Öljynsuodatin HENGST E360H D307

27,42 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000030107 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin HENGST E360H D307 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 21687472, Volvo 21913334, Volvo 23109177, Volvo 23273538, Volvo 23476569. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,388 kg
Mitat 21,5 × 11,5 × 11 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Kiinnitysasento

204.0 mm

Ulkohalkaisija

110.0 mm

Sisähalkaisija

27.0 mm/ · 65.0 mm

Paino

0,39 kg

Ulkoläpimitta [mm]

110.0

Sisäläpimitta [mm]

27.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

65.0

Korkeus [mm]

204.0

Lisätarvike/lisätieto

Tiivisteillä

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin HENGST E360H D307”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä HENGST E360H D307 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD8A1-A MP
Volvo PentaD8A2-A MP
Volvo PentaD8A3-A MP
Volvo PentaD8A4-A MP
Volvo PentaTAD540-42VE
Volvo PentaTAD550-51VE
Volvo PentaTAD552VE
Volvo PentaTAD570-71VE-B
Volvo PentaTAD570-72VE
Volvo PentaTAD580-83VE
Volvo PentaTAD840-43VE
Volvo PentaTAD840GE
Volvo PentaTAD840GE-B
Volvo PentaTAD841-43GE
Volvo PentaTAD850-52VE
Volvo PentaTAD851-53GE
Volvo PentaTAD853VE
Volvo PentaTAD870-73VE
Volvo PentaTAD880-82GE
Volvo PentaTAD880-84VE
Volvo PentaTADH880-84VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO21687472
VOLVO21913334
VOLVO23109177
VOLVO23273538
VOLVO23476569
VOLVO23958443
VOLVO23958454

Ristiviitteet

BOSCHF 026 407 292
DONALDSONP959936
FEBI174345
FLEETGUARDLF17820
HENGSTE360H D307
MAHLEOX 1306D
MANN-FILTERH 11 006 z
TEREX65505537
UD TRUCKS5223476572
UD TRUCKS5223958455
UFI25.280.00
VOLVO PENTA21913334