Polttoainesuodatin DONALDSON P955606

41,15 € Sis. alv 25,5 %

Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta huomenna klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013139 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin DONALDSON P955606 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11110683, Volvo 20765505, Volvo 21409660, Volvo 3211110683, Volvo 7420754418. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 1,092 kg
Mitat 11,5 × 11,5 × 23 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

216.0 mm

Kiinnitysasento

216.4 mm

Ulkohalkaisija

107.0 mm

Sisähalkaisija

104.0 mm

Sisähalkaisija 2

96.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

14UN

Lisäkuvaus

celulosis

Cut-off pressure

4 Pa

Paino

1,09 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

216.0

Kierremitta

1-14 UN

Ulkoläpimitta [mm]

107.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

104.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

96.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin DONALDSON P955606”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P955606 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD550GE
Volvo PentaTAD551GE
Volvo PentaTAD560VE
Volvo PentaTAD561VE
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD650VE
Volvo PentaTAD660VE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD734GE
Volvo PentaTAD750GE
Volvo PentaTAD750VE
Volvo PentaTAD751GE
Volvo PentaTAD752GE
Volvo PentaTAD753GE
Volvo PentaTAD754GE
Volvo PentaTAD760VE
Volvo PentaTAD761VE
Volvo PentaTAD762VE
Volvo PentaTAD763VE
Volvo PentaTAD764VE
Volvo PentaTAD765VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11110683
VOLVO20765505
VOLVO21409660
VOLVO3211110683
VOLVO7420754418
VOLVOVOE11110683

Ristiviitteet

ATLAS3222308994
BALDWINBF1303
BALDWINBF1391-O
BALDWINBF9867O
BOSCH REXROTHF026402143
BOSCH REXROTHF026402747
DONALDSON OFFP955606
FEBI29454
FLEETGUARDFS19914
HAMM1292404
HAMM5825010
HENGST FILTERH701WK
JURA HIFISN916010
JURA HIFISN916020
MAHLE6832430
MAHLE6878730
MAHLE76832430
MAHLE76878730
MAHLEKC 200
MANN-FILTERWK10807
MANN-FILTERWK10807X
MANN-FILTERWK11023Z
MANN & HUMMELWK10807
MANN & HUMMELWK 10807 X
PARKER/RACORR1603DRCR01
PARKER/RACORR160D
PARKER/RACORR160-D-RCR-01
PARKER/RACORR160DRCR02
PARKER/RACORR160G
PARKER/RACORR160MER01
PARKER/RACORR160T
PARKER/RACORR160T-D-MAX
PARKER/RACORR90-D-RCR-01
PARKER/RACORR90-MER-01
PERKINS4395038
SANDVIK55051165
SANDVIK56006214
SANDVIK61509695
SANDVIK69041466
SF FILTERSFK3200
SF FILTERSSK3200
SF FILTERSSK48636
TAMROCK61507640
UFI24.121.00
WIXWF10078
WIX FILTERSSF 10078
WIX FILTERSWF10078