Polttoainesuodatin OE DEUTZ 01174482

16,53 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Cummins / Kubota / Perkins / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014408 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin OE DEUTZ 01174482 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1257201, Volvo 12572012, Volvo 243464, Volvo 2434645, Volvo 2800784. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,428 kg
Mitat 9 × 9 × 17 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus 2

62.0 mm

Kiinnitysasento

157.0 mm

Ulkohalkaisija

80.5 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

M16 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,43 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin OE DEUTZ 01174482”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä OE DEUTZ 01174482 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAD40B
Volvo PentaAD41A
Volvo PentaAD41B
Volvo PentaAD41BJ
Volvo PentaAD41D
Volvo PentaAD41L-A
Volvo PentaAD41P-A
Volvo PentaAQAD40A
Volvo PentaAQAD40B
Volvo PentaAQD40A
Volvo PentaD41B
Volvo PentaD41D
Volvo PentaD41L-A
Volvo PentaD45A
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaKAD42A
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAD42P-A
Volvo PentaKAD43P-A
Volvo PentaKAD43P-B
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD42A
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaKAMD42P-A
Volvo PentaKAMD43P
Volvo PentaKAMD43P-A
Volvo PentaKAMD43P-B
Volvo PentaKAMD44P-A
Volvo PentaKAMD44P-B
Volvo PentaKAMD44P-C
Volvo PentaKAMD300-A
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD22
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD40A
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD40A
Volvo PentaTAMD40B
Volvo PentaTAMD41A
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD41D
Volvo PentaTAMD41H-A
Volvo PentaTAMD41H-B
Volvo PentaTAMD41P-A
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTAMD42WJ-A
Volvo PentaTD30A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD40A
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD40A
Volvo PentaTMD40B
Volvo PentaTMD40C
Volvo PentaTMD41A
Volvo PentaTMD41B
Volvo PentaTMD41D
Volvo PentaTMD41L-A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1257201
VOLVO12572012
VOLVO243464
VOLVO2434645
VOLVO2800784
VOLVO3976655
VOLVO434061
VOLVO838593
VOLVO8385932
VOLVO860874
VOLVO8608747
YANMAR541165-301
YANMAR541165-6301

Ristiviitteet

AC DELCO1AFBD002
AC DELCOTP 859
AC DELCOXD 67
AC DELCOXD9037E
ACIACI 59002064
ALCO FILTERSP831
AMAZONB005NFYZGC
ATLAS2133943
BALDWINBF1221
BALDWINBF1261
BALDWINBF1269
BALDWINBF1367
BALDWINBF586-D
BALDWINBF587
BALDWINBF587D
BALDWINBF7591-D
BALDWINBF7772
BOSCH0 986 450 732
BOSCH1457434053
BOSCH1457434058
BOSCH1457434061
BOSCH1457434071
BOSCH1457434075
BOSCH1457434083
BOSCH1457434093
BOSCH1457434094
BOSCH1457434099
BOSCH1457434101
BOSCH1457434105
BOSCH1457434106
BOSCH1457434107
BOSCH1457434110
BOSCH1457434112
BOSCH1457434113
BOSCH1457434150
BOSCH1457434158
BOSCH1 457 434 164
BOSCH9451080060
BOSCH9451080088
BOSCH9455160317
BOSCHF026402127
BOSCHN4105
BOSCHN4106
BOSCHN 4118
CHAMPFP 587 F
CHAMPFS80
CLEAN FILTERDN301
COOPERSAZF090
COOPERSFSM4122
COOPERSFSW 4101
COOPERSFIAAMFP4685
COOPERSFIAAMFT4935A
COOPERSFIAAMFT5081
COOPERSFIAAMFT5240
DELPHIHDF496
DONALDSONP550272
DONALDSONP550587
DONALDSONP550588
DONALDSONP550688
DOOSAND161308
DT1.12120
FEBI35350
FILTRONPP845/1
FLEETGUARDFF214
FLEETGUARDFF215
FLEETGUARDFF215A
FLEETGUARDFF5046
FLEETGUARDFF5060
FLEETGUARDFF5156
FLEETGUARDFS1221
FLEETGUARDFS1251
FRAMP1129
FRAMP1129A
FRAMP3522
FRAMP3522A
FRAMP4183
FRAMP4587
FRAMP7510
FRAMP7511
FRAMP7512
FRAMP7701
FRAMP8043
FRAMPS8043A
FRAMPS8428
FRAMPS8787
FURUKAWA3132428R2
GMC70993018
GUD FILTERSZ 108
HENGST FILTERH70WK
INGERSOLL-RAND20163150
INGERSOLL-RAND59438812
INGERSOLL-RAND59477570
INGERSOLL-RAND5956 8055
INGERSOLL-RAND92100981
IPS PARTS48058
LINDE0009831617
LINDE3542223986
LUBERFINERFP 587F
LUBERFINERFP587F-1
LUBERFINERLFF 3504
LUBERFINERLFF3504-1
LUBERFINERLFF 3505
LUBERFINERLFF8062-1
LUBERFINERLFF8103-1
MAPCO63180
MONARK30 789 105
MOTORCRAFTEFG009
MOTORCRAFTEFG 035
MOTORCRAFTEFG 048
MOTORCRAFTEFG 057
MOTORCRAFTEFG302
MOTORCRAFTFD-784
MOTORCRAFTFD-785
MOTRIO8671005918
ONAN1866524
PARKER/RACORRC291AQ
PERKINS26437001
PERKINS63 54129
PERKINST64102003
PERKINST75004251
PURFLUXCS183
PUROLATORF50274
PUROLATORF57721
PUROLATORF58247
PUROLATORF60152
PUROLATORF78367
PUROLATORPER 151
PUROLATORPER 151 F
PUROLATORPER247F
PUROLATORPER248
PUROLATORPER 274 F
PUROLATORPER 367 F
PUROLATORPER86
RYCOHDZ 157
SANDVIK88065679
SĘDZISZÓWPDS-71
SĘDZISZÓWPDS-7.1.3
TECNOCARRN110
TECNOCARRN110B
TECNOCARRN181B
TECNOCARRN58B
TEREX0707 0000 10
TEREX5411656301
UFI2435001
UFI2435002
UFI2435101
UFI2435500
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK842
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK8422
VALEO587733
VALMET20340251
VAN WEZEL59 00 2064
VAN WEZELACI 59002064
WINKLER265 000 205 00
WINKLER266 000 205 00
WOODGATEWGF215
WOODGATEWGF5046
WOODGATEWGF842
WOODGATEWGF 842-5
WOODGATEWGFS1221
WOODGATEWGFS 1226
WOODGATEWGFS1251
WOODGATEWGFS1276