Öljynsuodatin DONALDSON P550750

32,17 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012948 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P550750 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1517575, Volvo 1517575-5, Volvo 1695007, Volvo 16950073, Volvo 3130922. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 3,5 kg
Mitat 41 × 21 × 20 cm
Suodattimen tyyppi

Hose filter

Kiinnitysasento

383.0 mm

Ulkohalkaisija

196.0 mm

Sisähalkaisija

22.0 mm

Lisäkuvaus

celulosis

Cut-off pressure

6,9 Pa

Paino

3,50 kg

Suodatintyyppi

Letkusuodatin

Pituus (mm)

383.0

Sisäläpimitta [mm]

22.0

Ulkoläpimitta [mm]

196.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P550750”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P550750 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD41L-A
Volvo PentaAD41P-A
Volvo PentaD4-145I-G
Volvo PentaD4-150A-G
Volvo PentaD4-175I-G
Volvo PentaD4-230A-G
Volvo PentaD4-230I-G
Volvo PentaD4-270A-G
Volvo PentaD4-270I-G
Volvo PentaD4-300A-G
Volvo PentaD4-300I-G
Volvo PentaD4-320A-G
Volvo PentaD4-320I-G
Volvo PentaD6-300A-G
Volvo PentaD6-300D-G
Volvo PentaD6-300I-G
Volvo PentaD6-340A-G
Volvo PentaD6-340D-G
Volvo PentaD6-340I-G
Volvo PentaD6-380A-G
Volvo PentaD6-380D-G
Volvo PentaD6-380I-G
Volvo PentaD6-400A-G
Volvo PentaD6-440A-G
Volvo PentaD6-440D-G
Volvo PentaD6-440I-G
Volvo PentaD6-440I-WJ-G
Volvo PentaD6-480A-G
Volvo PentaD6-480D-G
Volvo PentaD6-480I-G
Volvo PentaD6-480I-WJ-G
Volvo PentaD41L-A
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaKAD43P-A
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD43P
Volvo PentaKAMD43P-A
Volvo PentaKAMD43P-B
Volvo PentaKAMD44P-A
Volvo PentaKAMD44P-B
Volvo PentaKAMD44P-C
Volvo PentaKAMD300-A
Volvo PentaTAMD31L
Volvo PentaTAMD31L-A
Volvo PentaTAMD31M-A
Volvo PentaTAMD31P
Volvo PentaTAMD31P-A
Volvo PentaTAMD31S
Volvo PentaTAMD41H-A
Volvo PentaTAMD41H-B
Volvo PentaTAMD41P
Volvo PentaTAMD41P-A
Volvo PentaTAMD42WJ-A
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTMD31L-A
Volvo PentaTMD41L-A
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1517575
VOLVO1517575-5
VOLVO1695007
VOLVO16950073
VOLVO3130922
VOLVO3130923
VOLVO6244147
VOLVO79199824
VOLVO858750
VOLVO947293
VOLVOM0947293
VOLVOV1517575

Ristiviitteet

AC DELCO04267
AC DELCO06-267
AC DELCO6-267
AC DELCOC267
AC DELCOC267X
AC DELCOS 75
AC DELCOS751
ALCO FILTERMD7011
ALLIS-CHALMERS0271437
ALLIS-CHALMERS04059343-6
ALLIS-CHALMERS271437
ALLIS-CHALMERS4059263
ALLIS-CHALMERS40592635
ALLIS-CHALMERS4059343
ALLIS-CHALMERS40593436
ALLIS-CHALMERS43905934
ALLIS-CHALMERS70271437
ALLIS-CHALMERS74059263
ALLIS-CHALMERS74059343
ALLIS-CHALMERS74390593
ALLIS-CHALMERS74395889
ALLIS-CHALMERSDE65245
ALLIS-CHALMERSHB03028803
AMCOE22020
AMERICAN PARTS777
AMERICAN PARTS803
AMERICAN PARTS803H
AMERICAN PARTS92750
AMERICAN PARTS92751
AMERICAN PARTS92752
AMERICAN PARTS92753
AMERICAN PARTS96751
ATLAS97101778
BALDWINC750E
BALDWINC750EP
BALDWINC750L
BALDWINC750LS
BALDWINP7500
BOSCH0986B01501
BOSCH1457429164
BOSCHF026407054
BRIGGS & STRATTONB16
BRIGGS & STRATTONBL750
CARQUEST85750
CARQUEST85751
CARQUEST85751MP
CARQUEST85752
CARQUEST85753
CARQUEST89751
CHAMPIONHO503
CLARK104 926
CLARK120 877
CLARK159706
CLARK2P0661
CLARK943766
CLARK943776
CLARK944159
CLARK944474
CLARK945350
CLARK945618
CLARK947293
CLARK949145
CLARK960775
CLARKC41783A
COOPCO750S
COOPPMX750N
COOPX750
COOPX750N
COOPERSAZL075
COOPERSG 76
COOPERSGE175
COOPERSFIAAMFB3329
CROSLAND607
DELPHI LOCKHEED574258
DELPHI LOCKHEEDAP3112
DELPHI LOCKHEEDFH258
DELPHI LOCKHEEDLK3112
DELUXEHL
DELUXEHL16
DELUXEHL17
DELUXEHL18
DELUXEWD750
DONALDSONJ8610050
DONALDSONP550751
DONALDSON OFFP550750
EATON6953369
EIMCO101679
EIMCO104926
EIMCO120877
EIMCOC41783A
ERF136750
ERFC256838
EUCLID316071
EUCLID4054554
EUCLID47628
EUCLID6244147
EUCLID9022896
EUCLID9026237
EUCLID9047628
EUCLID9113293
EUCLID9157891
EUCLID9157897
EUCLIDC41783A
FLEETGUARDLF750
FLEETGUARDLF750A
FLEETGUARDLF750B
FLEETGUARDLF750BE
FLEETGUARDLF750C
FLEETGUARDLF750D
FLEETGUARDLF750F
FLEETGUARDLF750S
FLEETRITELFR8750
FLEETRITELFR8750A
FLEETRITELFR8750B
FLEETRITELFR8750C
FLEETRITELFR8750D
FRAMBC175T
FRAMC175
FRAMC175A
FRAMC175AP
FRAMC175E
FRAMC175T
FRAMF175P
FRAMF175PW
FRAMF475P
FURUKAWA190964H1
FURUKAWA767338C91
FURUKAWA980895R91
FURUKAWA996204R1
FURUKAWA997121R91
GONHERG1170
GONHERG750
GREYFRIARS654P
GUARDIANG051750
GUD FILTERSG1027
GUD FILTERSG76
HASTINGS506
HASTINGS803A
HASTINGS803A1
HASTINGS803B
HASTINGSF750
HASTINGSLF3
HASTINGSLF803
HAVAMHD0289
HAVAMHD0290
HEAVY DUTY AIRA15020
HEAVY DUTY AIRHDA15020
HENGST FILTERE38322
HENGST FILTERE62HD128
HIFI FILTERSO750B
INGERSOLL-RAND38480075
INGERSOLL-RAND58194234
INGERSOLL-RAND91780742
INGERSOLL-RAND91780783
JURA HIFISO750B
KAWASAKIYE136750
KRALINATORK775
KRALINATORKK774
KRALINATORKK775
LAUBER3289
LAUBER3730
LAUBER3850
LAUBER4662
LOESING025019
LOESING025079
LOESING25019
LOESING25079
LUBERFINER1500
LUBERFINER2091
LUBERFINER2122
LUBERFINER2126
LUBERFINER2126LUB
LUBERFINER2142
LUBERFINER2143
LUBERFINER2151
LUBERFINER2250
LUBERFINER2261
LUBERFINER2580
LUBERFINER2661
LUBERFINER2763
LUBERFINER2764
LUBERFINER2765
LUBERFINER2793
LUBERFINER2871
LUBERFINER28712
LUBERFINER2938
LUBERFINER2984
LUBERFINER3035
LUBERFINER3036
LUBERFINER3118
LUBERFINER3132
LUBERFINER3250
LUBERFINER3289
LUBERFINER3326
LUBERFINER3698
LUBERFINER3730
LUBERFINER3845
LUBERFINER38454
LUBERFINER3850
LUBERFINER3972
LUBERFINER4008
LUBERFINER4009
LUBERFINER4100
LUBERFINER4407
LUBERFINER4662
LUBERFINER750
LUBERFINER750-2C
LUBERFINER750-3C
LUBERFINER750B
LUBERFINER750C
LUBERFINER750CT
LUBERFINER750M1C
LUBERFINER750W
LUBERFINERK 775
LUBERFINERL750
LUBERFINERLF 750
MACK213428
MACK236GB27
MACK236GB35
MACK236GB35A
MACK237GB27
MACK43BA17
MACK43SB27
MACK43SBA17
MACK43SBA27
MACK485GB267P2
MAHLEOX11
MANN-FILTER963510
MANN-FILTER988692
MANN-FILTERH19326X
MANN-FILTERPF19326
MANN-FILTERPF19326X
MANN & HUMMELH19326X
MANN & HUMMELPF19326
MANN & HUMMELPF19326X
MANN & HUMMELPFU19326
MANN & HUMMELPFU19326X
MOBILMC750
MOPAR PARTSL68
MOTORCRAFTEFL104
MOTORCRAFTFL143
MOTORCRAFTFL750
MOTORCRAFTFL750FP
MOTORCRAFTFL751
MOTORCRAFTFL751FP
NAPA1750
NAPA1751
NAPA1751MP
NAPA1752
NAPA1753
NAPA4751
NAVISTAR151531H1
NAVISTAR167480
NAVISTAR190964H
NAVISTAR190964H1
NAVISTAR21226
NAVISTAR282286C91
NAVISTAR318150C91
NAVISTAR3499445C91
NAVISTAR349945
NAVISTAR349945C91
NAVISTAR470805C91
NAVISTAR689032R91
NAVISTAR966204R91
NAVISTAR970165R91
NAVISTAR980385R91
NAVISTAR980895R91
NAVISTAR980985R91
NAVISTAR996204R1
NAVISTAR996204R91
NELSON88060C
ORENSTEIN & KOPPEL103870
ORENSTEIN & KOPPEL103871
ORENSTEIN & KOPPEL763552
PETERBILT232436
PETERBILTPB750D
PETERBILTPB750S
PURFLUXL826
PUROLATORAPS803
PUROLATORFPT750
PUROLATORFPT750B
PUROLATORFPT750DP
PUROLATORFPT750H
PUROLATORFPT750P
PUROLATORL60750
PUROLATORL60751
PUROLATORL60752
PUROLATOROX11
PUROLATORPT750
PUROLATORPT750P
PUROLATORT750
REPLACED BYJ8610050
RYCOER176
RYCOR176
RYCOR176A
RYCOR176B
SAKURAO5704
SAVARA92091317
SF FILTERSSO1200
SURE FILTERSFO5050
TEREX103870
TEREX103871
TEREXT1350554
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688552
UNITED ENGINE LIFEELF750
UNITED ENGINE LIFEELF7500
UNITED ENGINE LIFEELF7500C
UNITED ENGINE LIFEELF7500H
UNITED ENGINE LIFEELF7500SIS
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTPFU19326X
VMCLF550750
VME6244147
VOLVO PENTA1695007
VOLVO PENTAV1517575
WABCOFK0007
WABCOP20877
WABCOVE1546
WABCOVF1546
WABCOVF1576
WALGAHN-MOTORENTECHN00811331
WALGAHN-MOTORENTECHN00811332
WALGAHN-MOTORENTECHN811331
WALGAHN-MOTORENTECHN811332
WHITE MOTOR027073991
WHITE MOTOR10007A6
WHITE MOTOR127073991
WHITE MOTOR127076750
WHITE MOTOR171105001
WHITE MOTOR1858750
WHITE MOTOR27073991
WHITE MOTOR27076750
WHITE MOTOR280611
WHITE MOTOR2B0611
WHITE MOTOR2P0611
WHITE MOTOR316701
WHITE MOTOR4267
WHITE MOTOR448283
WHITE MOTOR454855
WHITE MOTOR474583
WHITE MOTOR484855
WHITE MOTOR497616
WHITE MOTOR524894
WHITE MOTOR813904
WHITE MOTOR857214
WHITE MOTOR889750
WIX24751
WIX51750
WIX51751
WIX51751MP
WIX51752
WIX51753
WIX551750
WIXCW750M
WIXCW750MLWP
WIXCW750MS
WIXCW750MSWP
WIXPC750P
WIX FILTERS24751
WIX FILTERS51750
WIX FILTERS51751
WIX FILTERS51751MP
WIX FILTERS51752
WIX FILTERS51753
WIX FILTERS551750
WIX FILTERSCW750M
WIX FILTERSCW750MLWP
WIX FILTERSCW750MS
WIX FILTERSCW750MSWP
WIX FILTERSPC750P
WOODGATEWGL750
YALE6851820
YALE6953369