Polttoainesuodatin FILTRON PM 819

5,84 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / MerCruiser / Mercury / Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta huomenna klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013285 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin FILTRON PM 819 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 236628, Volvo 2366284, Volvo 3581078, Volvo 35810787, Volvo 41109003. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,188 kg
Mitat 8,5 × 8,5 × 8,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

72.0 mm

Kiinnitysasento

72.0 mm

Ulkohalkaisija

87.0 mm

Sisähalkaisija

19.0 mm

Sisähalkaisija 2

22.0 mm

Paino

0,19 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

72.0

Ulkoläpimitta [mm]

87.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

19.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

22.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin FILTRON PM 819”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON PM 819 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO236628
VOLVO2366284
VOLVO3581078
VOLVO35810787
VOLVO41109003
VOLVO6211585
VOLVO66136656
VOLVO66488453
VOLVO7236628
VOLVO858201

Ristiviitteet

AC DELCOACD 159
AC DELCOACD 173
AC DELCOACD51
AC DELCOACD8017E
ACIACI 1736906
ACIACI 25002031
ACIACI 25002067
ACIACI 4395930
ACIACI 8249957
AIR REFINERPF-167
ALCO FILTERMD-093
ALLIS-CHALMERS0251397-6
ALLIS-CHALMERS1005069-8
ALLIS-CHALMERS10050789
ALLIS-CHALMERS2099490
ALLIS-CHALMERS251397
ALLIS-CHALMERS2513975
ALLIS-CHALMERS252 050
ALLIS-CHALMERS4060050
ALLIS-CHALMERS4060050-4
ALLIS-CHALMERS449 0296
ALLIS-CHALMERS70251397
ALLIS-CHALMERS71206239
ALLIS-CHALMERS79918114
AMAZONB00GX0HFMW
ASHIKA30-08-891
ASHIKAFC-011JM
BALDWINBF825
BALDWINBF838-F2
BLUE PRINTADK82319
BOSCH0986450695
BOSCH0 986 4B2 029
BOSCH1457429215
BOSCH1457429219
BOSCH1457434011
BOSCH1 457 434 016
BOSCH1 457 434 017
BOSCH1457434087
BOSCH1457434201
BOSCH1 457 434 201-48N
BOSCH1 457 434 201-704
BOSCH1457434221
BOSCH1 457 434 330
BOSCH1457434900
BOSCH1 457 434 900-850
BOSCH1 457 434 900-867
BOSCH1457434901
BOSCH1457434902
BOSCH1457434903
BOSCH1457434904
BOSCH1457434905
BOSCH1 457 434 905-850
BOSCH1 457 434 906
BOSCH1457434909
BOSCH1457434910
BOSCH9451733000
BOSCH9455160246
BOSCH9879993036
BOSCHN4201
CHAMPFC25
CHAMPL 296 F
CHAMPIONCFF100131
CHAMPIONL131
CHAMPIONL131/606
CHAMPIONL137
CLARK3885315B
CLEAN FILTERDN220
COMLINEEFF001
COOPERSAZF015
COOPERSAZF100
COOPERSAZF101
COOPERSG 629
COOPERSFIAAMFD1283
COOPERSFIAAMFP4378
COOPERSFIAAMFP4788
COOPERSFIAAMFT4378
COOPERSFIAAMFT4788
COOPERSFIAAMFT4842
DELPHIFF0001
DELPHIHDF296
DELPHIHDF901
DONALDSONFFP556245
DONALDSONP 55 0100
DONALDSONP552470
DONALDSONP556245
DONALDSONP557111
DOOSAND160416
DORMANDA 429/4
DORMANQ 424/4
DT7.24014
ERFP26561117
ERFROD11917
EUROREPARE 148104
FEBI198585
FIAT-HITACHI1909100
FIAT-HITACHI83937061
FILTRONPM 819
FLEETGUARDFF138
FLEETGUARDFF167
FLEETGUARDFF167A
FLEETGUARDFF5365
FRAMC1190PL
FRAMC1191
FRAMC1191A
FRAMC1191PL
FRAMC4155
GROVE9414100567
GUD FILTERSG 629
GUD FILTERSG 629FP
GUD FILTERSG998
HENGST FILTERE75/1K
HENGST FILTERE75KD42
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1338025
HIFI FILTERSN001
INGERSOLL-RAND10349611
INGERSOLL-RAND91634402
INGERSOLL-RAND92120385
IPS PARTS48049
IPS PARTSIFG-3006
JAPANPARTSFC-011JM
JAPANPARTSFC-891
JAPANPARTSFC-891S
JAPANPARTSFC-892
JAPANPARTSFC-892S
JAPANPARTSFC-893
JAPANPARTSFC-893S
JAPANPARTSJFC-891
JAPANPARTSJFC-891S
JAPANPARTSJFC-892
JAPANPARTSJFC-892S
JAPANPARTSJFC-893
JAPANPARTSJFC-893S
KNECHTEK 518
KNORR-BREMSEK165042N50
KOLBENSCHMIDT030-FC
KOLBENSCHMIDT50013030
LINDE000 980 305 20V
LINDE000 983 0520
LINDE0009830520V
LINDE312229024
LINDEFG00005201
LOMBARDINI2175042
LOMBARDINI276217542
LUBERFINERL 2603F
LUBERFINERL 269 F
LUBERFINERL 296F
LUCAS CAV296
LUCAS CAV7111/296
LUCAS CAV7111/500
LUCAS CAV7176/901
LUCAS CAVHDF 296
LUCAS CAVHDF 901
MAGNETI MARELLI152071760791
MAGNETI MARELLI153071760705
MAGNETI MARELLI71760705
MAGNETI MARELLI71760791
MAHLEKX 23
MAHLEKX23D
MAHLEKX 246
MANN-FILTERP 917 x
MAPCO63195
MAPCO63610
MEAT&DORIA4115
MERCURY MARINE988 000 30
MEYLE100 323 0007
MICHIGAN1531 637
MICHIGAN6371 716
MICHIGAN7371 716
MONARK30 789 900
MOTORCRAFTEFG 003
MOTORCRAFTEFG 005
MOTORCRAFTEFG 088
MOTORCRAFTEFG296
MOTORCRAFTEFG3
MOTORCRAFTEFG315
MOTORCRAFTEFG5
MOTORCRAFTFD157
MOTORCRAFTFD-157FP
MOTORCRAFTFG-25
MOTORCRAFTFG-38
NIPPARTSJ1338025
ONAN1491697
PERKINS1879513
PERKINS200E9176
PERKINS2236295
PERKINS2650090
PERKINS26560017
PERKINS2 656 612
PERKINS2656621
PURFLUXCS157
PURFLUXCS157A
PURFLUXCS159
PUROLATORF50149
PUROLATORF57629
PUROLATORF59211
PUROLATORMFF 516 A
PUROLATORMFF 629
PUROLATORMFF629A
PUROLATORPZ 4209
PUROLATORT149
QUINTON HAZELLQFF0090
QUINTON HAZELLQFF0109
RYCOR2132P
RYCOR2325
RYCOZ86
SAKURA AUTOMOTIVEFC-1702
SAKURA AUTOMOTIVEFC5104
SĘDZISZÓWWP413X
SĘDZISZÓWWP41-3x
SOFIMAS 2217 Z
SOFIMAS7111NC
SOFIMAS 7112 NC
SULLAIR40993
TECNECO FILTERSGS014
TECNOCARN1116
TECNOCARN1117
TECNOCARN1117V
THERMO KINGA 98 066
UFI22.017.00
UFI2436000
UFI2436001
UFI24.360.02
UNIPARTGFE5296
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP917x
VAICO25-0108
VAICOV25-0108
VALEO587701
VALMET2031 5106
VALMET20339371
VALMET800004889
VALMET836015106
VAN WEZELACI 1736906
VAN WEZELACI 25002031
VAN WEZELACI 25002067
VAN WEZELACI 4395930
VAN WEZELACI 8249957
WIX FILTERS33166
WIX FILTERS33166RE
WIX FILTERSWF8018
WOODGATEWGF138
WOODGATEWGF296
WOODGATEWGF296SW
WOODGATEWGF5049