Polttoainesuodatin HENGST H70WK

11,58 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta huomenna klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000001124 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin HENGST H70WK vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1257201, Volvo 12572012, Volvo 243464, Volvo 2434645, Volvo 3588378. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,5 kg
Mitat 7 × 6 × 11 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

149.0 mm

Kiinnitysasento

149.0 mm

Ulkohalkaisija

70.0 mm/ · 82.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

70.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

70.5 mm

Kierteen koko

M16 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

No. of coils per inch

16UN

Paino

0,50 kg

Ulkoläpimitta [mm]

82.0

Sisäläpimitta [mm]

62.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

70.0

Kierremitta

M16x1.5

Korkeus (mm)

149.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin HENGST H70WK”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä HENGST H70WK Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAD40B
Volvo PentaAD41A
Volvo PentaAD41B
Volvo PentaAD41BJ
Volvo PentaAD41D
Volvo PentaAD41L-A
Volvo PentaAD41P-A
Volvo PentaAQAD40A
Volvo PentaAQAD40B
Volvo PentaAQD40A
Volvo PentaD41B
Volvo PentaD41D
Volvo PentaD41L-A
Volvo PentaD45A
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaKAD42A
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAD42P-A
Volvo PentaKAD43P-A
Volvo PentaKAD43P-B
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD42A
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaKAMD42P-A
Volvo PentaKAMD43P
Volvo PentaKAMD43P-A
Volvo PentaKAMD43P-B
Volvo PentaKAMD44P-A
Volvo PentaKAMD44P-B
Volvo PentaKAMD44P-C
Volvo PentaKAMD300-A
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD22
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD40A
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD40A
Volvo PentaTAMD40B
Volvo PentaTAMD41A
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD41D
Volvo PentaTAMD41H-A
Volvo PentaTAMD41H-B
Volvo PentaTAMD41P-A
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTAMD42WJ-A
Volvo PentaTD30A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD40A
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD40A
Volvo PentaTMD40B
Volvo PentaTMD40C
Volvo PentaTMD41A
Volvo PentaTMD41B
Volvo PentaTMD41D
Volvo PentaTMD41L-A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1257201
VOLVO12572012
VOLVO243464
VOLVO2434645
VOLVO3588378
VOLVO3976655
VOLVO434061
VOLVO838593
VOLVO8385932
VOLVO860874
VOLVO8608747

Ristiviitteet

AC DELCOTP 859
AC DELCOXD 67
AC DELCOXD9037E
AC DELCOXD 9065 E
ALCO FILTERSP831
ATLAS1619 2684
ATLAS2133943
ATLAS2900 0014
ATLAS2900 0687
ATLAS3216 1527
BALDWINBF1221
BALDWINBF587
BALDWINBF587D
BOSCH1457434053
BOSCH1457434058
BOSCH1457434061
BOSCH1457434071
BOSCH1457434075
BOSCH1457434083
BOSCH1457434093
BOSCH1457434101
BOSCH1457434105
BOSCH1457434107
BOSCH1457434112
BOSCH1457434113
BOSCH1457434119
BOSCH1457434158
BOSCH1 457 434 164
BOSCH1 457 434 322
BOSCH1 457 434 323
BOSCH9451080088
BOSCH9455160317
BOSCHN4105
CAV7176496
CHAMPFP 587 F
CHAMPFS 113
CHAMPFS80
CLEAN FILTERDN301
COOPERSAZF090
COOPERSFSM4122
COOPERSFSW 4101
CROSLAND303
CROSLAND5030
DELPHIHDF496
DONALDSONP550272
DONALDSONP550587
DONALDSONP550688
FLEETGUARDFF214
FLEETGUARDFF215
FLEETGUARDFF215A
FLEETGUARDFF5046
FLEETGUARDFF5060
FLEETGUARDFF5156
FLEETGUARDFS1221
FRAMP1129
FRAMP3522
FRAMP4574
FRAMP4587
FRAMP5457
FRAMP7511
FRAMPS8043A
FURUKAWA3132428R2
GUD FILTERSZ 108
HENGSTH70WK
IHC1133495R1
IHC3131428R1
IHC3132428
IHC3132428R1
IHC3132438
IHC3132438R91
IHC3136428
IHC3218794R91
KNORR-BREMSEK117951N50
KOLBENSCHMIDT001FS
LINDE0009831617
LINDE06 812 7177
LUBERFINERLFF 3505
LUCAS ELECTRICAL496
LUCAS ELECTRICAL7111/496
LUCAS ELECTRICAL7176496
MAHLEAWK115
MAHLEAWK155
MAHLEAWK194
MAHLEAWK197
MAHLEFB636
MAHLEKC129
MAHLEKC17
MAHLEKC17D
MANN-FILTERWK842
MANN-FILTERWK854
MAPCO63180
MONARK30 789 105
MOTORCRAFTEFG009
MOTORCRAFTEFG 035
MOTORCRAFTEFG 048
MOTORCRAFTEFG 057
MOTORCRAFTEFG302
PERKINS63 54129
PURFLUXCS183
PUROLATORF50274
PUROLATORF57721
PUROLATORF58247
PUROLATORF78367
PUROLATORPER 151
PUROLATORPER 151 F
PUROLATORPER247F
PUROLATORPER 274 F
PUROLATORPER 367 F
PUROLATORPER86
RYCOHDZ 157
SĘDZISZÓWPDS-71
SOFIMAS 1811 NR
SOFIMAS8501NR
TECNOCARRN110
TECNOCARRN110B
UFI2435001
UFI2435101
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK842
VALEO587733
VALMET20340251
VALMET8366 40251
VOLVO PENTA3588378
VOLVO PENTA838593-2
VOLVO PENTA860874
VOLVO PENTA860874-7
WEBERCB202
WIX FILTERS33373
WIX FILTERS33472
WIX FILTERSWF8051
WIX FILTERSWF8181
WOODGATEWGF215
WOODGATEWGF842