Öljynsuodatin KNECHT OC204

8,53 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013894 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin KNECHT OC 204 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 12661862, Volvo 1266286, Volvo 12662862, Volvo 1266388, Volvo 12663886. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,12 kg
Mitat 9,5 × 9,5 × 8,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

80.0 mm

Ulkohalkaisija

93.2 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

62.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Paino

0,12 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Läpimitta [mm]

93.2

Korkeus (mm)

80.0

Kierremitta

3/4"-16UNF-2B

Läpimitta 2 [mm]

71.5

Tiivisteen läpimitta [mm]

62.0

Kiristysmomentti [Nm]

20.0

Korvaava tuote/korvaava tiedote 2

yhdellä peruutuksenestoventtiilillä

Venttiilimalli

Hukkavesiventtiili

Nettopaino [g]

382.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin KNECHT OC204”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä KNECHT OC 204 Öljynsuodatin OC204 soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo Penta230A
Volvo Penta230B
Volvo Penta251A
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta250A
Volvo Penta250B
Volvo PentaAD31
Volvo PentaAD31B
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQAD30A
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ125B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQ131A
Volvo PentaAQ131B
Volvo PentaAQ131C
Volvo PentaAQ131D
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQ145A
Volvo PentaAQ145B
Volvo PentaAQ151A
Volvo PentaAQ151B
Volvo PentaAQ151C
Volvo PentaAQ171A
Volvo PentaAQ171C
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaB230
Volvo PentaB230E
Volvo PentaB230F
Volvo PentaB230FB
Volvo PentaB230FX
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaBB145A
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD30A
Volvo PentaMD31A
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD30A
Volvo PentaTAMD31A
Volvo PentaTAMD31B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31L-A
Volvo PentaTAMD31M-A
Volvo PentaTAMD31P
Volvo PentaTAMD31P-A
Volvo PentaTAMD31S
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD30A
Volvo PentaTMD31A
Volvo PentaTMD31B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD31L-A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO12661862
VOLVO1266286
VOLVO12662862
VOLVO1266388
VOLVO12663886
VOLVO266286
VOLVO3517857
VOLVO35178573
VOLVO418432
VOLVO4184321

Ristiviitteet

AC DELCOST
AC DELCOX 19
AC DELCOX4305E
AMAZONB0080E6LSI
BORG & BECKBFO4088
BOSCH0451103001
BOSCH0451103002
BOSCH0451103006
BOSCH0451103057
BOSCH0451103100
BOSCH0451103107
BOSCH0451103191
BOSCH0451103219
BOSCH0451103221
BOSCH0451103222
BOSCH0986B01003
BOSCH9 457 282 410
CHAMPLS390
CHAMPPH2904
CHAMPIONC102
CHAMPIONC164
CLEAN FILTERDO 886
COOPERSZ1097
COOPERSZ1302
COOPERSZ 27
COOPERSZ69
COOPERSZ80
COOPERSZ 91
COOPERSFIAAMFT4828A
COOPERSFIAAMZ1097
CROSLAND2131
DELPHIFX0013
DELPHIFX0147
DONALDSONP550882
DONALDSONP550939
FEBI34100
FILTRONOP568
FLEETGUARDLF3736
FLEETGUARDLF3758
FLEETGUARDLF3826
FLEETGUARDLF764
FRAMPH16
FRAMPH2800
FRAMPH28001
FRAMPH2857A
FRAMPH2861A
FRAMPH2861B
FRAMPH2904
FRAMPH5717
FRAMPH7328
HENGST FILTERH10W06
HENGST FILTERH10W11
HENGST FILTERH10W22
HIFI FILTERSO603
KOLBENSCHMIDT395-OS
KOLBENSCHMIDT50013395
LUCAS ELECTRICALEDL 206
MANN-FILTERW917
MANN-FILTERW92012
MANN-FILTERW92022
MANN-FILTERW9204
MANN-FILTERW922
MANN-FILTERW9221
MAPCO61083
MOTORCRAFTEFL056
OPTIMALOP-FOF40039
OPTIMALOP-FOF40128
PURFLUXLS149
PURFLUXLS812
PUROLATORL17019
PUROLATORPC 26
PUROLATORPC 265
PUROLATORPL5019
QUINTON HAZELLWL7124
SĘDZISZÓWPP-523
SOFIMAS3257R
TECNOCARR18
TECNOCARR60
TECNOCARR61
UFI2312700
UFI23.134.01
UFI23.257.00
UNIPARTGFE121
UNIPARTGFE207
WIX FILTERS51307
WIX FILTERSWL7124