72370000
ASHIKA10-02-204
ASHIKA10-02-206
BALDWINB2
BALDWINB253
BALDWINB297
BALDWINBT251
BALDWINBT266
BALDWINBT524
BALDWINV1F
BALDWINV2F
BLUE PRINTADT32101
BLUE PRINTADT32101S
BOSCH0451103325
BOSCH0451104001
BOSCH0451104063
BOSCH0451203001
BOSCH0 451 203 001-850
BOSCH0451203153
BOSCH0 451 203 176
BOSCH0451302182
BOSCH0986452001
BOSCH0986452002
BOSCH0 986 AF0 124
BOSCH0986AF1006
BOSCH0986AF1077
BOSCH0986AF1126
BOSCH1986452001
BOSCH1986452002
BOSCH9450732008
BOSCH9 451 103 610
BOSCH9 457 280 530
BOSCH986452001
BOSCH986452002
BOSCHF 005 X13 182
BOSCHP2001
BOSCHP2182
BOSCHP3001
BOSCHP4063
CHAMPLS23
CHAMPPH 2832
CHAMPPH 299
CHAMPPH8A
CHAMPIONC105
CHAMPIONC150/606
CHAMPIONCOF100150S
CHAMPIONCOF100282S
CHAMPIONCOF101274S
CLEAN FILTERDO225
CLEAN FILTERDO 225/D
CLEAN FILTERDO298
COMLINECTY11110
COOPERSAZL 008
COOPERSAZL028
COOPERSAZL030
COOPERSAZL109
COOPERSZ1289
COOPERSZ43
COOPERSZ 45
COOPERSZ47
COOPERSZ877
COOPERSZ89
COOPERSFIAAMFT4403
COOPERSFIAAMFT4403A
COOPERSFIAAMFT4702
COOPERSFIAAMFT4790CPF
DELPHIEFL514
DELPHIFX0001
DELPHIFX0021
DELPHIFX0024
DELPHIFX0070
DONALDSONP169071
DT11.13102
EUROREPARE149157
EUROREPARE149228
FEBI1004130
FILTRONOP549
FILTRONOP563
FLEETGUARDHF6351
FLEETGUARDLF3313
FLEETGUARDLF3324
FLEETGUARDLF3401
FLEETGUARDLF3466
FLEETGUARDLF3487
FLEETGUARDLF3530
FLEETGUARDLF3685
FLEETGUARDLF551
FLEETGUARDLF551A
FLEETGUARDLF697
FLEETGUARDLF787
FRAMHP1
FRAMPH19
FRAMPH2802
FRAMPH2803
FRAMPH28032
FRAMPH2806
FRAMPH2821
FRAMPH2823
FRAMPH2824
FRAMPH2996
FRAMPH2996A
FRAMPH5300
FRAMPH8
FRAMPH80D
FRAMPH8A
FRAMPH8A-S
FRAMPH977
FRAMPH977A
GUD FILTERSZ 351
GUD FILTERSZ 45
GUD FILTERSZ47
GUD FILTERSZ95
HENGST FILTERH17W02
HENGST FILTERH19W03
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312006
HIFI FILTERT1623
HINO1560A41010
IHC920203
IPS PARTSIFL-3204
IPS PARTSIFL-3206
JAPANPARTSFO-204
JAPANPARTSFO-204S
JAPANPARTSFO-206
JAPANPARTSFO-206S
JAPANPARTSJFO204
JAPANPARTSJFO204S
JAPANPARTSJFO206
JAPANPARTSJFO206S
KOLBENSCHMIDT052OS
KOLBENSCHMIDT360-OS
KOLBENSCHMIDT50013052
KOLBENSCHMIDT500130523
KOLBENSCHMIDT50 013 360
LINDE2654403
LUBERFINERL 334
LUBERFINERLFP 1
LUBERFINERLFP 19
LUBERFINERPH 299
LUBERFINERPH8A
MACK485GBS1138
MAGNETI MARELLI152071758744
MAGNETI MARELLI154068174560
MAGNETI MARELLI71758744
MAHLEOC 1208
MAHLEOC 664 A
MAHLEOC706
MAHLEOC 706OF
MANN-FILTERW94081
MERCURY MARINE60 565
MONARK30 758 063
MONARK30 758 898
MOTORCRAFTBFL18
MOTORCRAFTEFL001
MOTORCRAFTEFL074
MOTORCRAFTEFL 137
MOTORCRAFTEFL316
MOTORCRAFTEFL905
MOTORCRAFTFL1
MOTORCRAFTFL1A
MOTORCRAFTFL 299
NIPPARTSJ1312006
PERKINS26 540 347
PERKINS2654342
PERKINS2654343
PERKINS2654347
PERKINS2654401
PERKINS2654412
PURFLUXLS154
PURFLUXLS154A
PURFLUXLS165
PURFLUXLS186
PURFLUXLS453A
PURFLUXLS454
PURFLUXLS494
PURFLUXLS582
PURFLUXLS774
PUROLATORL17582
PUROLATORL30001
PUROLATORL 30119
PUROLATORL 37031
PUROLATORL 37225
PUROLATORL 38258
PUROLATORL 39001
PUROLATORL40017
PUROLATORLI 2687
PUROLATORLI 3626
PUROLATORLI 3855
PUROLATORMF 45700 A
PUROLATORPC210
PUROLATORPER1
PUROLATORPER1A
PUROLATORPER83
PUROLATORPIL30
PUROLATORPIL 38
QUINTON HAZELLQFL0165
QUINTON HAZELLQOF5400
RYCOZ139
RYCOZ9
SĘDZISZÓWPP82
SĘDZISZÓWPP87
SOFIMAS 3214 R
TECNOCARB1
TECNOCARR405
TECNOCARR49
TECNOCARR65
TECNOCARR80
THERMO KING11-7079
UFI2310200
UFI2310700
UFI2315601
UFI2318100
UFI2321400
UFI2329700
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW9401
VALEO586015
VALEO586073
VALEO586187
VALEO586981
VALEO586990
VAN WEZEL3224905
VAN WEZELACI 3224905
VICC101
VICC105
VICC702
WOODGATEWGL3313
WOODGATEWGL697
WOODGATEWGL940