Sylinterinkannen tiiviste FELPRO MARINE 17020

40,89 € Sis. alv 25,5 %

Chris-Craft / Crusader / MerCruiser / Mercury / OMC / Volvo Penta

Jälkitoimituksessa

Tuotetunnus (SKU): CX-000000781 Osasto: Tuotemerkki:

Sylinterikannen tiiviste FELPRO MARINE 17020 vastaa muun muassa OE-numeroita: Mercury Marine 27-34278, Mercury Marine 27-48330, Mercury Marine 27-75611, Mercury Marine 27-75611001, Mercury Marine 27-756111. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,254 kg
Mitat 66,5 × 28 × 0,5 cm
Työkalutyyppi

Cylinder head gasket

Make

MERCRUISER / · VOLVO PENTA

Malli

5.0L

Paino

0,25 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Sylinterinkannen tiiviste FELPRO MARINE 17020”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FELPRO MARINE FEL17020 Sylinterinkannen tiiviste 17020 soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta430
Volvo Penta430A
Volvo Penta430B
Volvo Penta431A
Volvo Penta431B
Volvo Penta432A
Volvo Penta434A
Volvo Penta5.0GiC-225-S
Volvo Penta5.0GiC-J
Volvo Penta5.0GiCE-225-S
Volvo Penta5.0GiPBYCCE
Volvo Penta5.0GiPEFS
Volvo Penta5.0GiPWTR
Volvo Penta5.0GL-A
Volvo Penta5.0GL-B
Volvo Penta5.0GL-C
Volvo Penta5.0GL-D
Volvo Penta5.0GL-E
Volvo Penta5.0GL-F
Volvo Penta5.0GL-FF
Volvo Penta5.0GL-H
Volvo Penta5.0GL-HF
Volvo Penta5.0GL-J
Volvo Penta5.0GL-JF
Volvo Penta5.0GLPBYC
Volvo Penta5.0GLPEFS
Volvo Penta5.0GLPWTR
Volvo Penta5.0GXi-270-R
Volvo Penta5.0GXi-A
Volvo Penta5.0GXi-B
Volvo Penta5.0GXi-BF
Volvo Penta5.0GXi-C
Volvo Penta5.0GXi-CF
Volvo Penta5.0GXi-D
Volvo Penta5.0GXi-DF
Volvo Penta5.0GXi-E
Volvo Penta5.0GXi-EF
Volvo Penta5.0GXi-F
Volvo Penta5.0GXi-FF
Volvo Penta5.0GXi-G
Volvo Penta5.0GXi-GF
Volvo Penta5.0GXi-J
Volvo Penta5.0GXi-JF
Volvo Penta5.0GXi-N
Volvo Penta5.0GXi-P
Volvo Penta5.0GXiC-270-R
Volvo Penta5.0GXiC-J
Volvo Penta5.0GXiC-JF
Volvo Penta5.0GXiC-P
Volvo Penta5.0GXiCE-270-R
Volvo Penta5.0GXiCE-J
Volvo Penta5.0GXiCE-JF
Volvo Penta5.0GXiCE-M
Volvo Penta5.0GXiCE-MF
Volvo Penta5.0GXiCE-P
Volvo Penta5.0GXiE-270-R
Volvo Penta5.0GXiE-J
Volvo Penta5.0GXiE-JF
Volvo Penta5.0GXiE-K
Volvo Penta5.0GXiE-KF
Volvo Penta5.0GXiE-M
Volvo Penta5.0GXiE-MF
Volvo Penta5.0GXiE-N
Volvo Penta5.0GXiE-P
Volvo Penta5.0OSi-B
Volvo Penta5.0OSi-BF
Volvo Penta5.0OSi-C
Volvo Penta5.0OSi-CF
Volvo Penta5.0OSi-D
Volvo Penta5.0OSi-DF
Volvo Penta5.0OSi-E
Volvo Penta5.0OSi-EF
Volvo Penta5.0OSi-F
Volvo Penta5.0OSi-FF
Volvo Penta5.0OSi-G
Volvo Penta5.0OSi-GF
Volvo Penta5.0OSi-J
Volvo Penta5.0OSi-JF
Volvo Penta5.0OSiE-J
Volvo Penta5.0OSiE-JF
Volvo Penta500A
Volvo Penta500B
Volvo Penta501A
Volvo Penta501B
Volvo Penta5.7Gi-300-J
Volvo Penta5.7Gi-300-JF
Volvo Penta5.7Gi-300-N
Volvo Penta5.7Gi-300-P
Volvo Penta5.7Gi-300-R
Volvo Penta5.7Gi-A
Volvo Penta5.7Gi-B
Volvo Penta5.7Gi-BF
Volvo Penta5.7Gi-C
Volvo Penta5.7Gi-CF
Volvo Penta5.7Gi-D
Volvo Penta5.7Gi-DF
Volvo Penta5.7Gi-E
Volvo Penta5.7Gi-EF
Volvo Penta5.7Gi-F
Volvo Penta5.7Gi-FF
Volvo Penta5.7Gi-G
Volvo Penta5.7Gi-GF
Volvo Penta5.7GiC-300-J
Volvo Penta5.7GiC-300-JF
Volvo Penta5.7GiC-300-P
Volvo Penta5.7GiC-300-R
Volvo Penta5.7GiCE-300-J
Volvo Penta5.7GiCE-300-JF
Volvo Penta5.7GiCE-300-M
Volvo Penta5.7GiCE-300-MF
Volvo Penta5.7GiCE-300-P
Volvo Penta5.7GiCE-300-R
Volvo Penta5.7GiE-300-J
Volvo Penta5.7GiE-300-JF
Volvo Penta5.7GiE-300-K
Volvo Penta5.7GiE-300-KF
Volvo Penta5.7GiE-300-M
Volvo Penta5.7GiE-300-N
Volvo Penta5.7GiE-300-P
Volvo Penta5.7GiE-300-R
Volvo Penta5.7GiI-A
Volvo Penta5.7GiI-B
Volvo Penta5.7GiI-C
Volvo Penta5.7GiI-D
Volvo Penta5.7GiI-E
Volvo Penta5.7GiI-F
Volvo Penta5.7GiI-G
Volvo Penta5.7GiIMDA
Volvo Penta5.7GiINCCCE
Volvo Penta5.7GiPHUS
Volvo Penta5.7GiPLKDCE
Volvo Penta5.7GiPLKECE
Volvo Penta5.7GiPMDA
Volvo Penta5.7GiPMDACE
Volvo Penta5.7GiPNCACE
Volvo Penta5.7GiPNCBCE
Volvo Penta5.7GIPNCMCE
Volvo Penta5.7GiPNCSCE
Volvo Penta5.7GL-A
Volvo Penta5.7GL-B
Volvo Penta5.7GL-C
Volvo Penta5.7GL-D
Volvo Penta5.7GL-E
Volvo Penta5.7GLIMDA
Volvo Penta5.7GLiPLKDCE
Volvo Penta5.7GLPLKA
Volvo Penta5.7GLPLKD
Volvo Penta5.7GLPLKE
Volvo Penta5.7GLPLKR
Volvo Penta5.7GLPMDA
Volvo Penta5.7GLPNCS
Volvo Penta5.7GSiCPLKD
Volvo Penta5.7GSiI-A
Volvo Penta5.7GSiPBYCCE
Volvo Penta5.7GSiPEFS
Volvo Penta5.7GSiPLKD
Volvo Penta5.7GSiPLKE
Volvo Penta5.7GSiPWTR
Volvo Penta5.7GSPBYC
Volvo Penta5.7GSPEFS
Volvo Penta5.7GSPLKD
Volvo Penta5.7GSPLKE
Volvo Penta5.7GSPWTR
Volvo Penta5.7GXi-320-R
Volvo Penta5.7GXi-A
Volvo Penta5.7GXi-B
Volvo Penta5.7GXi-C
Volvo Penta5.7GXi-CF
Volvo Penta5.7GXi-D
Volvo Penta5.7GXi-DF
Volvo Penta5.7GXi-E
Volvo Penta5.7GXi-EF
Volvo Penta5.7GXi-F
Volvo Penta5.7GXi-FF
Volvo Penta5.7GXi-G
Volvo Penta5.7GXi-GF
Volvo Penta5.7GXi-H
Volvo Penta5.7GXi-HF
Volvo Penta5.7GXi-J
Volvo Penta5.7GXi-JF
Volvo Penta5.7GXi-N
Volvo Penta5.7GXi-P
Volvo Penta5.7GXiC-320-R
Volvo Penta5.7GXiC-J
Volvo Penta5.7GXiC-JF
Volvo Penta5.7GXiC-P
Volvo Penta5.7GXiCE-320-R
Volvo Penta5.7GXiCE-J
Volvo Penta5.7GXiCE-JF
Volvo Penta5.7GXiCE-M
Volvo Penta5.7GXiCE-P
Volvo Penta5.7GXiE-320-R
Volvo Penta5.7GXiE-J
Volvo Penta5.7GXiE-JF
Volvo Penta5.7GXiE-K
Volvo Penta5.7GXiE-KF
Volvo Penta5.7GXiE-M
Volvo Penta5.7GXiE-MF
Volvo Penta5.7GXiE-N
Volvo Penta5.7GXiE-P
Volvo Penta5.7GXiI-A
Volvo Penta5.7GXiI-B
Volvo Penta5.7GXiI-C
Volvo Penta5.7GXiI-D
Volvo Penta5.7GXiI-E
Volvo Penta5.7GXiI-F
Volvo Penta5.7GXiI-G
Volvo Penta5.7GXiI-H
Volvo Penta5.7OSi-300-J
Volvo Penta5.7OSi-300-JF
Volvo Penta5.7OSi-A
Volvo Penta5.7OSi-AF
Volvo Penta5.7OSi-B
Volvo Penta5.7OSi-BF
Volvo Penta5.7OSi-C
Volvo Penta5.7OSi-CF
Volvo Penta5.7OSi-D
Volvo Penta5.7OSi-DF
Volvo Penta5.7OSi-E
Volvo Penta5.7OSi-EF
Volvo Penta5.7OSi-G
Volvo Penta5.7OSi-GF
Volvo Penta5.7OSiE-300-J
Volvo Penta5.7OSiE-300-JF
Volvo Penta5.7OSXi-A
Volvo Penta5.7OSXi-AF
Volvo Penta5.7OSXi-B
Volvo Penta5.7OSXi-BF
Volvo Penta5.7OSXi-C
Volvo Penta5.7OSXi-CF
Volvo Penta5.7OSXi-D
Volvo Penta5.7OSXi-DF
Volvo Penta5.7OSXi-E
Volvo Penta5.7OSXi-EF
Volvo Penta5.7OSXi-G
Volvo Penta5.7OSXi-GF
Volvo Penta5.7OSXi-J
Volvo Penta5.7OSXi-JF
Volvo Penta5.7OSXiE-J
Volvo Penta5.7OSXiE-JF
Volvo Penta570
Volvo Penta570A
Volvo Penta571A
Volvo Penta572A
Volvo Penta740B
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQ211A
Volvo PentaAQ231A
Volvo PentaAQ271C
Volvo PentaAQ311B
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaBB231A
Volvo PentaBB261A
Volvo PentaD12D-C MH
Volvo PentaD12D-E MH
Volvo PentaD12D-G MH
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD67C
Volvo PentaV8-225-C-A
Volvo PentaV8-225-C-B
Volvo PentaV8-225-CE-A
Volvo PentaV8-225-CE-B
Volvo PentaV8-270-A
Volvo PentaV8-270-B
Volvo PentaV8-270-C-A
Volvo PentaV8-270-C-B
Volvo PentaV8-270-CE-A
Volvo PentaV8-270-CE-B
Volvo PentaV8-270-E-A
Volvo PentaV8-270-E-B
Volvo PentaV8-300-A
Volvo PentaV8-300-B
Volvo PentaV8-300-C-A
Volvo PentaV8-300-C-B
Volvo PentaV8-300-CE-A
Volvo PentaV8-300-CE-B
Volvo PentaV8-300-E-A
Volvo PentaV8-300-E-B
Volvo PentaV8-320-A
Volvo PentaV8-320-B
Volvo PentaV8-320-C-A
Volvo PentaV8-320-C-B
Volvo PentaV8-320-CE-A
Volvo PentaV8-320-CE-B
Volvo PentaV8-320-E-A
Volvo PentaV8-320-E-B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

MERCURY MARINE27-34278
MERCURY MARINE27-48330
MERCURY MARINE27-75611
MERCURY MARINE27-75611001
MERCURY MARINE27-756111
MERCURY MARINE3853380
MERCURY MARINE841207
VOLVO16.50-00250
VOLVO313201
VOLVO36160
VOLVO3853380
VOLVO6269577
VOLVO7057500
VOLVO856474
VOLVO910089
VOLVO914971
VOLVO9-63706

Ristiviitteet

FELPRO MARINE17020
SIERRA18-3876