Öljynsuodatin PURRO PUR-PO4004

6,06 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014797 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin PURRO PUR-PO4004 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 30757157, Volvo 30757730, Volvo 30788821, Volvo 3875233, Volvo 8642570. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,082 kg
Mitat 13,5 × 8 × 8 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Kiinnitysasento

124.5 mm

Sisähalkaisija

31.5 mm

Sisähalkaisija 2

31.5 mm

Paino

0,08 kg

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

Korkeus (mm)

124.5

Ulkoläpimitta 1 [mm]

65.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

31.5

Sisäläpimitta 2 [mm]

31.5

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin PURRO PUR-PO4004”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä PURRO PUR-PO4004 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta4.3Gi-200-R
Volvo Penta4.3GL-J
Volvo Penta4.3GL-JF
Volvo Penta4.3GL-P
Volvo Penta4.3GXi-225-R
Volvo Penta4.3GXi-J
Volvo Penta4.3GXi-JF
Volvo Penta4.3GXi-P
Volvo Penta4.3GXi-Q
Volvo Penta4.3GXiE-225-R
Volvo Penta4.3GXiE-M
Volvo Penta4.3GXiE-P
Volvo Penta4.3GXiE-Q
Volvo Penta4.3OSi-J
Volvo Penta4.3OSi-JF
Volvo Penta5.0GiC-225-S
Volvo Penta5.0GiC-J
Volvo Penta5.0GiCE-225-S
Volvo Penta5.0GL-J
Volvo Penta5.0GL-JF
Volvo Penta5.0GXi-270-R
Volvo Penta5.0GXi-J
Volvo Penta5.0GXi-JF
Volvo Penta5.0GXi-N
Volvo Penta5.0GXi-P
Volvo Penta5.0GXiC-270-R
Volvo Penta5.0GXiC-J
Volvo Penta5.0GXiC-JF
Volvo Penta5.0GXiC-P
Volvo Penta5.0GXiCE-270-R
Volvo Penta5.0GXiCE-J
Volvo Penta5.0GXiCE-JF
Volvo Penta5.0GXiCE-M
Volvo Penta5.0GXiCE-MF
Volvo Penta5.0GXiCE-P
Volvo Penta5.0GXiE-270-R
Volvo Penta5.0GXiE-J
Volvo Penta5.0GXiE-JF
Volvo Penta5.0GXiE-K
Volvo Penta5.0GXiE-KF
Volvo Penta5.0GXiE-M
Volvo Penta5.0GXiE-MF
Volvo Penta5.0GXiE-N
Volvo Penta5.0GXiE-P
Volvo Penta5.0OSi-J
Volvo Penta5.0OSi-JF
Volvo Penta5.0OSiE-J
Volvo Penta5.0OSiE-JF
Volvo Penta5.7Gi-300-J
Volvo Penta5.7Gi-300-JF
Volvo Penta5.7Gi-300-N
Volvo Penta5.7Gi-300-P
Volvo Penta5.7Gi-300-R
Volvo Penta5.7GiC-300-J
Volvo Penta5.7GiC-300-JF
Volvo Penta5.7GiC-300-P
Volvo Penta5.7GiC-300-R
Volvo Penta5.7GiCE-300-J
Volvo Penta5.7GiCE-300-JF
Volvo Penta5.7GiCE-300-M
Volvo Penta5.7GiCE-300-MF
Volvo Penta5.7GiCE-300-P
Volvo Penta5.7GiCE-300-R
Volvo Penta5.7GiE-300-J
Volvo Penta5.7GiE-300-JF
Volvo Penta5.7GiE-300-K
Volvo Penta5.7GiE-300-KF
Volvo Penta5.7GiE-300-M
Volvo Penta5.7GiE-300-N
Volvo Penta5.7GiE-300-P
Volvo Penta5.7GiE-300-R
Volvo Penta5.7GXi-320-R
Volvo Penta5.7GXi-J
Volvo Penta5.7GXi-JF
Volvo Penta5.7GXi-N
Volvo Penta5.7GXi-P
Volvo Penta5.7GXiC-320-R
Volvo Penta5.7GXiC-J
Volvo Penta5.7GXiC-JF
Volvo Penta5.7GXiC-P
Volvo Penta5.7GXiCE-320-R
Volvo Penta5.7GXiCE-J
Volvo Penta5.7GXiCE-JF
Volvo Penta5.7GXiCE-M
Volvo Penta5.7GXiCE-P
Volvo Penta5.7GXiE-320-R
Volvo Penta5.7GXiE-J
Volvo Penta5.7GXiE-JF
Volvo Penta5.7GXiE-K
Volvo Penta5.7GXiE-KF
Volvo Penta5.7GXiE-M
Volvo Penta5.7GXiE-MF
Volvo Penta5.7GXiE-N
Volvo Penta5.7GXiE-P
Volvo Penta5.7OSi-300-J
Volvo Penta5.7OSi-300-JF
Volvo Penta5.7OSiE-300-J
Volvo Penta5.7OSiE-300-JF
Volvo Penta5.7OSXi-J
Volvo Penta5.7OSXi-JF
Volvo Penta5.7OSXiE-J
Volvo Penta5.7OSXiE-JF
Volvo Penta8.1Gi-J
Volvo Penta8.1Gi-JF
Volvo Penta8.1GiC-J
Volvo Penta8.1GiC-JF
Volvo Penta8.1GiC-Q
Volvo Penta8.1GiCE-J
Volvo Penta8.1GiCE-JF
Volvo Penta8.1GiCE-M
Volvo Penta8.1GiCE-P
Volvo Penta8.1GiCE-Q
Volvo Penta8.1GiE-J
Volvo Penta8.1GiE-JF
Volvo Penta8.1GiE-K
Volvo Penta8.1GiE-KF
Volvo Penta8.1GiE-M
Volvo Penta8.1GiE-MF
Volvo Penta8.1GiE-P
Volvo Penta8.1GXi-J
Volvo Penta8.1GXi-JF
Volvo Penta8.1GXiE-J
Volvo Penta8.1GXiE-JF
Volvo Penta8.1GXiE-K
Volvo Penta8.1GXiE-KF
Volvo Penta8.1GXiE-M
Volvo Penta8.1GXiE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta8.1IPSE-KF
Volvo Penta8.1OSi-J
Volvo Penta8.1OSi-JF
Volvo Penta8.1OSiE-J
Volvo Penta8.1OSiE-JF
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-110I-D
Volvo PentaD3-110I-E
Volvo PentaD3-110I-F
Volvo PentaD3-110I-G
Volvo PentaD3-110I-H
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-140A-D
Volvo PentaD3-140A-E
Volvo PentaD3-140A-F
Volvo PentaD3-140A-G
Volvo PentaD3-140A-H
Volvo PentaD3-140I-D
Volvo PentaD3-140I-E
Volvo PentaD3-140I-F
Volvo PentaD3-140I-G
Volvo PentaD3-140I-H
Volvo PentaD3-150I-D
Volvo PentaD3-150I-E
Volvo PentaD3-150I-F
Volvo PentaD3-150I-G
Volvo PentaD3-150I-H
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-170A-D
Volvo PentaD3-170A-E
Volvo PentaD3-170A-F
Volvo PentaD3-170A-G
Volvo PentaD3-170A-H
Volvo PentaD3-170I-D
Volvo PentaD3-170I-E
Volvo PentaD3-170I-F
Volvo PentaD3-170I-G
Volvo PentaD3-170I-H
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD3-200A-D
Volvo PentaD3-200A-E
Volvo PentaD3-200A-F
Volvo PentaD3-200A-G
Volvo PentaD3-200A-H
Volvo PentaD3-200I-D
Volvo PentaD3-200I-E
Volvo PentaD3-200I-F
Volvo PentaD3-200I-G
Volvo PentaD3-200I-H
Volvo PentaD3-220A-D
Volvo PentaD3-220A-E
Volvo PentaD3-220A-F
Volvo PentaD3-220A-G
Volvo PentaD3-220A-H
Volvo PentaD3-220I-D
Volvo PentaD3-220I-E
Volvo PentaD3-220I-F
Volvo PentaD3-220I-G
Volvo PentaD3-220I-H
Volvo PentaV6-200-A
Volvo PentaV6-200-C-G
Volvo PentaV6-200-C-J
Volvo PentaV6-200-C-M
Volvo PentaV6-200-C-N
Volvo PentaV6-200-C-P
Volvo PentaV6-200-C-R
Volvo PentaV6-200-CE-N
Volvo PentaV6-200-CE-P
Volvo PentaV6-200-G
Volvo PentaV6-200-J
Volvo PentaV6-200-M
Volvo PentaV6-200-N
Volvo PentaV6-200-P
Volvo PentaV6-200-R
Volvo PentaV6-225-A
Volvo PentaV6-225-E-A
Volvo PentaV6-240-C-G
Volvo PentaV6-240-C-J
Volvo PentaV6-240-C-M
Volvo PentaV6-240-C-N
Volvo PentaV6-240-CE-G
Volvo PentaV6-240-CE-J
Volvo PentaV6-240-CE-K
Volvo PentaV6-240-CE-M
Volvo PentaV6-240-CE-N
Volvo PentaV6-240-G
Volvo PentaV6-240-J
Volvo PentaV6-240-M
Volvo PentaV6-240-N
Volvo PentaV6-250-C-O
Volvo PentaV6-250-C-P
Volvo PentaV6-250-C-R
Volvo PentaV6-250-CE-O
Volvo PentaV6-250-CE-P
Volvo PentaV6-250-CE-R
Volvo PentaV6-250-O
Volvo PentaV6-250-P
Volvo PentaV6-250-R
Volvo PentaV6-280-C-G
Volvo PentaV6-280-C-J
Volvo PentaV6-280-C-M
Volvo PentaV6-280-C-N
Volvo PentaV6-280-C-P
Volvo PentaV6-280-C-R
Volvo PentaV6-280-CE-G
Volvo PentaV6-280-CE-J
Volvo PentaV6-280-CE-K
Volvo PentaV6-280-CE-M
Volvo PentaV6-280-CE-N
Volvo PentaV6-280-CE-P
Volvo PentaV6-280-CE-R
Volvo PentaV6-280-G
Volvo PentaV6-280-J
Volvo PentaV6-280-M
Volvo PentaV6-280-N
Volvo PentaV6-280-P
Volvo PentaV6-280-R
Volvo PentaV8-225-C-A
Volvo PentaV8-225-C-B
Volvo PentaV8-225-CE-A
Volvo PentaV8-225-CE-B
Volvo PentaV8-270-A
Volvo PentaV8-270-B
Volvo PentaV8-270-C-A
Volvo PentaV8-270-C-B
Volvo PentaV8-270-CE-A
Volvo PentaV8-270-CE-B
Volvo PentaV8-270-E-A
Volvo PentaV8-270-E-B
Volvo PentaV8-300-A
Volvo PentaV8-300-B
Volvo PentaV8-300-C-A
Volvo PentaV8-300-C-B
Volvo PentaV8-300-C-G
Volvo PentaV8-300-C-H
Volvo PentaV8-300-C-J
Volvo PentaV8-300-C-K
Volvo PentaV8-300-C-M
Volvo PentaV8-300-C-N
Volvo PentaV8-300-C-P
Volvo PentaV8-300-C-R
Volvo PentaV8-300-C-S
Volvo PentaV8-300-CE-A
Volvo PentaV8-300-CE-B
Volvo PentaV8-300-CE-G
Volvo PentaV8-300-CE-H
Volvo PentaV8-300-CE-J
Volvo PentaV8-300-CE-K
Volvo PentaV8-300-CE-M
Volvo PentaV8-300-CE-N
Volvo PentaV8-300-CE-P
Volvo PentaV8-300-CE-R
Volvo PentaV8-300-CE-S
Volvo PentaV8-300-E-A
Volvo PentaV8-300-E-B
Volvo PentaV8-320-A
Volvo PentaV8-320-B
Volvo PentaV8-320-C-A
Volvo PentaV8-320-C-B
Volvo PentaV8-320-CE-A
Volvo PentaV8-320-CE-B
Volvo PentaV8-320-E-A
Volvo PentaV8-320-E-B
Volvo PentaV8-350-C-D
Volvo PentaV8-350-C-G
Volvo PentaV8-350-C-H
Volvo PentaV8-350-C-J
Volvo PentaV8-350-C-K
Volvo PentaV8-350-C-M
Volvo PentaV8-350-C-N
Volvo PentaV8-350-C-P
Volvo PentaV8-350-C-R
Volvo PentaV8-350-C-S
Volvo PentaV8-350-CE-D
Volvo PentaV8-350-CE-G
Volvo PentaV8-350-CE-H
Volvo PentaV8-350-CE-J
Volvo PentaV8-350-CE-K
Volvo PentaV8-350-CE-M
Volvo PentaV8-350-CE-N
Volvo PentaV8-350-CE-P
Volvo PentaV8-350-CE-R
Volvo PentaV8-350-CE-S
Volvo PentaV8-380-C-A
Volvo PentaV8-380-C-B
Volvo PentaV8-380-C-D
Volvo PentaV8-380-C-J
Volvo PentaV8-380-C-K
Volvo PentaV8-380-C-M
Volvo PentaV8-380-C-N
Volvo PentaV8-380-C-P
Volvo PentaV8-380-C-R
Volvo PentaV8-380-CE-A
Volvo PentaV8-380-CE-B
Volvo PentaV8-380-CE-D
Volvo PentaV8-380-CE-J
Volvo PentaV8-380-CE-K
Volvo PentaV8-380-CE-M
Volvo PentaV8-380-CE-N
Volvo PentaV8-380-CE-P
Volvo PentaV8-380-CE-R
Volvo PentaV8-430-C-J
Volvo PentaV8-430-C-K
Volvo PentaV8-430-C-M
Volvo PentaV8-430-C-N
Volvo PentaV8-430-C-P
Volvo PentaV8-430-C-R
Volvo PentaV8-430-CE-D
Volvo PentaV8-430-CE-J
Volvo PentaV8-430-CE-K
Volvo PentaV8-430-CE-M
Volvo PentaV8-430-CE-N
Volvo PentaV8-430-CE-P
Volvo PentaV8-430-CE-R

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO30757157
VOLVO30757730
VOLVO30788821
VOLVO3875233
VOLVO8642570
VOLVO8692305

Ristiviitteet

AC DELCOAC6207E
AC DELCOAC 6318 E
ALCO FILTERMD-573
A.L. FILTERALO-8153
ASHIKA10-ECO032
BLUE PRINTADF122101
BOSCH0 986 AF0 261
BOSCH1 457 429 179
BOSCH1 457 429 244
BOSCHP9244
CHAMPIONCOF100562E
CHAMPIONXE562
CHAMPIONXE562/606
CLEAN FILTERML1722
CLEAN FILTERML4545
COMLINEEOF173
COOPERSG1507
COOPERSFIAAMFA5627ECO
FILTRONOP 622/1
FRAMCH9496ECO
FRAMCH9954
GUD FILTERSM 43
HENGST FILTERE27HD84
HOFFER7584059
JAPANPARTSFO-ECO032
JAPANPARTSJFOECO032
KOLBENSCHMIDT50013981
KOLBENSCHMIDT981-OX
MAGNETI MARELLI71761690
MAHLEOX370D
MAHLEOX370DECO
MANN-FILTERHU 719/8 x
MAPCO64608
MEAT&DORIA14059
MEYLE514 322 0001
MEYLE514 322 0004
PURFLUXL318
PUROLATORL38294
PURROPUR-PO4004
RYCOR2633P
SĘDZISZÓWWO1531X1
SOFIMAS 5039 PE
TECNECO FILTERSOL 09496-E
TECNOCAROP244
UFI25.039.00
VAICOV95-0106
VALEO586541
WIX FILTERSL17A596
WIX FILTERSWL7320