Polttoainesuodatin FLEETGUARD FF5018

9,66 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013340 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin FLEETGUARD FF5018 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11 706 667, Volvo 14213939, Volvo 142139393, Volvo 241672, Volvo 243004. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,4 kg
Mitat 7,5 × 7,5 × 12,3 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

125.0 mm

Kiinnitysasento

125.0 mm

Ulkohalkaisija

76.0 mm/ · 77.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

76.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

M16 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,40 kg

Suodatintyyppi

vedenerottimella Hienosuodatin

Kierremitta

M16 X 1.5-6H INT

Pituus (mm)

125.0

Korkeus (mm)

125.0

Läpimitta [mm]

76.0

Ulkoläpimitta [mm]

77.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

62.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin FLEETGUARD FF5018”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FLEETGUARD FF5018 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaAQD70C
Volvo PentaAQD70CL
Volvo PentaAQD70D
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD70C
Volvo PentaMD100A
Volvo PentaMD100B
Volvo PentaMD100B-CC
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1030G
Volvo PentaTAD1030GE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1030VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD60A
Volvo PentaTAMD60B
Volvo PentaTAMD60C
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD70C
Volvo PentaTAMD70D
Volvo PentaTAMD70E
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTAMD120B
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTAMD162A
Volvo PentaTAMD162B
Volvo PentaTAMD162C
Volvo PentaTAMD162C-B
Volvo PentaTAMD162C-C
Volvo PentaTAMD163A-A
Volvo PentaTAMD163P-A
Volvo PentaTAMD165A
Volvo PentaTAMD165C
Volvo PentaTAMD165P
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTD60A
Volvo PentaTD60B
Volvo PentaTD60D
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD60DG-83
Volvo PentaTD60G
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD70G
Volvo PentaTD70G-83
Volvo PentaTD70GG
Volvo PentaTD70GG-83
Volvo PentaTD70GPP
Volvo PentaTD70GPP-83
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD100G-85
Volvo PentaTD100GG
Volvo PentaTD100GG-85
Volvo PentaTD100GGP
Volvo PentaTD100GP
Volvo PentaTD100GP-85
Volvo PentaTD100HP
Volvo PentaTD100HPB
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTD120C
Volvo PentaTD120G
Volvo PentaTD120GG
Volvo PentaTD120GG PP
Volvo PentaTD120HP
Volvo PentaTD120HPP
Volvo PentaTD121G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GG
Volvo PentaTD121GGP
Volvo PentaTD121GGP-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD164KAE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1010G
Volvo PentaTD1030VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTHAMD70C
Volvo PentaTHD102K-KB
Volvo PentaTHD102KB
Volvo PentaTHD102KD
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID60DG
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID70G
Volvo PentaTID70GG
Volvo PentaTID70GPP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTID100K
Volvo PentaTID100K-87
Volvo PentaTID100KG
Volvo PentaTID100KGP
Volvo PentaTID100KGP-87
Volvo PentaTID100KP
Volvo PentaTID100KP-87
Volvo PentaTID100KPB-87
Volvo PentaTID120FG
Volvo PentaTID120FPP
Volvo PentaTID120HPP
Volvo PentaTID121FG
Volvo PentaTID121K
Volvo PentaTID121K-87
Volvo PentaTID121KG
Volvo PentaTID121KGP
Volvo PentaTID121KP
Volvo PentaTID121KPB
Volvo PentaTID121L
Volvo PentaTID121LG
Volvo PentaTID121LGP
Volvo PentaTID121LP
Volvo PentaTID121LPB
Volvo PentaTID162AG
Volvo PentaTID162AGP
Volvo PentaTID162AP
Volvo PentaTID162APB
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD70C
Volvo PentaTMD100A
Volvo PentaTMD100C
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD120A
Volvo PentaTMD120B
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1010G
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11 706 667
VOLVO14213939
VOLVO142139393
VOLVO241672
VOLVO243004
VOLVO2430049
VOLVO2905052
VOLVO36845
VOLVO3931063
VOLVO43924422
VOLVO466987
VOLVO4669873
VOLVO4669875
VOLVO47701701
VOLVO7 243 004
VOLVO72430044
VOLVO72430049
VOLVO79128732
VOLVO79178732
VOLVO8000250
VOLVO8193858
VOLVO8288979
VOLVO9022854657
VOLVO991203640
VOLVOV466987

Ristiviitteet

ACTP1067
ACTP943
ACTP961
ACXD25
ACIACI 18002006
ACIACI 1828961M
ACIACI 30002211
ACIACI 5806907
AIR REFINERPF5018
ALCO FILTERSP821
ALLIS-CHALMERS61142392
ALLIS-CHALMERS61142397
ALLIS-CHALMERS61674455
ALLIS-CHALMERS99100083
ATLAS1162 4300
ATLAS362972
ATLAS371291
ATLAS3718002828
ATLAS441887
ATLAS441923
ATLAS4613418
ATLAS9709 0005-20
ATLAS9710040600
ATLAS9721 0337
BALDWINBF7524
BALDWINBF7689
BALDWINBF782
BALDWINBF788
BALDWINBF7931
BALDWINBF988
BALDWINBF993
BIG A2069
BIG A95195
BIG A95358
BIG A95358MP
BMC9P904030
BMC9P909739
BMC9P921903
BOSCH0 986 4B2 001
BOSCH0 986 4B2 028
BOSCH1457434050
BOSCH1457434057
BOSCH1457434062
BOSCH1457434068
BOSCH1457434072
BOSCH1457434073
BOSCH1457434120
BOSCH1457434154
BOSCH1 457 434 165
BOSCH1457434180
BOSCH1457434183
BOSCH1457434190
BOSCH1457434432
BOSCH9451080190
BOSCH9455080005
BOSCH9455080010
BOSCH9455160352
BOSCH986450519
BOSCH986450521
BOSCH986450718
BOSCH986450731
BOSCHF000KRN723
BOSCHN4050
BOSCHN4154
BOSCHN4432
CARQUEST86124
CARQUEST86358
CARQUEST86358MP
CARQUEST86777
CHAMP36845
CHAMPFP586F
CHAMPLFP943F
CLARK1992367B
CLARK4111378
CLARK913557
CLEAN FILTERDN256
COOPERSAZF003
COOPERSAZF003FUEL
COOPERSAZF300
COOPERSAZF 830
COOPERSFSM 4118
COOPERSZ 75
COOPERSFIAAMFD4932
COOPERSFIAAMFP4683
COOPERSFIAAMFP4932
COOPERSFIAAMFT4802
COOPERSFIAAMFT4932
CROSLAND5035
CROSLAND658
DELUXE627
DIAMONDFD6221
DIAMONDFD8235
DONALDSONFFP550440
DONALDSONFFP550943
DONALDSONFFP553004
DONALDSONP 17 2655
DONALDSONP550440
DONALDSONP550526
DONALDSONP550943
DONALDSONP553004
DONALDSONP779379
DONALDSONP779451
FIAT-HITACHI151821124
FILTRONPP845/2
FINN FILTERFFUP531
FLEETGUARDFF5018
FRAMP3711
FRAMP4102
FRAMP4102A
FRAMP4102RP
FRAMP4688
FUCHS5411656493
GMC25011240
GMC7984867
GREYFRIARS801S
GROVE9414100790
GROVE9414100819
HAMM234575
HASTINGS832
HASTINGS832A
HASTINGSFF832
HENGST FILTERH60WK
HENGST FILTERH60WK01
HENGST FILTERH60WK03
HENGST FILTERH60WK07
HENGST FILTERH60WK08
HENGST FILTERH653WK
HENGST FILTERH654WK D576
HIFI FILTERSN039
IHC3032750
INGERSOLL-RAND13887484
INGERSOLL-RAND22345730
INGERSOLL-RAND35292366
INGERSOLL-RAND35374677
INGERSOLL-RAND52108057
INGERSOLL-RAND59728188
INGERSOLL-RAND85401636
INGERSOLL-RAND91605196
JURA HIFISN 039
KNECHTAW 12
KNECHTAWK 12
KNECHTAWK 12/1
KNECHTAWK 154
KRALINATORF152
KRALINATORF157
LINDE0009831622V
LINDE160000003001
LINDE9831613
LINDE9831613V
LINDE9831622
LOMBARDINI104.3730.068
LOMBARDINI2175046
LOMBARDINI2762175046
LOMBARDINI278217535
LUBERFINER36845
LUBERFINERFP585F
LUBERFINERFP 586-F
LUBERFINERLFF 3521
LUBERFINERLFP943F
MAHLEKC 113
MAHLEKC 202
MAHLEKC24
MAHLEKC6
MANN-FILTERWK719/6
MANN-FILTERWK723
MANN-FILTERWK723/1
MANN-FILTERWK 723/3
MANN-FILTERWK723/6
MANN-FILTERWK731
MANN-FILTERWK733
MANN-FILTERWK757
MANN-FILTERWK 8003 X
MANN & HUMMELWK731
MANN & HUMMELWK733
MOTORCRAFTEFG25
MOTORCRAFTFD68
MOTORCRAFTFD823
MOTORCRAFTFG68
NAPA3124
NAPA3358
NAPA3358MP
NAPA3777
ONAN1870015
PARKER/RACORPFF5680
PERKINS26569054
PURFLUXCS162
PURFLUXCS195
PURFLUXCS198
PUROLATORF53125
PUROLATORF54424
PUROLATORF59265
PUROLATORPC42
PUROLATORPER 265 F
PUROLATORPER336F
PUROLATORPF3125
RYCOZ75
SAKURAFC5704
SAKURAFC7903
SAMSUNG991203640
SAMSUNGA774702L
SAVARA92800517
SAVARA92803917
SAVARA92814617
SOFIMAS4323NR
SOFIMAS 4372 NR
SOFIMAS5400NR
SOFIMAS5401NR
STILL133748
STILL1687004
TAMROCK71195003
TAMROCK80094909
TAMROCK81849359
TECNOCARRN45
TECNOCARRN45B
UFI2430700
UFI2432300
UFI2435800
UFI2437200
VALMET1992367
VALMET835331343
VAN WEZEL18 00 2006
VAN WEZEL1828961M
VAN WEZEL30 00 2211
VAN WEZEL5806907
VAN WEZELACI 18002006
VAN WEZELACI 1828961M
VAN WEZELACI 30002211
VAN WEZELACI 5806907
VMEM1992367
VOLVO PENTA21492771
VOLVO PENTA3825133
VOLVO PENTA38251336
VOLVO PENTA829935
WHITE MOTOR303483541
WIX33358
WIX33358MP
WIX33358SE
WIX336P
WIX FILTERS33124
WIX FILTERS33358
WIX FILTERS33358MP
WIX FILTERS33358SE
WIX FILTERS336P
WIX FILTERS33777
WOODGATEWGF5018
WOODGATEWGF5033
WOODGATEWGF723