Sylinterinkannen tiiviste FELPRO MARINE 17000

38,59 € Sis. alv 25,5 %

MerCruiser / Mercury / OMC / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000777 Osasto: Tuotemerkki:

Sylinterikannen tiiviste FELPRO MARINE 17000 vastaa muun muassa OE-numeroita: Mercury Marine 27-342731, Mercury Marine 27-52364, Mercury Marine 27-810841, Mercury Marine 27-814703, Mercury Marine 34273. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,244 kg
Mitat 66 × 28 × 0,5 cm
Työkalutyyppi

Cylinder head gasket

Make

MERCRUISER / · OMC / · VOLVO PENTA

Malli

3.0L

Paino

0,24 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Sylinterinkannen tiiviste FELPRO MARINE 17000”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FELPRO MARINE FEL17000 Sylinterinkannen tiiviste 17000 soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta3.0GLM-A
Volvo Penta3.0GLM-B
Volvo Penta3.0GLM-C
Volvo Penta3.0GLMMDA
Volvo Penta3.0GLP-A
Volvo Penta3.0GLP-B
Volvo Penta3.0GLP-C
Volvo Penta3.0GLP-D
Volvo Penta3.0GLP-E
Volvo Penta3.0GLP-J
Volvo Penta3.0GLP-N
Volvo Penta3.0GSM-A
Volvo Penta3.0GSM-B
Volvo Penta3.0GSM-C
Volvo Penta3.0GSMBYMCE
Volvo Penta3.0GSMLKD
Volvo Penta3.0GSMNCS
Volvo Penta3.0GSMWTR
Volvo Penta3.0GSP-A
Volvo Penta3.0GSP-B
Volvo Penta3.0GSP-C
Volvo Penta3.0GSPBYMCE
Volvo Penta3.0GSPEFS
Volvo Penta3.0GSPLKD
Volvo Penta3.0GSPMDA
Volvo Penta3.0GSPNCS
Volvo Penta3.0GSPWTR
Volvo Penta3.0GXi-J
Volvo Penta3.0GXiC-J

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

MERCURY MARINE27-342731
MERCURY MARINE27-52364
MERCURY MARINE27-810841
MERCURY MARINE27-814703
MERCURY MARINE34273
MERCURY MARINE342731
MERCURY MARINE3852692
MERCURY MARINE52364
MERCURY MARINE810841
MERCURY MARINE814703
MERCURY MARINEFI5000119
MERCURY MARINEFI5000199
MERCURY MARINEFI5000204
VOLVO3852692
VOLVO3853336
VOLVO3856443
VOLVO913276

Ristiviitteet

FELPRO MARINE17000
SIERRA18-2815