Öljynsuodatin FLEETGUARD LF4112

30,61 € Sis. alv 25,5 %

Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000978 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FLEETGUARD LF4112 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 14213938, Volvo 142139385, Volvo 20798453, Volvo 21401064, Volvo VOE14213938. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 1,1 kg
Mitat 11 × 11 × 26 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

261.0 mm

Ulkohalkaisija

110.0 mm/ · 108.0 mm

Sisähalkaisija

108.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

108.0 mm

Kierteen koko

1 1/8 inch

No. of coils per inch

16UN2B

Muoto

round

Paino

1,10 kg

Suodatintyyppi

Hienosuodatin

Kierremitta

1 1/8-16 UN-2B

Korkeus (mm)

261.0

Läpimitta [mm]

108.0

Ulkoläpimitta [mm]

110.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

92.2

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FLEETGUARD LF4112”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FLEETGUARD LF4112 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO14213938
VOLVO142139385
VOLVO20798453
VOLVO21401064
VOLVOVOE14213938

Ristiviitteet

ACPF 1078
ACIACI 5900V091
ATLAS2900055300
ATLAS3216 9214-01
ATLAS810817
ATLAS9707 6269-52
ATLAS9709 0024-00
ATLAS9736 5671-00
BALDWIN15514423
BALDWINB218
BALDWINB7501
BIG A92800
BOSCH451403001
BOSCH9455081029
BOSCH9457281800
BOSCH986B01022
BOSCHP3001/1
CARQUEST85800
COOPERSAZL124
COOPERSFIAAMFT4879
CROSLAND2038
DONALDSONLFP551102
DONALDSONP172531
DONALDSONP551102
DONALDSONP779226
FLEETGUARDLF4112
FRAMPH2960
FRAMPH4996
GMC25012406
GROVE9.414.990503
HAMM284491
HASTINGSLF108
HENGST FILTERH200W
HENGST FILTERH463W
HIFI FILTERSO515
INGERSOLL-RAND35366301
INGERSOLL-RAND51307445
INGERSOLL-RAND85052769
INGERSOLL-RAND92071182
JURA HIFISO 515
KNECHTAW 76
KNECHTOC40
KRALINATORL111
KRALINATORL1114
LUBERFINERLFP8590
LUBERFINERLFP8590-1
LUBERFINERLFP8590E
MACK5839LF4112
MAHLE5041686
MAHLEOC 40
MANN-FILTER6761258136
MANN-FILTER6761258216
MANN-FILTER6761258236
MANN-FILTER6761258396
MANN-FILTER6761259106
MANN-FILTER6761259176
MANN-FILTER6761259216
MANN-FILTERW11102
MANN-FILTERW11102/1
MANN-FILTERW11102/15
MANN-FILTERW1110217
MANN-FILTERW11102/28
MANN-FILTERW11102/9
MANN & HUMMEL6761258396
MANN & HUMMELW11102
MANN & HUMMELW 11 1021
MANN & HUMMELW 11 10215
MANN & HUMMELW 11 10217
MANN & HUMMELW 11 10228
MANN & HUMMELW111029
MOTORCRAFTEFL172
NAPA1800
PERKINSSE1114
PURFLUXLS783
PUROLATORL54563
PUROLATORPC244
PUROLATORPER4563
RYCOHDZ300
SANDVIK912020700
SOFIMAS 9030 R
TECNOCARR309
UFI2314401
VAN WEZEL5900V091
WIX51800
WIX FILTERS51800
WOODGATEWGL4112