Polttoainesuodatin DONALDSON P556245

5,08 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Perkins / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta huomenna klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000532 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin DONALDSON P556245 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 233628, Volvo 236628, Volvo 2366284, Volvo 3581078, Volvo 6211585. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,23 kg
Mitat 9 × 8,5 × 8,5 cm
Suodattimen tyyppi

Hose filter

Pituus

71.0 mm

Kiinnitysasento

71.3 mm

Ulkohalkaisija

89.0 mm

Sisähalkaisija

19.0 mm

Lisäkuvaus

celulosis

Paino

0,22 kg

Suodatintyyppi

Letkusuodatin

Pituus (mm)

71.0

Sisäläpimitta [mm]

19.0

Ulkoläpimitta [mm]

89.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin DONALDSON P556245”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P556245 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO233628
VOLVO236628
VOLVO2366284
VOLVO3581078
VOLVO6211585
VOLVO62115852
VOLVO6613665
VOLVO66136656
VOLVO6648845
VOLVO66488453
VOLVO7236628
VOLVO79055273
VOLVO8210924
VOLVO858201
YANMARBTD33T55701

Ristiviitteet

AC DELCOACD 159
AC DELCOACD 173
AC DELCOACD51
AC DELCOACD59
AC DELCOTP1228
AC DELCOTP621
ACIACI 17002115
ACIACI 1830814
ACIACI 1844147
ACIACI 37006259
ACIACI 58002095
ACIACI 58002207
ACIACI 82005701
ALCO FILTERMD-093
ALLIS-CHALMERS025 1396
ALLIS-CHALMERS0251397
ALLIS-CHALMERS02513975
ALLIS-CHALMERS0251397-6
ALLIS-CHALMERS04621740
ALLIS-CHALMERS100 5069
ALLIS-CHALMERS1005069-8
ALLIS-CHALMERS100 5078
ALLIS-CHALMERS10050789
ALLIS-CHALMERS1901687
ALLIS-CHALMERS190 9100
ALLIS-CHALMERS2099490
ALLIS-CHALMERS251396
ALLIS-CHALMERS251397
ALLIS-CHALMERS2513975
ALLIS-CHALMERS2513976
ALLIS-CHALMERS252 050
ALLIS-CHALMERS4060050
ALLIS-CHALMERS4060050-4
ALLIS-CHALMERS449 0296
ALLIS-CHALMERS462 1740
ALLIS-CHALMERS70251397
ALLIS-CHALMERS702513979
ALLIS-CHALMERS71206239
ALLIS-CHALMERS74060050
ALLIS-CHALMERS78981
ALLIS-CHALMERS79918114
ALLIS-CHALMERS992 4318
AMERICAN PARTS504
AMERICAN PARTS95166
APOLLOL296F
ATLAS16192579
ATLAS2709000550
ATLAS9709 0005-50
ATLAS9806000800
ATLAS9806002900
ATLASDF296
BALDWIN33168
BALDWINBF825
BENFORD800516
BIG A95142
BIG A95166MP
BOSCH0986450695
BOSCH1457429215
BOSCH1457429219
BOSCH1457429900
BOSCH1457431011
BOSCH1457434011
BOSCH1 457 434 016
BOSCH1 457 434 017
BOSCH1457434087
BOSCH1457434201
BOSCH1 457 434 900-850
BOSCH1 457 434 900-867
BOSCH1457434901
BOSCH1457434902
BOSCH1457434903
BOSCH1457434904
BOSCH1457434905
BOSCH1 457 434 905-850
BOSCH1457434909
BOSCH1457434910
BOSCH3000G
BOSCH74014
BOSCH9451080009
BOSCH9451733000
BOSCH9455080000
BOSCH9455160246
BOSCH9879993036
BOSCHBDF4201
BOSCHN4201
BOSCH REXROTH1457434330
BOSCH REXROTH986450695
BOSCH REXROTHDB0695
CARQUEST86142
CARQUEST86165
CARQUEST86166
CARQUEST86166MP
CAV298
CAV500
CAV7019/222
CAV7111/096
CAV7111500
CAV7111526
CAVCAV296
CAVFSType
CAVHDF 296
CAVY7111296
CHAMP2603F
CHAMP296F
CLARK3885315
CLARK3885315B
CLARK3995315
CLARK6565200
COOPFF1191A
COOPERSAZF015
COOPERSAZF015(FUEL)
COOPERSAZF079
COOPERSAZF100
COOPERSAZF101
COOPERSFIAAMFD1283
COOPERSFIAAMFP4378
COOPERSFIAAMFT4788
COOPERSFIAAMFT4842
CROSLAND358
CROSLAND522NG
CROSLAND544
CROSLAND9316
DELPHI LOCKHEEDAP629
DELPHI LOCKHEEDAPF629A
DELPHI LOCKHEEDAPF629F
DELPHI LOCKHEEDLK629
DELPHI LOCKHEEDLK629Y
DELUXE227
DELUXEWD227
DIAMONDDC 1442
DONALDSONJ 86-20296
EATON440031106
EATON440043410
EIMCO2NP556245
EIMCO39019046
EIMCO69019046
ERF34345
ERFP26561117
ERFROD11917
ERFROD119177
EUCLID62115852
EXMANA17413
EXMANFC20100
EXMANFC20110
EXMANFC33010
EXMANFC46010
FINN FILTERFFP10
FINN FILTERFFP10525
FINN FILTERFFP525
FLEETGUARDFF167
FLEETGUARDFF167A
FLEETGUARDFF5364
FLEETRITEFFR8167
FLEETRITEFFR8167A
FRAMC1191
FRAMC1191A
FRAMC1191PL
FRAMC4155
FURUKAWA1133280R1
FURUKAWA3044106R91
FURUKAWA3044506R94
FURUKAWA3144117R91
FURUKAWA765951C91
GONHERG296B
GONHERG296M
GONHERGG298
GREYFRIARS403F
GREYFRIARS403F1
GREYFRIARS493F
GREYFRIARS603P
GREYFRIARS693P
GUD FILTERSG 629
GUD FILTERSG998
HASTINGS952
HASTINGS963
HASTINGSF963
HASTINGSFF952
HASTINGSFF963
HAVAMHD0150
HEAVY DUTY AIRA16020
HEAVY DUTY AIRHDA16020
HENGST FILTERE2605101
HENGST FILTERE75/1K
HENGST FILTERE 75 K
HENGST FILTERE75KD42
HIFI FILTERSN001
HINO1596257M91
HINO1851890M1
HINO486823570
INGERSOLL-RAND38495008
INGERSOLL-RAND91634402
INGERSOLL-RAND92120285
INGERSOLL-RAND92120385
INGERSOLL-RAND92890607
INGERSOLL-RANDOD11917
JURA HIFISN001
KOEHRING3041R91
KOEHRING8030104
KOEHRING8320243
KOEHRING8825183
KOEHRING8825380
KOHLER266692
KRALINATORF960
KRALINATORF961
KRALINATORF961A
KRALINATORKF961A
LINDE000 983 0520
LINDE0009830520V
LINDE312229024
LINDE9830520
LOESING025052
LOESING25052
LOMBARDINI276217542
LUBERFINERL 296F
LUBERFINERL296FE
LUCAS7176/901
LUCASF4622
LUCASF7111296
LUCASS100
MAHLEEK518
MAHLEHDF901
MAHLEKX 23
MAHLEKX23D
MANN-FILTER991116
MANN-FILTERBF917X
MANN-FILTERH9161X
MANN-FILTERP907X
MANN-FILTERP915/5O
MANN-FILTERP91610
MANN-FILTERP9161O
MANN-FILTERP916/1X
MANN-FILTERP9165
MANN-FILTERP91650
MANN-FILTERP9165O
MANN-FILTERP916/5X
MANN-FILTERP917
MANN-FILTERP917/2X
MANN-FILTERP917X
MANN & HUMMELBF917X
MANN & HUMMELH9161X
MANN & HUMMELP907X
MANN & HUMMELP9155O
MANN & HUMMELP916/10
MANN & HUMMELP9161O
MANN & HUMMELP916/1X
MANN & HUMMELP9165
MANN & HUMMELP916/50
MANN & HUMMELP9165O
MANN & HUMMELP916/5X
MANN & HUMMELP 9172 X
MANN & HUMMELP917X
MOBILMTC149US
MOPAR PARTS2236295
MOPAR PARTSL132
MOPAR PARTSL311
MOTORCRAFTAFD157
MOTORCRAFTEFG296
MOTORCRAFTEFG3
MOTORCRAFTEFG315
MOTORCRAFTEFG4
MOTORCRAFTEFG5
MOTORCRAFTEFG88
MOTORCRAFTF0157
MOTORCRAFTFD157
MOTORCRAFTFD-157FP
MOTORCRAFTFD167
MOTORCRAFTFD169
MOTORCRAFTFG-25
MOTORCRAFTFG-38
MOTORCRAFTFL157
MOTORCRAFTFO157
MOTORCRAFTSFG103
NAPA3142
NAPA3166
NAPA3166MP
NAPA608018
NAVISTAR1133280R1
NAVISTAR1502155C91
NAVISTAR218577A1
NAVISTAR3043645R91
NAVISTAR304405R91
NAVISTAR3044506
NAVISTAR3044506R92
NAVISTAR3044506R94
NAVISTAR3062788
NAVISTAR3069205
NAVISTAR3069205R1
NAVISTAR306975
NAVISTAR306975R1
NAVISTAR306975R91
NAVISTAR3071235R1
NAVISTAR3138428R91
NAVISTAR3144306R91
NAVISTAR3144477R91
NAVISTAR3602788
NAVISTAR3602788R91
NAVISTAR757836R91
NAVISTAR765051
NAVISTAR765051C91
NAVISTAR765051R91
NAVISTAR765951
NAVISTAR765951C91
NAVISTAR765951R91
NAVISTAR795872R91
NAVISTAR796051
NAVISTAR796051R91
NAVISTAR796460R91
NAVISTAR796951R91
NAVISTARIH1502155C91
NAVISTARSO44506R91
ONAN1491697
ORENSTEIN & KOPPEL102623
ORENSTEIN & KOPPEL1414541
ORENSTEIN & KOPPEL1448079
ORENSTEIN & KOPPEL1453956
ORENSTEIN & KOPPEL243157
ORENSTEIN & KOPPEL593302
ORENSTEIN & KOPPEL8004750
PARKER/RACORPFF296
PARKER/RACORRC149/A
PERKINS1712202
PERKINS1712202M1
PERKINS1879513
PERKINS2236295
PERKINS26 50017
PERKINS26511171
PERKINS26540017
PERKINS26556611
PERKINS26560017
PERKINS26560110
PERKINS26560171
PERKINS26561117
PERKINS26 56611
PERKINS26 56613
PERKINS2656621
PERKINS4326658
PERKINS4621739
PERKINS5836010
PERKINS635776
PERKINS6650350112
PERKINS7701016560
PERKINS866155
PERKINS867014
PERKINS868014
PERKINSOD11917
PERKINSOD11927
PURFLUXCS155
PURFLUXCS157
PURFLUXCS157A
PURFLUXCS159
PUROLATORF1061
PUROLATORF50149
PUROLATORF50150
PUROLATORF57629
PUROLATORKX23
PUROLATORMF629A
PUROLATORMFF 516 A
PUROLATORMFF 629
PUROLATORMFF629A
PUROLATORMFF629F
PUROLATORPED116
PUROLATORPM4020
PUROLATORT149
PUROLATORT150
REPLACED BYJ8620296
RYCOR2132P
SAKURAFC1702
SAKURAFC5103
SAKURAFC5104
SAKURAFC51041
SAKURAFC5106
SAKURAFC5109
SANDVIK019105053
SANDVIK19105053
SAVARA928001
SAVARA92800117
SAVARASN001
SF FILTERSSK3960
SF FILTERSSK3980
SOFIMAS7111NC
SULLAIR26560017
SULLAIR40990
SULLAIR40993
SURE FILTERSFF 0167
TEREX102623
TEREX1414541
TEREX243157
TEREX593302
TEREXE2750551
THERMO KING11-7528
THERMO KING2055891
TIM8T7477
UD TRUCKS114924188
UD TRUCKS1640376200
UD TRUCKSAG1296
UFI22.017.00
UFI2436000
UFI2436001
UFI24.360.02
UNIPARTGFE5292
UNIPARTGFE5296
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688964
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP917x
VALMET2031 5106
VALMET711 296
VALMET800004889
VALMET836015106
VAN WEZEL17002115
VAN WEZEL1830814
VAN WEZEL1844147
VAN WEZEL37006259
VAN WEZEL58002095
VAN WEZEL58 00 2207
VAN WEZEL82005701
VAN WEZELACI 17002115
VAN WEZELACI 1830814
VAN WEZELACI 1844147
VAN WEZELACI 37006259
VAN WEZELACI 58002095
VAN WEZELACI 58002207
VAN WEZELACI 82005701
VERMEER15340001
VERMEER20776001
VERMEER81556001
VERMEER81557001
VMCFF556245
VME3308968
VME3885315
VME6211585
VME62115852
VME635776
VOLVO PENTA35810787
WALGAHN-MOTORENTECHN00811448
WALGAHN-MOTORENTECHN811448
WIX2027P
WIX2030P
WIX33142
WIX33166
WIX33166MP
WIXCR522
WIXCW1172MP
WIXW33166
WIXWF8018
WIX FILTERS2030P
WIX FILTERS33142
WIX FILTERS33166
WIX FILTERS33166MP
WIX FILTERSCR522
WIX FILTERSCW1172MP
WIX FILTERSW33166
WIX FILTERSWF8018
WOODGATEWGF296
WOODGATEWGF296SW
YALE2999184
YALE440043410
YALE515133851
YALE516042852