Vaihtovirtalaturi PRESTOLITE ELECTRIC PE 858884

248,63 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014599 Osasto: Tuotemerkki:

Laturi PRESTOLITE ELECTRIC 858884 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1089861, Volvo 11063163, Volvo 11063163-7, Volvo 14371018, Volvo 1502272. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 5,855 kg
Mitat 19,5 × 18,5 × 25 cm
Jännite

24.0 V

Vaihtovirtageneraattorin latausvirta

55.0 A

Talja

Ei

Urien määrä

1.0 pcs

Taljan halkaisija

72.75 mm

Kannen verkon toteutus

24.0 V

Venttiilin ohjaustyyppi

New

Paino

5,86 kg

Jännite (V)

24.0

Laturi varausvirta (A)

55.0

Laturityyppi

Transistoriohjattu

Versio

Premium

Hihnapyörät

Ilman hihnapyöriä

OE-numerolle

845940

Liittimet

Earth return Grounded

Pyörimissuunta

Soveltuu käytettäväksi myötä- ja vastapäivään

Määrä

1

Paino [g]

5744.0

Läpimitta sisäänotto [mm]

90.0

Kopan läpimitta (mm)

149.0

Varsiläpimitta [mm]

17.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Vaihtovirtalaturi PRESTOLITE ELECTRIC PE 858884”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä PRESTOLITE ELECTRIC 858884 Vaihtovirtalaturi PE soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD30A
Volvo PentaAD31
Volvo PentaAD31B
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAD40B
Volvo PentaAD41B
Volvo PentaAD41BJ
Volvo PentaAD41D
Volvo PentaAD41L-A
Volvo PentaAD41P-A
Volvo PentaAQAD30A
Volvo PentaAQAD40A
Volvo PentaAQAD40B
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD40A
Volvo PentaAQD70D
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD41B
Volvo PentaD41D
Volvo PentaD41L-A
Volvo PentaD45A
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD30A
Volvo PentaMD31A
Volvo PentaMD40A
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1030G
Volvo PentaTAD1030GE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1030VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1630PB
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAMD30A
Volvo PentaTAMD31A
Volvo PentaTAMD31B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31L
Volvo PentaTAMD31L-A
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD31M-A
Volvo PentaTAMD31P
Volvo PentaTAMD31P-A
Volvo PentaTAMD31S
Volvo PentaTAMD40A
Volvo PentaTAMD40B
Volvo PentaTAMD41A
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD41D
Volvo PentaTAMD41H-A
Volvo PentaTAMD41H-B
Volvo PentaTAMD41P
Volvo PentaTAMD41P-A
Volvo PentaTAMD60C
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD70D
Volvo PentaTAMD70E
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTAMD120B
Volvo PentaTAMD121D
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122AF
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTAMD162A
Volvo PentaTAMD162B
Volvo PentaTAMD162C
Volvo PentaTAMD162C-B
Volvo PentaTAMD162C-C
Volvo PentaTAMD163A-A
Volvo PentaTAMD163P-A
Volvo PentaTAMD165A
Volvo PentaTAMD165C
Volvo PentaTAMD165P
Volvo PentaTD30A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD40A
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTD60D
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD60DG-83
Volvo PentaTD60G
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD70G
Volvo PentaTD70G-83
Volvo PentaTD70GG
Volvo PentaTD70GG-83
Volvo PentaTD70GPP
Volvo PentaTD70GPP-83
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD100G-85
Volvo PentaTD100GG
Volvo PentaTD100GG-85
Volvo PentaTD100GGP
Volvo PentaTD100GP
Volvo PentaTD100GP-85
Volvo PentaTD100HP
Volvo PentaTD100HPB
Volvo PentaTD120HP
Volvo PentaTD120HPP
Volvo PentaTD121G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GG
Volvo PentaTD121GGP
Volvo PentaTD121GGP-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1010G
Volvo PentaTD1030VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTHD102K-KB
Volvo PentaTHD102KB
Volvo PentaTHD102KD
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID60DG
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID70G
Volvo PentaTID70GG
Volvo PentaTID70GPP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTID100K
Volvo PentaTID100K-87
Volvo PentaTID100KG
Volvo PentaTID100KGP
Volvo PentaTID100KGP-87
Volvo PentaTID100KP
Volvo PentaTID100KP-87
Volvo PentaTID100KPB-87
Volvo PentaTID120HPP
Volvo PentaTID121FG
Volvo PentaTID121K
Volvo PentaTID121K-87
Volvo PentaTID121KG
Volvo PentaTID121KGP
Volvo PentaTID121KP
Volvo PentaTID121KPB
Volvo PentaTID121L
Volvo PentaTID121LG
Volvo PentaTID121LGP
Volvo PentaTID121LP
Volvo PentaTID121LPB
Volvo PentaTID162AG
Volvo PentaTID162AGP
Volvo PentaTID162AP
Volvo PentaTID162APB
Volvo PentaTMD30A
Volvo PentaTMD31A
Volvo PentaTMD31B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD31L-A
Volvo PentaTMD40A
Volvo PentaTMD40B
Volvo PentaTMD40C
Volvo PentaTMD41A
Volvo PentaTMD41B
Volvo PentaTMD41D
Volvo PentaTMD41L-A
Volvo PentaTMD100C
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD120A
Volvo PentaTMD120B
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1010G
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630PP
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1089861
VOLVO11063163
VOLVO11063163-7
VOLVO14371018
VOLVO1502272
VOLVO1607361
VOLVO1607362
VOLVO1624089
VOLVO1624090
VOLVO21048168
VOLVO38032702
VOLVO3803443
VOLVO4803774
VOLVO5 003 089
VOLVO5003090
VOLVO5003349
VOLVO5003448
VOLVO6779261
VOLVO8113909
VOLVO8113911
VOLVO845940
VOLVO85000219
VOLVO863955
VOLVO872021
VOLVO8720211
VOLVO873757
VOLVO8737579
VOLVO873759
VOLVO873771
VOLVO90110631638
VOLVOALT1145

Ristiviitteet

BOSCH0 120 469 014
BOSCH0120469014
BOSCH0 120 469 523
BOSCH0120469523
BOSCH0 120 469 798
BOSCH0120469798
BOSCH0 120 489 060
BOSCH0120489060
BOSCH0 120 489 303
BOSCH0120489303
BOSCH0 986 031 190
BOSCH0986031190
BOSCH0986033840
BOSCH0 986 033 841
BOSCH0 986 034 350
BOSCH0986034350
BOSCH0 986 034 370
BOSCH0986034370
BOSCH0 986 038 351
BOSCH0 986 080 180
BOSCH9 120 080 114
BOSCH9120080114
BOSCHBX3384
BOSCHBX3435
BOSCHBX3437
CASCOCAL10618AS
CASCOCAL10618GS
DELCO REMY19025074
DELCO REMY19025103
DELCO REMY19070064
DELCO REMY19070065
DELCO REMY19093075
DELCO REMY19093076
DELCO REMY8700019
DELCO REMY90015040
DELCO REMY9120080114
DELCO REMYDRA 1190
DELCO REMYDRA3840
DELCO REMYDRA3841
DELCO REMYDRA3956
DELCO REMYDRA4350
DELCO REMYDRA 4370
DELCO REMYDRA8351
DRI-EXCHANGE238110554
DRI-EXCHANGE238123454
DRI-EXCHANGE238123554
E.D.R933840
E.D.R934350
E.D.R934370
FRIESEN90-30.220
FRIESEN9032311
FRIESEN9033840
FRIESEN9034370
FRIESEN9034781
FRIESEN9051304
FRIESEN9931190
FRIESEN9933840
FRIESEN9934350
FRIESEN9934370
GENERAL RICAMBI040348
HELLA8EL 012 584-221
HELLA8EL 012 584-371
HELLA8EL 725 587-001
HELLA8EL725587001
HELLA8EL 725 799-001
HELLA8EL725799001
HELLA8EL 725 817-001
HELLA8EL725817001
HELLA8EL 730 020-001
HELLA8EL730020001
HELLACA132IR
HELLACA500IR
HELLACA518
HELLACA518IR
HELLACA722IR
LUCASLRA00972
LUCASLRA02775
LUCASLRA386
LUCASLRA474
LUCASLRA972
LUCAS ELECTRICALLRA00474
LUCAS ELECTRICALLRA474
MAGNETI MARELLI943356188
MAGNETI MARELLI943356521
MAGNETI MARELLI943357557
MAGNETI MARELLIMAR1503
MAGNETI MARELLIMAR836
MAGNETI MARELLIMAR896
PARIS-RHONE105473
PARIS-RHONE2105473
PARIS-RHONE2180620
PARIS-RHONEA14N100M
PARIS-RHONEA14N112M
PARIS-RHONEA14N119M
PARIS-RHONEA14N141
PARIS-RHONEA14 N81M
PRESTOLITE ELECTRIC858880Z
PRESTOLITE ELECTRIC858884
PRESTOLITE ELECTRIC858884Z
PRESTOLITE ELECTRIC860135
PRESTOLITE ELECTRIC860135Z
PRESTOLITE ELECTRICPBNA0474
PRESTOLITE ELECTRICPBNA0972
PRESTOLITE ELECTRICZ858884
TEREXK6141538
TEREXX6141527
UNIPOINTALT0106
UNIPOINTF042A01018
UNIVERSAL COMPONENTS UKAL2090
UNIVERSAL COMPONENTS UKAL2090OEM
UNIVERSAL COMPONENTS UKVLAL2090T
VALEO105473
VALEO2105473
VALEO2180620
VALEO2541199B
VALEO2940060
VALEO436437
VALEO436438
VALEO436439
VALEO436440
VALEO510-348
VALEO529601
VALEO592777
VALEO943356188
VALEO943356521
VALEO943357557
VALEOA14N100M
VALEOA14N112M
VALEOA14N119M
VALEOA14N81M
VALEOMAR1503
VALEOMAR836
VALEOMAR896