Polttoainesuodatin VOLVO PENTA 3581078

17,06 € Sis. alv 25,5 %

Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000008194 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin VOLVO PENTA 3581078 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 858201. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,196 kg
Mitat 9 × 9 × 9 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Paino

0,20 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin VOLVO PENTA 3581078”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä VOLVO PENTA 3581078 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta230A
Volvo Penta230B
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta430
Volvo Penta500A
Volvo Penta500B
Volvo Penta501A
Volvo Penta501B
Volvo Penta431
Volvo Penta432
Volvo Penta434
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQ95
Volvo PentaAQ100
Volvo PentaAQ110
Volvo PentaAQ115
Volvo PentaAQ120A
Volvo PentaAQ130
Volvo PentaAQ250
Volvo PentaAQ250A
Volvo PentaAQ250B
Volvo PentaAQ280A
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ125B
Volvo PentaAQ131A
Volvo PentaAQ131B
Volvo PentaAQ131C
Volvo PentaAQ131D
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQ145A
Volvo PentaAQ145B
Volvo PentaAQ151A
Volvo PentaAQ151B
Volvo PentaAQ151C
Volvo PentaAQ225B
Volvo PentaAQ225C
Volvo PentaAQ225D
Volvo PentaAQ225E
Volvo PentaAQ225F
Volvo PentaAQ231A
Volvo PentaAQ231B
Volvo PentaAQ260A
Volvo PentaAQ260B
Volvo PentaAQ271A
Volvo PentaAQ271B
Volvo PentaAQ271C
Volvo PentaAQ271D
Volvo PentaAQ290A
Volvo PentaAQ311A
Volvo PentaAQ311B
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaBB231A
Volvo PentaBB260A
Volvo PentaBB260B
Volvo PentaBB260C
Volvo PentaBB261A
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO858201

Ristiviitteet

AC DELCOACD 8098 E
AMAZONB017XRWSAM
BOSCH1 457 434 250
BOSCH1 457 434 950
BOSCH9 455 160 129
CHAMPLFF 3511
CLEAN FILTERDN 1915
COOPERSAZF 071
COOPERSFIAAMFT4892
DONALDSONP502420
DONALDSONP556245
FEBI198585
FILTRONPM 819/1
FLEETGUARDFF167
FLEETGUARDFF5049
FLEETGUARDFF5788
FRAMC4172
HENGST FILTERH568WK D498
KNECHTDF 22
KOLBENSCHMIDT408-FC
KOLBENSCHMIDT50 013 408
LUBERFINERLFF 3511
MAHLEKX23D
MAHLEKX 28
MALLORY9-37908
MANN-FILTERP 917/2 X
MANN & HUMMELP 9172 X
MOTORCRAFTEFG 059
PERKINS1879513
PERKINS2236295
PERKINS2650090
PERKINS26550005
PERKINS26560017
PERKINS2656017
PERKINS26560171
PERKINS26560172
PERKINS26560173
PERKINS26561117
PERKINS2 656 612
PERKINS2656621
PURFLUXCS155
PUROLATORF 57174
PUROLATORPF 3146
RECMARREC3581078
SAKURA AUTOMOTIVEFC-1702
SIERRA18-7858
SURE FILTERSFF 0167
TECNOCARN153
UFI2437300
VOLVO PENTA3581078
WIX FILTERS33166E