SKF VKMC 06220

120,18 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000016647 Osasto: Tuotemerkki:

SKF VKMC 06220 SKF VKMC 06220 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1275409, Volvo 274216, Volvo 274247, Volvo 30638278, Volvo 30677134. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 2,082 kg
Mitat 27 × 15 × 17 cm
Hampaiden lukumäärä

132.0 pcs

Kiinnitysasento

28.0 mm

Hihna

Pyöristetyllä hammasprofiililla

Materiaali vesipumpun siipipyörä

Teräslevy

Hihnaleveys [mm]

28.0

Hammasluku

132

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “SKF VKMC 06220”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä SKF VKMC 06220 soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-110I-D
Volvo PentaD3-110I-E
Volvo PentaD3-110I-F
Volvo PentaD3-110I-G
Volvo PentaD3-110I-H
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-140A-D
Volvo PentaD3-140A-E
Volvo PentaD3-140A-F
Volvo PentaD3-140A-G
Volvo PentaD3-140A-H
Volvo PentaD3-140I-D
Volvo PentaD3-140I-E
Volvo PentaD3-140I-F
Volvo PentaD3-140I-G
Volvo PentaD3-140I-H
Volvo PentaD3-150I-D
Volvo PentaD3-150I-E
Volvo PentaD3-150I-F
Volvo PentaD3-150I-G
Volvo PentaD3-150I-H
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-170A-D
Volvo PentaD3-170A-E
Volvo PentaD3-170A-F
Volvo PentaD3-170A-G
Volvo PentaD3-170A-H
Volvo PentaD3-170I-D
Volvo PentaD3-170I-E
Volvo PentaD3-170I-F
Volvo PentaD3-170I-G
Volvo PentaD3-170I-H
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD3-200A-D
Volvo PentaD3-200A-E
Volvo PentaD3-200A-F
Volvo PentaD3-200A-G
Volvo PentaD3-200A-H
Volvo PentaD3-200I-D
Volvo PentaD3-200I-E
Volvo PentaD3-200I-F
Volvo PentaD3-200I-G
Volvo PentaD3-200I-H
Volvo PentaD3-220A-D
Volvo PentaD3-220A-E
Volvo PentaD3-220A-F
Volvo PentaD3-220A-G
Volvo PentaD3-220A-H
Volvo PentaD3-220I-D
Volvo PentaD3-220I-E
Volvo PentaD3-220I-F
Volvo PentaD3-220I-G
Volvo PentaD3-220I-H

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1275409
VOLVO274216
VOLVO274247
VOLVO30638278
VOLVO30677134
VOLVO30731772
VOLVO30731774
VOLVO30751022
VOLVO30777779
VOLVO31258306
VOLVO31293177
VOLVO31293668
VOLVO31316658
VOLVO31316999
VOLVO31339542
VOLVO8658339
VOLVO8692561
VOLVO8694629
VOLVO8694630
VOLVO987498

Ristiviitteet

AIRTEXWPK-168301
AMAZON (ASIN)B00B9D3XY2
CONTINENTAL CTAMCT1010WP1
DAYCOKTBWP5920
DOLZKD111
FEBI32746
GATESKP15580XS
GRAFKP824-1
HEPUK62067
HEPUPK09800
HUTCHINSONKH 449WP196
INA530058230
METELLI30-0824-1
OPTIMALSK-1608AQ1
QUINTON HAZELLQBPK6850
SKFVKMC 06220
SNRKDP465.030
VALEO614585