Polttoainesuodatin JC PREMIUM B3F016PR

3,43 € Sis. alv 25,5 %

MerCruiser / Mercury / Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013880 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin JC PREMIUM B3F016PR vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 233628, Volvo 236628, Volvo 2366284, Volvo 23666284, Volvo 33452806. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,208 kg
Mitat 8 × 9 × 9 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

72.5 mm

Ulkohalkaisija

83.5 mm

Sisähalkaisija

19.0 mm

Sisähalkaisija 2

17.0 mm

Paino

0,21 kg

Valmistaja rajaus

CAV

Korkeus (mm)

72.5

Ulkoläpimitta [mm]

83.5

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Sisäläpimitta 1 [mm]

19.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

17.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin JC PREMIUM B3F016PR”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä JC PREMIUM B3F016PR Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO233628
VOLVO236628
VOLVO2366284
VOLVO23666284
VOLVO33452806
VOLVO3581078
VOLVO35810787
VOLVO6211585
VOLVO62115852
VOLVO6613665
VOLVO66136656
VOLVO66488453
VOLVO7236628
VOLVO858201
VOLVO8582017

Ristiviitteet

ACACD159
ACACD173
ACACD51
AC DELCOACD 159
AC DELCOACD 173
AC DELCOACD51
ACIACI 1736906
ACIACI 25002031
ACIACI 25002067
ACIACI 4395930
ACIACI 8249957
ALCO FILTERMD-093
AMAZONB075W6G24T
AMCNF-2259
AMCSF-9968
BALDWINBF825
BALDWINBF838-F2
BOSCH1457429215
BOSCH1457429219
BOSCH1457434011
BOSCH1 457 434 016
BOSCH1 457 434 017
BOSCH1457434087
BOSCH1457434201
BOSCH1 457 434 201-48N
BOSCH1 457 434 201-704
BOSCH1457434221
BOSCH1 457 434 330
BOSCH1457434900
BOSCH1 457 434 900-850
BOSCH1 457 434 900-867
BOSCH1457434901
BOSCH1457434902
BOSCH1457434903
BOSCH1457434904
BOSCH1457434905
BOSCH1 457 434 905-850
BOSCH1 457 434 906
BOSCH1457434909
BOSCH1457434910
BOSCH74014
BOSCH9451080009
BOSCH9451733000
BOSCH9455080000
BOSCH9455160246
BOSCH9879993036
BOSCHN4201
CHAMPFC25
CHAMPL 2603-F
CHAMPL 269 F
CHAMPL 296 F
CHAMPIONL131
CHAMPIONL137
CLEAN FILTERDN220
CLEAN FILTERMP 409
COOPERSAZF015
COOPERSAZF100
COOPERSAZF101
COOPERSG 629
CROSLAND358
CROSLAND522
CROSLAND533
CROSLAND544
CROSLAND566
CROSLAND901
DELPHI296
DELPHI7111296
DELPHI7111500
DELPHI7176901
DELPHIFF0001
DELPHIHDF096
DELPHIHDF296
DELPHIHDF901
DELPHILK629
DELPHILK629F
DELPHILK629Y
FILTRONPM819
FILTRONPM 819/1
FILTRONPM 819/1 T
FLEETGUARDCL-21
FLEETGUARDFF138
FLEETGUARDFF167
FLEETGUARDFF167A
FRAMC1190PL
FRAMC1191
FRAMC1191A
FRAMC4155
GUD FILTERSG 629
HENGST FILTERE75/1K
HENGST FILTERE75KD42
IHC1133280R1
IHC1502155C91
IHC2656621
IHC3043645R91
IHC304405R91
IHC3044506
IHC3044506R91
IHC3044506R93
IHC3062788
IHC3069205
IHC3069205R91
IHC306975
IHC306975R91
IHC3144117
IHC3144477R91
IHC3144477R92
IHC3602788
IHC3602788R91
IHC757836R91
IHC765951
IHC765951R91
IHC795872R91
IHC796051
IHC796051R91
IHC796460R91
IHC796951R91
JAPANPARTSJFC-891
JAPANPARTSJFC-891S
JAPANPARTSJFC-892
JAPANPARTSJFC-892S
JAPANPARTSJFC-893
JAPANPARTSJFC-893S
JC_NRB3F016
JC PREMIUMB3F016PR
LOMBARDINI276217542
MAPCO63195
MERCURY MARINE988 000 30
MOTORCRAFTAFD157
MOTORCRAFTBFL19
MOTORCRAFTEFG 003
MOTORCRAFTEFG 005
MOTORCRAFTEFG 088
MOTORCRAFTEFG296
MOTORCRAFTEFG3
MOTORCRAFTEFG315
MOTORCRAFTFD157
NIPPARTSJ1338025
PERKINS1879513
PERKINS2236295
PERKINS2650090
PERKINS26560017
PERKINS26561117
PERKINS2 656 612
PERKINS2656621
PURFLUXCS157
PURFLUXCS157A
PURFLUXCS159
PUROLATORF50149
PUROLATORF57629
SIDATLI3786
TECNOCARN1116
TECNOCARN1117
TECNOCARN1117V
TECNOCARN153
THERMO KINGA 98 066
UFI22.017.00
UFI2436000
UFI2436001
UFI24.360.02
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP917x
VAN WEZELACI 1736906
VAN WEZELACI 25002031
VAN WEZELACI 25002067
VAN WEZELACI 4395930
VAN WEZELACI 8249957
WOODGATEWGF138
WOODGATEWGF296
WOODGATEWGF5049