Kampiakselin tiiviste SIERRA 18-1213

41,85 € Sis. alv 25,5 %

MerCruiser / Mercury / OMC / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000005017 Osasto: Tuotemerkki:

Kampiakselin tiiviste SIERRA 18-1213 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 3853341, Volvo 856665. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,02 kg
Mitat 7 × 6 × 1 cm
Työkalutyyppi

Engine leak stopper

Paino

0,02 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Kampiakselin tiiviste SIERRA 18-1213”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä SIERRA 18-1213 Kampiakselin tiiviste soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta3.0GLM-A
Volvo Penta3.0GLM-B
Volvo Penta3.0GLM-C
Volvo Penta3.0GLMMDA
Volvo Penta3.0GLP-A
Volvo Penta3.0GLP-B
Volvo Penta3.0GLP-C
Volvo Penta3.0GLP-D
Volvo Penta3.0GLP-E
Volvo Penta3.0GLP-J
Volvo Penta3.0GLP-N
Volvo Penta3.0GSM-A
Volvo Penta3.0GSM-B
Volvo Penta3.0GSM-C
Volvo Penta3.0GSMBYMCE
Volvo Penta3.0GSMLKD
Volvo Penta3.0GSMNCS
Volvo Penta3.0GSMWTR
Volvo Penta3.0GSP-A
Volvo Penta3.0GSP-B
Volvo Penta3.0GSP-C
Volvo Penta3.0GSPBYMCE
Volvo Penta3.0GSPEFS
Volvo Penta3.0GSPLKD
Volvo Penta3.0GSPMDA
Volvo Penta3.0GSPNCS
Volvo Penta3.0GSPWTR
Volvo Penta3.0GXi-J
Volvo Penta3.0GXiC-J
Volvo Penta4.3GIPNCACE
Volvo Penta4.3GIPNCMCE
Volvo Penta4.3GLMMDA
Volvo Penta4.3GLPMDA
Volvo Penta4.3GLPNCA
Volvo Penta4.3GSJNCS
Volvo Penta4.3GSPMDA
Volvo Penta4.3GSPNCA
Volvo Penta4.3GSPNCM
Volvo Penta430
Volvo Penta430A
Volvo Penta430B
Volvo Penta431A
Volvo Penta431B
Volvo Penta432A
Volvo Penta434A
Volvo Penta500A
Volvo Penta500B
Volvo Penta501A
Volvo Penta501B
Volvo Penta5.7GiIMDA
Volvo Penta5.7GiPHUS
Volvo Penta5.7GiPMDA
Volvo Penta5.7GiPMDACE
Volvo Penta5.7GiPNCACE
Volvo Penta5.7GIPNCMCE
Volvo Penta5.7GLIMDA
Volvo Penta5.7GLPMDA
Volvo Penta570
Volvo Penta570A
Volvo Penta571A
Volvo Penta572A
Volvo Penta740B
Volvo PentaAQ205A
Volvo PentaAQ211A
Volvo PentaAQ231A
Volvo PentaAQ231B
Volvo PentaAQ271A
Volvo PentaAQ271B
Volvo PentaAQ271C
Volvo PentaAQ271D
Volvo PentaAQ311A
Volvo PentaAQ311B
Volvo PentaBB231A
Volvo PentaBB261A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO3853341
VOLVO856665

Ristiviitteet

MALLORY9-61610
MERCRUISER26-11973
MERCRUISER26-34218
MERCRUISER26-42750
MERCRUISER26-49952
MERCRUISER26-54799
MERCRUISER26-59342
MERCRUISER26-79223
MERCRUISER26-97335
MERCRUISERFI1100202
MERCRUISERFI1100806
MERCRUISERFI1101076
MERCRUISERFI1101263
MERCRUISERFI3835946
MERCRUISERFI5110043
OMC3853341
OMC912989
OMC914817
SIERRA18-1213