Polttoainesuodatin PURFLUX PX CS157A

5,13 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / MerCruiser / Mercury / Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014606 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin PURFLUX CS157A vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 236628, Volvo 2366284, Volvo 3581078, Volvo 35810787, Volvo 6211585. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,22 kg
Mitat 8 × 9,5 × 9,5 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Kiinnitysasento

71.0 mm

Ulkohalkaisija

87.3 mm

Ulkohalkaisija 3

38.0 mm

Sisähalkaisija

83.0 mm

Paino

0,22 kg

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

Korkeus (mm)

71.0

Ulkoläpimitta [mm]

87.3

Sisäläpimitta [mm]

83.0

Läpimitta 3 [mm]

19.0

Läpimitta 4 [mm]

33.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin PURFLUX PX CS157A”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä PURFLUX CS157A Polttoainesuodatin PX soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO236628
VOLVO2366284
VOLVO3581078
VOLVO35810787
VOLVO6211585
VOLVO66136656
VOLVO66488453
VOLVO7236628
VOLVO858201

Ristiviitteet

AC DELCOACD151
AC DELCOACD 159
AC DELCOACD 173
AC DELCOACD51
AC DELCOACD59
AC DELCOACD8017E
AC DELCOTP621
ACIACI 1736906
ACIACI 25002031
ACIACI 25002067
ACIACI 4339813
ACIACI 4395930
ACIACI 8249957
AGIP410
AIR REFINERPF-167
ALCO FILTERMD-093
ALLIS-CHALMERS0251397
ALLIS-CHALMERS02513975
ALLIS-CHALMERS0251397-6
ALLIS-CHALMERS04621740
ALLIS-CHALMERS09924318
ALLIS-CHALMERS1005069-8
ALLIS-CHALMERS10050789
ALLIS-CHALMERS2099490
ALLIS-CHALMERS251397
ALLIS-CHALMERS2513975
ALLIS-CHALMERS2513976
ALLIS-CHALMERS252 050
ALLIS-CHALMERS4060050
ALLIS-CHALMERS4060050-4
ALLIS-CHALMERS449 0296
ALLIS-CHALMERS462 1740
ALLIS-CHALMERS4651986
ALLIS-CHALMERS4680444
ALLIS-CHALMERS70251397
ALLIS-CHALMERS71206239
ALLIS-CHALMERS79918114
ALLIS-CHALMERS9224318
ALLIS-CHALMERS992 4318
AMAZONB00DZG63NY
ASHIKA30-08-891
BALDWINBF825
BALDWINBF838-F2
BALDWINBF844
BLUE PRINTADK82319
BOSCH0433271058
BOSCH1457429215
BOSCH1457429219
BOSCH1457431011
BOSCH1457434011
BOSCH1 457 434 017
BOSCH1457434063
BOSCH1457434087
BOSCH1457434201
BOSCH1457434221
BOSCH1457434900
BOSCH1457434901
BOSCH1457434902
BOSCH1457434903
BOSCH1457434904
BOSCH1457434905
BOSCH1 457 434 906
BOSCH1457434909
BOSCH1457434910
BOSCH1457492919
BOSCH1903385013
BOSCH9451733000
BOSCH9455160246
BOSCH9879993036
BOSCHBDF3070
BOSCHBDF3105
BOSCHBDF4201
BOSCHBDF4905
BOSCHN4201
CHAMPFC25
CHAMPL 2603-F
CHAMPL 296 F
CHAMPL296FE
CHAMPLS10
CHAMPIONL131/606
CHAMPIONL137/606
CLARK3885315
CLARK3885315B
CLARK48454
CLARK48458
CLEAN FILTERDN220
COOPERSAZF015
COOPERSAZF100
COOPERSAZF101
COOPERSG 629
COOPERSG950
COOPERSG998
COOPERSFIAAMFP4378
COOPERSFIAAMFT4788
COOPERSFIAAMFT4842
CROSLAND358
CROSLAND522
CROSLAND533
CROSLAND544
CROSLAND566
DELPHI296
DELPHI7019/222
DELPHI7111296
DELPHI7111500
DELPHI7111/526
DELPHI7176096
DELPHI7176901
DELPHI901
DELPHIFF0001
DELPHIHDF096
DELPHIHDF296
DELPHIHDF901
DELPHIS100
DIAMOND867014
DONALDSONFFP556245
DONALDSONP 55 0100
DONALDSONP556245
DOOSAN40050800002
DOOSAND160416
DORMANDA 429/4
DORMANQ 424/4
ERFP26561117
ERFROD11917
EUROREPAR1906C9
EUROREPARE 148002
EUROREPARE 148104
FILTRONPM819
FILTRONPM 819/1
FLEETGUARDFF138
FLEETGUARDFF167
FLEETGUARDFF167A
FRAMC1190PL
FRAMC1191
FRAMC1191A
FRAMC1191PL
FRAMC11991PL
FRAMC4155
FURUKAWA078850
FURUKAWA114868
GROVE9414100567
HENGST FILTERE75/1K
HENGST FILTERE75KD42
HENGST FILTERH368W
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1338025
HIFI FILTERSN001
HIFI FILTERSN138
INGERSOLL-RAND10349611
INGERSOLL-RAND91634402
INGERSOLL-RAND92120385
INGERSOLL-RANDOD11917
JAPANPARTSFC-891S
KAGER110047
KAWASAKIYZ1132402321
LINDE000 980 305 20V
LINDE000 983 0520
LINDE0009830520V
LINDE312229024
LOMBARDINI2175042
LOMBARDINI276217542
LUCASLFDE103
LUCAS ELECTRICALLFDE103
MACK237GB29
MACK8112503008
MACKA0854975700
MAHLEC0787
MAHLECC172
MAHLECC9213
MAHLECC9244
MAHLEEK518
MAHLEKX 23
MAHLEKX23D
MANN-FILTERP917X
MERCURY MARINE988 000 30
MICHIGAN1531 637
MICHIGAN6371 716
MICHIGAN7371 716
MONARK30 789 900
MOTORCRAFTAFD157
MOTORCRAFTEFG296
MOTORCRAFTEFG3
MOTORCRAFTEFG315
MOTORCRAFTEFG5
MOTORCRAFTEFG5S
MOTORCRAFTEFG6007
MOTORCRAFTEFG88
MOTORCRAFTFD157
MOTORCRAFTFD-157FP
MOTORCRAFTFD169
MOTORCRAFTFG-25
MOTORCRAFTFG26
MOTORCRAFTFG32
MOTORCRAFTFG-38
MOTORCRAFTFL157
MOTORCRAFTFL169
MOTRIO8671002062
NAPA3165
NAPA3166
NIPPARTSJ1338025
NPSS133I27
ONAN1491697
PERKINS1879513
PERKINS200E9176
PERKINS2236295
PERKINS2650090
PERKINS26550005
PERKINS26560017
PERKINS26560171
PERKINS26560172
PERKINS26560173
PERKINS26561117
PERKINS2 656 612
PERKINS2656621
PURFLUXCS157
PURFLUXCS157A
PURFLUXCS159
PUROLATORF50150
PUROLATORF57629
PUROLATORLI3786
PUROLATORMF629A
PUROLATORMFF 516 A
PUROLATORMFF 629
PUROLATORMFF629A
PUROLATORMFP629A
PUROLATORPED116
PUROLATORPM4020
PUROLATORPZ 4209
PUROLATORT149
PUROLATORT150
RYCOR2132P
RYCOR2325P
SOFIMAS7111NC
SOFIMAS 7112 NC
SPIDANMFF1000P
SULLAIR40993
SULLAIRRM16245
TECNECO FILTERSGS014
TECNOCARN1116
TECNOCARN1117
TECNOCARN1117V
THERMO KINGA 98 066
UFI2436000
UFI2436001
UFI24.360.02
UNIPARTGFE5196
UNIPARTGFE5292
UNIPARTGFE5296
UNIPARTGFE5370
UNIPARTGFE5470
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP917x
VALEO587701
VALMET2031 5106
VALMET800004889
VALMET836015106
VAN WEZEL1736906
VAN WEZEL25002031
VAN WEZEL25002067
VAN WEZEL4339813
VAN WEZEL4395930
VAN WEZEL8249957
WIX FILTERS2030P
WIX FILTERS33165
WIX FILTERS33166
WIX FILTERS33166RE
WIX FILTERS57259
WIX FILTERSAP463
WIX FILTERSAP464
WIX FILTERSAP465
WIX FILTERSCW1171MP
WIX FILTERSCW1172MP
WIX FILTERSWF8018
WIX FILTERSWF8019
WOODGATEWGF5049