Öljynsuodatin UFI 23.118.00

6,69 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000007797 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin UFI 23.118.00 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 834337, Volvo 8343378. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,26 kg
Mitat 8 × 8 × 6,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

62.0 mm

Ulkohalkaisija

76.0 mm/ · 78.0 mm

Ulkohalkaisija 2

71.0 mm

Sisähalkaisija

61.0 mm

Paino

0,26 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Avauspaine ohitusventtiili [bar]

0.7

Korkeus (mm)

62.0

Kierremitta

3/4-16 UNF

Ulkoläpimitta [mm]

76.0

Korvaava tuote/korvaava tiedote 2

yhdellä peruutuksenestoventtiilillä

Ulkoläpimitta 1 [mm]

78.0

Ulkoläpimitta 2 [mm]

71.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

61.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin UFI 23.118.00”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä UFI 23.118.00 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO834337
VOLVO8343378

Ristiviitteet

AC DELCOX13
ALCO FILTERSP898
APRILIA82883R
APRILIA8560163
BOSCH0451103018
BOSCH0451103041
BOSCH0451103133
BOSCH0451103141
BOSCH9450732006
BOSCHH04
BOSCHO222
BOSCHP3141
BRIGGS & STRATTON492 932
BRIGGS & STRATTON78235450111
CAGIVA41152001A
CHAMPPH2814
CHAMPIONC116
CHAMPIONC302
CHAMPIONC316
CLEAN FILTERDO277
COMLINEEOF104
COOPERSZ107
COOPERSFIAAMFT4763
CROSLAND659
FEBI180846
FILTRONOP518
FLEETGUARDLF3826
FRAMPH2874
GILERA321205
HENGST FILTERH11W01
KAWASAKI49065-7007
KNECHTAW 32
KNECHTOC11
MALAGUTI46400700
MANN-FILTERMW77
MANN-FILTERW77
MONARK030738018
MOTORCRAFTEFL098
MOTORCRAFTEFL98
PURFLUXLS169
PURFLUXLS169B
PUROLATORFC603
PUROLATORL17603
PUROLATORML17603
ROTAX825700
SF FILTERSFD8247
SOFIMAS5100R
TECNOCARR15
UFI23.118.00
UNIPARTGFE210
VOLVO PENTA834337-8
WIXWL7064
WIX FILTERS57035