Öljynsuodatin BOSCH 0 451 104 063

14,14 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / MerCruiser / Mercury / Perkins / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012656 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin BOSCH 0 451 104 063 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 110200, Volvo 1112637, Volvo 418719, Volvo 419719, Volvo 430143. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,576 kg
Mitat 14,4 × 10 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

138.0 mm

Ulkohalkaisija

94.0 mm

Ulkohalkaisija 2

72.0 mm

Sisähalkaisija

63.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF

Paino

0,58 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Korkeus (mm)

138.0

Kierremitta

3/4" 16 UNF-2B

Ulkoläpimitta [mm]

94.0

Tiivisterenkaan ulkoläpimitta [mm]

72.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

63.0

Avauspaine ohitusventtiili [bar]

1.0

Korvaava tuote/korvaava tiedote 2

yhdellä peruutuksenestoventtiilillä

Määrä

1

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin BOSCH 0 451 104 063”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä BOSCH 0 451 104 063 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo Penta5.0FiPHUECE
Volvo Penta5.0FiPHURCE
Volvo Penta5.0FiPMDA
Volvo Penta5.0FiPMDM
Volvo Penta5.0FiPNCBCE
Volvo Penta5.0FiPNCSCE
Volvo Penta5.0FLPHUE
Volvo Penta5.0FLPHUR
Volvo Penta5.0FLPMDA
Volvo Penta5.0FLPNCB
Volvo Penta5.0FLPNCS
Volvo Penta5.8FiIHUBCE
Volvo Penta5.8FIIHUECE
Volvo Penta5.8FiPHUECE
Volvo Penta5.8FiPHURCE
Volvo Penta5.8FiPMDA
Volvo Penta5.8FiPMDM
Volvo Penta5.8FiPNCACE
Volvo Penta5.8FiPNCBCE
Volvo Penta5.8FiPNCMCE
Volvo Penta5.8FIPNCSCE
Volvo Penta5.8FLIHUB
Volvo Penta5.8FLIHUE
Volvo Penta5.8FLINCC
Volvo Penta5.8FLINCS
Volvo Penta5.8FLPHUE
Volvo Penta5.8FLPHUR
Volvo Penta5.8FLPMDA
Volvo Penta5.8FLPNCA
Volvo Penta5.8FLPNCB
Volvo Penta5.8FLPNCM
Volvo Penta5.8FLPNCS
Volvo Penta5.8FSIINCC
Volvo Penta5.8FSIINCS
Volvo Penta5.8FSiPHUBCE
Volvo Penta5.8FSiPHURCE
Volvo Penta5.8FSiPNCACE
Volvo Penta5.8FSiPNCD
Volvo Penta5.8FSiPNCS
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQ190A
Volvo PentaAQ240A
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaD42A
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO110200
VOLVO1112637
VOLVO418719
VOLVO419719
VOLVO430143
VOLVO4301438
VOLVO4804651
VOLVO6612598
VOLVO66125980
VOLVO679658-5
VOLVO795097
VOLVO7950975
VOLVO807180
VOLVO835779
VOLVO8357790
YANMAR19446448310

Ristiviitteet

AC DELCOHC 2
AC DELCOPF1
AC DELCOPF 1 HC
AC DELCOPF 2
AC DELCOSC
AC DELCOSP
AC DELCOX150
AC DELCOX21
AC DELCOX 4017 E
AC DELCOX61
ACIACI 3224905
ALCO FILTERSP801
ALCO FILTERSP866
A.L. FILTERAL-1
ALLIS-CHALMERS0230578
ALLIS-CHALMERS02305781
ALLIS-CHALMERS0232421
ALLIS-CHALMERS02324211
ALLIS-CHALMERS0232578
ALLIS-CHALMERS02325784
ALLIS-CHALMERS0234900
ALLIS-CHALMERS02349008
ALLIS-CHALMERS0237000
ALLIS-CHALMERS02370005
ALLIS-CHALMERS02513810
ALLIS-CHALMERS132578
ALLIS-CHALMERS230578
ALLIS-CHALMERS232241
ALLIS-CHALMERS232421
ALLIS-CHALMERS232578
ALLIS-CHALMERS234900
ALLIS-CHALMERS237000
ALLIS-CHALMERS251178
ALLIS-CHALMERS4511629
ALLIS-CHALMERS4511629-0
ALLIS-CHALMERS64511629
ALLIS-CHALMERS70237000
ALLIS-CHALMERS7209396-3
ALLIS-CHALMERS72370000
AMAZONB004Z0UGC8
BALDWINB1
BALDWINB2
BALDWINB253
BALDWINB297
BALDWINBT266
BALDWINBT524
BALDWINV1F
BALDWINV2F
BLUE PRINTADT32101
BOSCH0451104001
BOSCH0 451 104 063
BOSCH0451203153
BOSCH0986627641
BOSCHF026408906
CHAMPL334
CHAMPLFP1
CHAMPLFP19
CHAMPLS23
CHAMPPH8A
CHAMPIONC105
CLARK162709
CLARK2334729
CLARK6511766
CLARK899839
CLARK945928
CLARK990937
CLEAN FILTERDO225
CLEAN FILTERDO 225/D
COOPERSAZL028
COOPERSAZL030
COOPERSAZL109
COOPERSZ43
COOPERSZ47
COOPERSZ7
COOPERSZ877
COOPERSZ89
CROSLAND2226
CROSLAND439
CROSLAND532
CROSLAND637
CROSLAND9362
DELPHIFX0001
DELPHIFX0021
DELPHIFX0024
DELPHIFX0070
DELPHILK1021
DELPHILK1140
DELPHILK1161
DELPHILK3252A
DONALDSONP550008
DONALDSONP553210
DONALDSONP779126
DONALDSONP779181
DONALDSONP779204
EATON141055400
EATON900506401
FIAT-HITACHI4278859
FILTRONOP549
FLEETGUARDHF6351
FLEETGUARDLF3313
FLEETGUARDLF3324
FLEETGUARDLF3401
FLEETGUARDLF3466
FLEETGUARDLF3487
FLEETGUARDLF3530
FLEETGUARDLF551
FLEETGUARDLF551A
FLEETGUARDLF701
FRAMHP1
FRAMPH19
FRAMPH2803
FRAMPH28032
FRAMPH2806
FRAMPH2821
FRAMPH2821A
FRAMPH2823
FRAMPH2996
FRAMPH2996A
FRAMPH8
FRAMPH8A
GMC5574459
GMC5575840
GMC6435675
GMC6436749
GMC6439681
GMC7984303
GMC7984844
GUD FILTERSZ 351
HENGST FILTERH17W02
INGERSOLL-RAND40210
INGERSOLL-RAND6458B1
KAGER10-0134
KNECHTFO 371
KNECHTOC59
KNECHTOC67
KOLBENSCHMIDT052OS
LUCAS ELECTRICAL5537
LUCAS ELECTRICAL6442
LUCAS ELECTRICALEDL 966
MANN-FILTERW940/1
MERCURY MARINE60 565
MONARK30 758 063
MOTORCRAFTAFL001
MOTORCRAFTEFL001
MOTORCRAFTEFL074
MOTORCRAFTEFL152
MOTORCRAFTEFL316
MOTORCRAFTEFL905
MOTORCRAFTFL001
MOTORCRAFTFL1
PERKINS2254347
PERKINS26 540 347
PERKINS2654342
PERKINS2654343
PERKINS2654347
PERKINS2654401
PURFLUXLS165
PURFLUXLS194
PURFLUXLS494
PURFLUXLS582
PURFLUXPRFFT4403
PUROLATORL30001
PUROLATORL 30119
PUROLATORL30137
PUROLATORL 37031
PUROLATORL 37225
PUROLATORL38257
PUROLATORL 38258
PUROLATORL 39001
PUROLATORPER1
PUROLATORPER1A
QUINTON HAZELLQOF5400
RYCOZ9
SOFIMAS3181R
SOFIMAS3297R
SOFIMAS5600R
SPIDANMOF17X
SPIDANMOF61X
TECNOCARB1
TECNOCARR405
TECNOCARR49
TECNOCARR65
TEREX0707 0000 09
UFI2310200
UFI2318100
UNIPARTGFE116
UNIPARTGFE151
UNIPARTGFE168
UNIPARTGFE175
UNIPARTGFE181
UNIPARTGFE187
VAN WEZEL3224905
WIX FILTERSWL7095
WIX FILTERSWL7096
WIX FILTERSWL7114
WIX FILTERSWL7116