Polttoainesuodatin DONALDSON P550588

11,60 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012937 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin DONALDSON P550588 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 119990661, Volvo 1257201, Volvo 12572012, Volvo 1270529, Volvo 12705299. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,4 kg
Mitat 15 × 7,5 × 7,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

148.0 mm

Kiinnitysasento

148.0 mm

Ulkohalkaisija

77.0 mm

Sisähalkaisija

70.0 mm

Sisähalkaisija 2

61.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

70.2 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

60.5 mm

Kierteen koko

M16 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Lisäkuvaus

celulosis

Paino

0,40 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

148.0

Kierremitta

M16 x 1.5

Ulkoläpimitta [mm]

77.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

70.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

61.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin DONALDSON P550588”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P550588 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAD30A
Volvo PentaAD31
Volvo PentaAD31B
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAD40B
Volvo PentaAD41A
Volvo PentaAD41B
Volvo PentaAD41BJ
Volvo PentaAD41D
Volvo PentaAQAD30A
Volvo PentaAQAD40A
Volvo PentaAQAD40B
Volvo PentaAQD40A
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaD41B
Volvo PentaD41D
Volvo PentaD45A
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaKAD42A
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD42A
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaKAMD44P-A
Volvo PentaKAMD44P-B
Volvo PentaKAMD44P-C
Volvo PentaKAMD300-A
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD22
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD30A
Volvo PentaMD31A
Volvo PentaMD40A
Volvo PentaMD67C
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1030G
Volvo PentaTAD1030GE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1030VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD30A
Volvo PentaTAMD31A
Volvo PentaTAMD31B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD40A
Volvo PentaTAMD40B
Volvo PentaTAMD41A
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD41D
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTD30A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD40A
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD164KAE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1010G
Volvo PentaTD1030VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTHD102K-KB
Volvo PentaTHD102KB
Volvo PentaTHD102KD
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD30A
Volvo PentaTMD31A
Volvo PentaTMD31B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD40A
Volvo PentaTMD40B
Volvo PentaTMD40C
Volvo PentaTMD41A
Volvo PentaTMD41B
Volvo PentaTMD41D
Volvo PentaTMD100C
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1010G
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO119990661
VOLVO1257201
VOLVO12572012
VOLVO1270529
VOLVO12705299
VOLVO234464-5
VOLVO243464
VOLVO2434645
VOLVO2464645
VOLVO2800784
VOLVO3547 862
VOLVO3976655
VOLVO39766555
VOLVO434061
VOLVO829993
VOLVO8299935
VOLVO838593
VOLVO8600 082
VOLVO8608747
VOLVO9454805

Ristiviitteet

AC DELCOA65C
AC DELCOPF859
AC DELCOTP1264
AC DELCOTP 859
AC DELCOXD 63
AC DELCOXD 67
AC DELCOXD77
ACIACI 1896802
ACIACI 1905807
ACIACI 1905817
ACIACI 2810925
AIR REFINERARP25
ALCO FILTERSP831
ALCO FILTERSP-966
AMERICAN PARTS184
AMERICAN PARTS569
AMERICAN PARTS572
APOLLOFP587F
ATLAS1028702137
ATLAS1615887500
ATLAS1619268400
ATLAS1619286400
ATLAS2133943
ATLAS2900001400
ATLAS2900 0687
ATLAS2900068700
ATLAS3216152700
ATLAS3216980400
ATLAS97090014
ATLAS97101893
ATLAS97101894
ATLAS9710189400
ATLAS9718PT1004
ATLASVW110
BALDWIN32201
BALDWINBF1276
BALDWINBF1367
BALDWINBF5587-D
BALDWINBF586
BALDWINBF586-D
BALDWINBF587
BALDWINBF587B
BALDWINBF587D
BALDWINBF7591-D
BALDWINBF7663
BALDWINBF7752
BALDWINBT564
BIG A95372
BOSCH1457434053
BOSCH1 457 434 056
BOSCH1 457 434 065
BOSCH1457434071
BOSCH1457434075
BOSCH1457434083
BOSCH1 457 434 089
BOSCH1457434092
BOSCH1457434101
BOSCH1457434107
BOSCH1457434110
BOSCH1457434112
BOSCH1457434113
BOSCH1457434121
BOSCH1457434150
BOSCH1457434158
BOSCH1457434159
BOSCH1 457 434 164
BOSCH74010
BOSCH9455160317
BOSCHD701
BOSCHN4052
BOSCHN4061
BOSCHN4099
BOSCHN4105
BOSCHN4106
BOSCHN4121
BOSCHN4150
BOSCHN4158
BOSCHN4159
BOSCHN4164
BOSCH REXROTH1457434056
BOSCH REXROTH1457434065
BOSCH REXROTH1457434089
BOSCH REXROTH1457434164
BOSCH REXROTH1457434447
CARQUEST86372
CAV496
CAV7111-496
CAV7176496A
CHAMPIONGF26
COOPERSAZF089
COOPERSFIAAMFP4935A
COOPERSFIAAMFT4935A
COOPERSFIAAMFT5365
DELPHI LOCKHEEDLK3223
DELPHI LOCKHEEDLK3578
DELPHI LOCKHEEDLK3752
DELUXE458
DELUXE459
DELUXEWD458
DELUXEWD459
DONALDSONJ8621842
DONALDSON OFFP550588
EUCLID12572012
EXMANF65166
EXMANFCF0587
EXMANWK8422
FLEETGUARDFF214
FLEETGUARDFF215
FLEETGUARDFF4062
FLEETGUARDFF4063
FLEETGUARDFF5060
FLEETGUARDFF5135
FLEETGUARDFF5139
FLEETGUARDFF5156
FLEETGUARDFF5171
FLEETGUARDFF5271
FLEETGUARDFF5284
FLEETGUARDFS1276
FLEETGUARDFS19597
FLEETGUARDFS19599
FLEETGUARDKC198
FLEETGUARDLF739
FLEETRITEFFR8215
FLEETRITEFFR84062
FLEETRITEFFR84063
FLEETRITEFFR85046
FLEETRITEFFR85060
FLEETRITEFFR85135
FLEETRITEFFR85139
FLEETRITEFFR85156
FRAMP1129
FRAMP1145
FRAMP3522
FRAMP3522A
FRAMP4157
FRAMP4183
FRAMP4587
FRAMP5457
FRAMP5537
FRAMP5770
FRAMP7511
FRAMP7701
FRAMP8043
FRAMP8845
FRAMPH2956
FRAMPH52
FRAMPS8428
FURUKAWA1133495R1
FURUKAWA3131428R1
FURUKAWA3132428R1
FURUKAWA3132438R91
FURUKAWA3136428R91
GONHERGP1122M
GONHERGPP1122
GONHERGPP1122M
GREYFRIARS803S
GREYFRIARS803S/1
GREYFRIARS823S
GREYFRIARS826S
GREYFRIARS860S
GUD FILTERSZ118
HAMM1302191
HASTINGSFF1019
HAVAMHD0065
HENGST FILTERH70WK
HENGST FILTERH70WK02
HIFI FILTERSN327
HIFI FILTERSN 40569
HIFI FILTERSN80020
INGERSOLL-RAND92100981
JURA HIFISN327
JURA HIFISN40569
KNECHTKC 19
KNECHTKC25
KNECHTKC66/1
KRALINATORF154S
KRALINATORLA278
LINDE0009831611
LINDE0009831615
LINDE0009831617
LINDE68127177
LINDE9831611
LINDE9831617
LINDE9831625
LINDE9831647
LOESING025088
LOESING25088
LOMBARDINI1772175143
LUBERFINERFP 587F
LUBERFINERLFF 3504
LUBERFINERLFF 3505
LUBERFINERLFF8650
LUBERFINERLFF 8928
MAHLEAWK115
MAHLEAWK126
MAHLEFB636
MAHLEFB650
MAHLEKC17
MAHLEKC18
MAHLEKC 19
MAHLEKC 25
MAHLEKC32
MAHLEKC35
MAHLEKC38
MAHLEKC43
MAHLEKC44
MAHLEKC 66/1
MAHLEKC68
MANN-FILTER964372
MANN-FILTER964468
MANN-FILTERWK821
MANN-FILTERWK836
MANN-FILTERWK842
MANN-FILTERWK842/2
MANN-FILTERWK842/7
MANN & HUMMELWK821
MANN & HUMMELWK836
MANN & HUMMELWK842
MANN & HUMMELWK 8422
MANN & HUMMELWK8427
MOTORCRAFTEFG35
MOTORCRAFTEFG48
MOTORCRAFTEFG57
MOTORCRAFTEFG9
NAPA3372
NAVISTAR3132275R91
NAVISTAR3132428R91
ORENSTEIN & KOPPEL0916773
ORENSTEIN & KOPPEL0916778
ORENSTEIN & KOPPEL102635
ORENSTEIN & KOPPEL1418241
ORENSTEIN & KOPPEL916773
ORENSTEIN & KOPPEL916778
PARKER/RACORRC291AQ
PERKINS26437001
PERKINS265118
PERKINS26560608
PERKINS26561118
PERKINS26569051
PERKINS2656F802
PERKINST64102003
PERKINST75004251
PURFLUXCS183
PURFLUXCS197
PURFLUXCS197A
PURFLUXCS197B
PUROLATORF57248
PUROLATORF60152
PUROLATORKC18
PUROLATORL50086
PUROLATORPER 151 F
PUROLATORPER 152
PUROLATORPER 152 FO
PUROLATORPER 367 F
REPLACED BYJ8621842
RYCOZ814
RYCOZ980
SAKURAFC57083
SAKURAFC5715
SAKURAFC5716
SAKURAFC6801
SAVARA92820717
SAVARA92832517
SAVARA92833917
SAVARA92846817
SF FILTERSSK38201
SOFIMAS6800NR
SOFIMAS8500NR
STILL141 762
SURE FILTERSFF0588
SURE FILTERSFF8425
TAMROCK69036989
TEREX00073663
TEREX0916778
TEREX102635
TEREX73663
UFI2435002
UFI2435100
UFI2435500
UFI2435501
UFI2435600
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK724
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK842
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK8422
VAN WEZEL1896802
VAN WEZEL1905807
VAN WEZEL1905817
VAN WEZEL2810925
VAN WEZELACI 1896802
VAN WEZELACI 1905807
VAN WEZELACI 1905817
VAN WEZELACI 2810925
VMCFF550588
VMCFS550588
VME12572012
WIXWF8042
WIX FILTERSWF8042
WOODGATEWGF215
WOODGATEWGF842
WOODGATEWGF842-2
WOODGATEWGF 842-5