Käynnistin MAHLE MS 66

595,66 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000020515 Osasto: Tuotemerkki:

Käynnistin MAHLE MS 66 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 2041237, Volvo 22175635. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 10,7 kg
Mitat 39 × 22 × 15 cm
Jännite

24.0 V

Nimellisteho

4.0 kW

Reikien määrä

3.0 pcs

Hihan tyyppi

89.0 mm

Hampaiden lukumäärä

9.0 pcs

Vaihteiston tyyppi

With reducing transmission

Venttiilin ohjaustyyppi

New

Paino

10,70 kg

Jännite [V]

24.0

Käynnistinmoottori teho [kW]

4.0

Hammasluku

9

Laipan halkaisija [mm]

89.0

Kiinnitysreikien lukumäärä

3.0

Kiinnityspisteiden läpimitta [mm]

127.0

Reiän halkaisija 1 [mm]

10.9

Pyörimissuunta

Pyörimissuunta myötäpäivään

vauhtipyöräsyvyys [mm]

31.0

Hammasväli [mm]

14.36

Vaihteistomalli

Alennusvaihteistolla

Nettopaino [g]

10000.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Käynnistin MAHLE MS 66”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä MAHLE MS 66 Käynnistin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD550GE
Volvo PentaTAD551GE
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD720GE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO2041237
VOLVO22175635

Ristiviitteet

ATLAS5650595
BOSCH0001231005
BOSCH0001231028
BOSCH0001263007
BOSCH0001263008
BOSCH0001263051
BOSCH0001263052
BOSCH0986021000
DELCO REMYDRT100
DELPHILRS1936
FISCHER2913163700
FISCHER2913184900
FUCHS5411656432
ISKRAAZF4198
ISKRAIS1255
LUCASLRS1936
LUCAS ELECTRICALLRS1936
MAGNETI MARELLI63522310
MAGNETI MARELLIMSN2043
MAHLEMS 66
PRESTOLITE ELECTRIC861053
PRESTOLITE ELECTRICM93R3004SE
WAI508435