Hihna GATES 6220MC

6,86 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000016625 Osasto: Tuotemerkki:

Hihna GATES 6220MC vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 968296, Volvo 973487, Volvo 973488. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,074 kg
Mitat 24 × 7 × 2 cm
Kiinnitysasento

10.0 mm

Pituus

1000.0 mm/ · 1010.0 mm

Paino

0,07 kg

Vetoliinan materiaali

Polyesteri

Hihnamateriaali

Kumi

Väri

musta

Leveys (mm)

10.0

Pituus (mm)

1000.0

Pituus, ulko (mm)

1010.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Hihna GATES 6220MC”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä GATES 8532-16220 Hihna 6220MC soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaKAD42A
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAD42P-A
Volvo PentaKAD43P-A
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTAMD42WJ-A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO968296
VOLVO973487
VOLVO973488

Ristiviitteet

AC DELCOAB31017
ACIACI 51002037
AMAZONB00625S4IW
ASHIKA109-10X1000LA
AUTEX10X1000
BANDO2395
BLUE PRINTAD10V1000
BLUE PRINTADT39621
BOSCH1 987 947 314
BOSCH1987947613
BOSCH1987947625
BOSCH1987947691
BOSCH910416-1200
BOSCH911416-1200
BOSCH913416-1200
CONTINENTAL CTAM11,9X1000
CONTINENTAL CTAM119X1013
CONTINENTAL CTAM6578025
CONTINENTAL CTAM6578038
CONTINENTAL CTAM6587150
CONTINENTAL CTAM6587152
CONTINENTAL CTAM6588634
CONTINENTAL CTAMAV10-1000
CONTINENTAL CTAMAV10-1003
CONTINENTAL CTAMAV10-1005
CONTINENTAL CTAMAV10-1007
CONTINENTAL CTAMAV10-995
CONTINENTAL CTAMAVX10X1000
CONTINENTAL CTAMAVX10X1005
CONTINENTAL CTAMAVX10X1007
CONTINENTAL CTAMAVX10X995
CONTINENTAL CTAMV1249
CONTINENTAL CTAMV507
CONTINENTAL CTAMV570
DAIMLEREAC3850
DAYCO10395
DAYCO10398
DAYCO10A1000C
DAYCO10A1000GL
DAYCO10A1000HD
DAYCO10A1005C
DAYCO2086
DAYCO4098
DAYCO6157
DAYCO6741
DAYCO6741D
DAYCO7611
DAYCO7611L
DAYCO858SD
DAYCO955
DAYCO958SD
FAI AUTOPARTS10AV1000
FERODOV1059
FERODOV904
FERODOVS1000
FIRESTONE969
FIRESTONESCV986
FLENNORA5119
GATES8532-16220
HAVAMVG 11000
HAVAMVS 1150
HAVAMVS 1152
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1011000
HUTCHINSON5376
HUTCHINSONAV10.990CR
HUTCHINSONAV10990LA1000
HUTCHINSONAV10LA1000
HUTCHINSONAV 10 LA 1000TK
INA537022820
INAFB10X1000
KLEBER10X1000
KLEBER10X1005
KLEBER1113
KLEBERAV10.990
LUCAS ELECTRICALKDB100
LUCAS ELECTRICALKDB999
MAGNETI MARELLI340101001000
MAGNETI MARELLI340101001005
MINTEXPWFT1000
MINTEXWFT391
MITSUBOSHIMF1395
MOTORCRAFTEJA100
MOTORCRAFTEJA101
MOTORCRAFTEJA99
MOTORCRAFTEJB100
MOTORCRAFTEJU394
MOTORCRAFTEJX100
MOTORCRAFTEJX101
MOTORCRAFTEJX99
NIPPARTSJ1101000
OPTIBELT1200
OPTIBELT1212
OPTIBELT9,5 X 1000
OPTIBELTAVX10X1000
OPTIBELTAVX10X1005
OPTIBELTAVX10X995
QUINTON HAZELLQBA1000
QUINTON HAZELLQBF1000
ROULUNDS RUBBER1A0995
ROULUNDS RUBBER1A1000
ROULUNDS RUBBER1A1005
ROULUNDS RUBBER3225
ROULUNDS RUBBER3565
ROULUNDS RUBBER4470
SEMPERIT9,5X1000
SKFVKMV10AVX1000
SKFVKMV10AVX1005
SNRAVX10X1000
SNRCA10AV1000
SNRCA11AV1010
UNIPARTGCB11000
VAN WEZEL51 00 2037
VEYANCE10AV1000
VEYANCE10AV1000HD
VEYANCE10AV1000HDX2
VEYANCE1377H
VEYANCE951000