Polttoainesuodatin OE DEUTZ 01174423

10,99 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Cummins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014407 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin OE DEUTZ 01174423 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11 706 667, Volvo 142139393, Volvo 142440437, Volvo 2149 2771, Volvo 241672. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,358 kg
Mitat 8 × 8 × 12 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus 2

63.0 mm

Kiinnitysasento

125.0 mm

Ulkohalkaisija

76.0 mm

Sisähalkaisija

63.0 mm

Kierteen koko

M16 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,36 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin OE DEUTZ 01174423”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä OE DEUTZ 01174423 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003D
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQ145A
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaAQD70C
Volvo PentaAQD70CL
Volvo PentaAQD70D
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaBB145A
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD67C
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD70C
Volvo PentaMD100A
Volvo PentaMD100B
Volvo PentaMD100B-CC
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1030G
Volvo PentaTAD1030GE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1030VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD60A
Volvo PentaTAMD60B
Volvo PentaTAMD60C
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD70C
Volvo PentaTAMD70D
Volvo PentaTAMD70E
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTAMD120B
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTAMD162A
Volvo PentaTAMD162B
Volvo PentaTAMD162C
Volvo PentaTAMD162C-B
Volvo PentaTAMD162C-C
Volvo PentaTAMD163A-A
Volvo PentaTAMD163P-A
Volvo PentaTAMD165A
Volvo PentaTAMD165C
Volvo PentaTAMD165P
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTD60A
Volvo PentaTD60B
Volvo PentaTD60D
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD60DG-83
Volvo PentaTD60G
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD70G
Volvo PentaTD70G-83
Volvo PentaTD70GG
Volvo PentaTD70GG-83
Volvo PentaTD70GPP
Volvo PentaTD70GPP-83
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD100G-85
Volvo PentaTD100GG
Volvo PentaTD100GG-85
Volvo PentaTD100GGP
Volvo PentaTD100GP
Volvo PentaTD100GP-85
Volvo PentaTD100HP
Volvo PentaTD100HPB
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTD120C
Volvo PentaTD120G
Volvo PentaTD120GG
Volvo PentaTD120GG PP
Volvo PentaTD120HP
Volvo PentaTD120HPP
Volvo PentaTD121G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GG
Volvo PentaTD121GGP
Volvo PentaTD121GGP-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD164KAE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1010G
Volvo PentaTD1030VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTHAMD70C
Volvo PentaTHD102K-KB
Volvo PentaTHD102KB
Volvo PentaTHD102KD
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID60DG
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID70G
Volvo PentaTID70GG
Volvo PentaTID70GPP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTID100K
Volvo PentaTID100K-87
Volvo PentaTID100KG
Volvo PentaTID100KGP
Volvo PentaTID100KGP-87
Volvo PentaTID100KP
Volvo PentaTID100KP-87
Volvo PentaTID100KPB-87
Volvo PentaTID120FG
Volvo PentaTID120FPP
Volvo PentaTID120HPP
Volvo PentaTID121FG
Volvo PentaTID121K
Volvo PentaTID121K-87
Volvo PentaTID121KG
Volvo PentaTID121KGP
Volvo PentaTID121KP
Volvo PentaTID121KPB
Volvo PentaTID121L
Volvo PentaTID121LG
Volvo PentaTID121LGP
Volvo PentaTID121LP
Volvo PentaTID121LPB
Volvo PentaTID162AG
Volvo PentaTID162AGP
Volvo PentaTID162AP
Volvo PentaTID162APB
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD70C
Volvo PentaTMD100A
Volvo PentaTMD100C
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD120A
Volvo PentaTMD120B
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1010G
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11 706 667
VOLVO142139393
VOLVO142440437
VOLVO2149 2771
VOLVO241672
VOLVO2416725
VOLVO241674
VOLVO243004
VOLVO2430049
VOLVO36845
VOLVO3825133
VOLVO38251336
VOLVO47701701
VOLVO6889135
VOLVO7 243 004
VOLVO72430044
VOLVO72430049
VOLVO79128732
VOLVO8000250
VOLVOV466987

Ristiviitteet

AC DELCOTP1067
AC DELCOTP 943
AC DELCOXD 25
ALCO FILTERSP821
AMAZONB001CUJEDQ
ATLAS362972
ATLAS371291
ATLAS441923
BALDWINBF1221
BALDWINBF1226
BALDWINBF1261
BALDWINBF1269
BALDWINBF1367
BALDWINBF7524
BALDWINBF7591-D
BALDWINBF7664
BALDWINBF7689
BALDWINBF7772
BALDWINBF782
BALDWINBF788
BALDWINBF7931
BALDWINBF983
BALDWINBF988
BALDWINBF993
BOSCH0 986 450 521
BOSCH0 986 450 731
BOSCH1457434050
BOSCH1457434057
BOSCH1457434062
BOSCH1457434068
BOSCH1457434072
BOSCH1457434073
BOSCH1457434154
BOSCH1 457 434 165
BOSCH1457434190
BOSCH1457434432
BOSCH9455160352
BOSCHN4050
BOSCHN4154
BOSCHN4432
CHAMPFP586F
CLARK4111378
CLEAN FILTERDN256
COOPERSAZF003
COOPERSAZF 830
COOPERSZ 75
COOPERSFIAAMFP4683
COOPERSFIAAMFP4932
COOPERSFIAAMFT4802
DELPHIHDF762
DONALDSONFFP550943
DONALDSONP550526
DONALDSONP550943
DONALDSONP553004
DONALDSONP779451
DT1.10296
FILTRONPP845/2
FLEETGUARDFF4013
FLEETGUARDFF5018
FLEETGUARDFF5033
FLEETGUARDFF5052
FLEETGUARDFF5074
FLEETGUARDFF5095
FRAMP3711
FRAMP4102
FRAMP4102PL
FRAMP4102RP
FRAMP4473
GUD FILTERSZ 75
HAMM1213202
HAMM234575
HAMM2345755018
HAMM40538001
HENGST FILTERH60WK
HENGST FILTERH60WK01
HOFFER7690130/1
INGERSOLL-RAND35292366
INGERSOLL-RAND3931063
INGERSOLL-RAND4006 51052
INGERSOLL-RAND91605196
INGERSOLL-RANDF 4006 51052
KNORR-BREMSEK 117935
KNORR-BREMSEK117935N50
LINDE0009831622
LINDE01160243
LINDE016 000 000 3 001
LINDE9831622
LOMBARDINI2762175046
LOMBARDINI278217535
LUBERFINERFP585F
LUBERFINERFP 586-F
LUBERFINERG 6353
LUBERFINERLFF 3521
LUBERFINERLFP943F
MEAT&DORIA4130/1
MEYLE16-34 323 0007
MONARK30 789 154
MOTORCRAFTEFG 025
MOTORCRAFTEFG 080
MOTORCRAFTFD68
PURFLUXCS162
PURFLUXCS195
PUROLATORF1064
PUROLATORF53125
PUROLATORF54424
PUROLATORF57042
PUROLATORF57336
PUROLATORF59265
PUROLATORPC42
PUROLATORPER 265 F
RYCOZ75
SĘDZISZÓWPD-42
SĘDZISZÓWPD425
STILL0 133 748
SULLAIR0383
SULLAIR2110
SULLAIR21W
SULLAIR4053800
SULLAIR68527265
TECNECO FILTERSGS 97
TECNOCARRN241
TECNOCARRN45
TECNOCARRN45B
TECNOCARRN46B
UFI2430700
UFI2435800
UFI2437200
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK731
WINKLER265 000 201 00
WINKLER266 000 201 00
WOODGATEWGF231
WOODGATEWGF5018
WOODGATEWGF5033
WOODGATEWGF5052
WOODGATEWGF731