Alavaihteen tiivistesarja SIERRA 18-2653

85,53 € Sis. alv 25,5 %

Honda / MerCruiser / Mercury / OMC / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000005204 Osasto: Tuotemerkki:

Alavaihteen tiivistesarja SIERRA 18-2653 vastaa muun muassa OE-numeroita: Honda 91252-ZW1-003, Honda 91255-ZW1-003, Mercury Marine 12-19183, Mercury Marine 12-191832, Mercury Marine 12-191833. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,16 kg
Mitat 14 × 11 × 9 cm
Työkalutyyppi

Lower gear seal kit

Make

MERCURY

Malli

Verado

Paino

0,16 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Alavaihteen tiivistesarja SIERRA 18-2653”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä SIERRA 18-2653 Alavaihteen tiivistesarja soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta3.0GLP-J
Volvo Penta3.0GLP-N
Volvo Penta3.0GXi-J
Volvo Penta3.0GXiC-J
Volvo Penta4.3Gi-200-R
Volvo Penta4.3Gi-200-S
Volvo Penta4.3GI-Q
Volvo Penta4.3GL-J
Volvo Penta4.3GL-JF
Volvo Penta4.3GL-P
Volvo Penta4.3GXi-225-R
Volvo Penta4.3GXi-225-S
Volvo Penta4.3GXi-J
Volvo Penta4.3GXi-JF
Volvo Penta4.3GXi-P
Volvo Penta4.3GXi-Q
Volvo Penta4.3GXiE-225-R
Volvo Penta4.3GXiE-225-S
Volvo Penta4.3GXiE-M
Volvo Penta4.3GXiE-P
Volvo Penta4.3GXiE-Q
Volvo Penta4.3OSi-J
Volvo Penta4.3OSi-JF
Volvo Penta5.0GiC-225-S
Volvo Penta5.0GiC-J
Volvo Penta5.0GiCE-225-S
Volvo Penta5.0GL-J
Volvo Penta5.0GL-JF
Volvo Penta5.0GXi-270-R
Volvo Penta5.0GXi-J
Volvo Penta5.0GXi-JF
Volvo Penta5.0GXi-N
Volvo Penta5.0GXi-P
Volvo Penta5.0GXiC-270-R
Volvo Penta5.0GXiC-J
Volvo Penta5.0GXiC-JF
Volvo Penta5.0GXiC-P
Volvo Penta5.0GXiCE-270-R
Volvo Penta5.0GXiCE-J
Volvo Penta5.0GXiCE-JF
Volvo Penta5.0GXiCE-M
Volvo Penta5.0GXiCE-P
Volvo Penta5.0GXiE-270-R
Volvo Penta5.0GXiE-K
Volvo Penta5.0GXiE-KF
Volvo Penta5.0GXiE-M
Volvo Penta5.0GXiE-N
Volvo Penta5.0GXiE-P
Volvo Penta5.7Gi-300-J
Volvo Penta5.7Gi-300-JF
Volvo Penta5.7Gi-300-N
Volvo Penta5.7Gi-300-P
Volvo Penta5.7Gi-300-R
Volvo Penta5.7GiC-300-J
Volvo Penta5.7GiC-300-JF
Volvo Penta5.7GiC-300-P
Volvo Penta5.7GiC-300-R
Volvo Penta5.7GiCE-300-J
Volvo Penta5.7GiCE-300-JF
Volvo Penta5.7GiCE-300-M
Volvo Penta5.7GiCE-300-P
Volvo Penta5.7GiCE-300-R
Volvo Penta5.7GiE-300-K
Volvo Penta5.7GiE-300-KF
Volvo Penta5.7GiE-300-M
Volvo Penta5.7GiE-300-N
Volvo Penta5.7GiE-300-P
Volvo Penta5.7GiE-300-R
Volvo Penta5.7GXi-320-R
Volvo Penta5.7GXi-J
Volvo Penta5.7GXi-JF
Volvo Penta5.7GXi-N
Volvo Penta5.7GXi-P
Volvo Penta5.7GXiC-320-R
Volvo Penta5.7GXiC-J
Volvo Penta5.7GXiC-JF
Volvo Penta5.7GXiC-P
Volvo Penta5.7GXiCE-320-R
Volvo Penta5.7GXiCE-J
Volvo Penta5.7GXiCE-JF
Volvo Penta5.7GXiCE-M
Volvo Penta5.7GXiCE-P
Volvo Penta5.7GXiE-320-R
Volvo Penta5.7GXiE-K
Volvo Penta5.7GXiE-KF
Volvo Penta5.7GXiE-M
Volvo Penta5.7GXiE-N
Volvo Penta5.7GXiE-P
Volvo Penta5.7OSi-300-J
Volvo Penta5.7OSi-300-JF
Volvo Penta5.7OSXi-J
Volvo Penta5.7OSXi-JF
Volvo Penta8.1Gi-J
Volvo Penta8.1Gi-JF
Volvo Penta8.1GiC-J
Volvo Penta8.1GiC-JF
Volvo Penta8.1GiC-Q
Volvo Penta8.1GiCE-J
Volvo Penta8.1GiCE-JF
Volvo Penta8.1GiCE-M
Volvo Penta8.1GiCE-P
Volvo Penta8.1GiCE-Q
Volvo Penta8.1GiE-K
Volvo Penta8.1GiE-KF
Volvo Penta8.1GiE-M
Volvo Penta8.1GiE-P
Volvo Penta8.1GXi-J
Volvo Penta8.1GXi-JF
Volvo Penta8.1GXiE-K
Volvo Penta8.1GXiE-KF
Volvo Penta8.1GXiE-M
Volvo Penta8.1GXiE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1OSi-J
Volvo Penta8.1OSi-JF
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-140A-G
Volvo PentaD3-140A-H
Volvo PentaD3-140I-G
Volvo PentaD3-140I-H
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-170A-G
Volvo PentaD3-170A-H
Volvo PentaD3-170I-G
Volvo PentaD3-170I-H
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD3-200A-G
Volvo PentaD3-200A-H
Volvo PentaD3-200I-G
Volvo PentaD3-200I-H
Volvo PentaD3-220A-G
Volvo PentaD3-220A-H
Volvo PentaD3-220I-G
Volvo PentaD3-220I-H
Volvo PentaV6-200-A
Volvo PentaV6-200-C-G
Volvo PentaV6-200-C-J
Volvo PentaV6-200-C-M
Volvo PentaV6-200-C-N
Volvo PentaV6-200-C-P
Volvo PentaV6-200-C-R
Volvo PentaV6-200-CE-N
Volvo PentaV6-200-CE-P
Volvo PentaV6-200-G
Volvo PentaV6-200-J
Volvo PentaV6-200-M
Volvo PentaV6-200-N
Volvo PentaV6-200-P
Volvo PentaV6-200-R
Volvo PentaV6-225-A
Volvo PentaV6-225-E-A
Volvo PentaV6-240-C-G
Volvo PentaV6-240-C-J
Volvo PentaV6-240-C-M
Volvo PentaV6-240-C-N
Volvo PentaV6-240-CE-G
Volvo PentaV6-240-CE-J
Volvo PentaV6-240-CE-K
Volvo PentaV6-240-CE-M
Volvo PentaV6-240-CE-N
Volvo PentaV6-240-G
Volvo PentaV6-240-J
Volvo PentaV6-240-M
Volvo PentaV6-240-N
Volvo PentaV6-250-C-O
Volvo PentaV6-250-C-P
Volvo PentaV6-250-C-R
Volvo PentaV6-250-CE-O
Volvo PentaV6-250-CE-P
Volvo PentaV6-250-CE-R
Volvo PentaV6-250-O
Volvo PentaV6-250-P
Volvo PentaV6-250-R
Volvo PentaV6-280-C-G
Volvo PentaV6-280-C-J
Volvo PentaV6-280-C-M
Volvo PentaV6-280-C-N
Volvo PentaV6-280-C-P
Volvo PentaV6-280-C-R
Volvo PentaV6-280-CE-G
Volvo PentaV6-280-CE-J
Volvo PentaV6-280-CE-K
Volvo PentaV6-280-CE-M
Volvo PentaV6-280-CE-N
Volvo PentaV6-280-CE-P
Volvo PentaV6-280-CE-R
Volvo PentaV6-280-G
Volvo PentaV6-280-J
Volvo PentaV6-280-M
Volvo PentaV6-280-N
Volvo PentaV6-280-P
Volvo PentaV6-280-R
Volvo PentaV8-225-C-A
Volvo PentaV8-225-C-B
Volvo PentaV8-225-CE-A
Volvo PentaV8-225-CE-B
Volvo PentaV8-270-A
Volvo PentaV8-270-B
Volvo PentaV8-270-C-A
Volvo PentaV8-270-C-B
Volvo PentaV8-270-CE-A
Volvo PentaV8-270-CE-B
Volvo PentaV8-270-E-A
Volvo PentaV8-270-E-B
Volvo PentaV8-300-A
Volvo PentaV8-300-B
Volvo PentaV8-300-C-A
Volvo PentaV8-300-C-B
Volvo PentaV8-300-C-G
Volvo PentaV8-300-C-H
Volvo PentaV8-300-C-J
Volvo PentaV8-300-C-K
Volvo PentaV8-300-C-M
Volvo PentaV8-300-C-N
Volvo PentaV8-300-C-P
Volvo PentaV8-300-C-R
Volvo PentaV8-300-C-S
Volvo PentaV8-300-CE-A
Volvo PentaV8-300-CE-B
Volvo PentaV8-300-CE-G
Volvo PentaV8-300-CE-H
Volvo PentaV8-300-CE-J
Volvo PentaV8-300-CE-K
Volvo PentaV8-300-CE-M
Volvo PentaV8-300-CE-N
Volvo PentaV8-300-CE-P
Volvo PentaV8-300-CE-R
Volvo PentaV8-300-CE-S
Volvo PentaV8-300-E-A
Volvo PentaV8-300-E-B
Volvo PentaV8-320-A
Volvo PentaV8-320-B
Volvo PentaV8-320-C-A
Volvo PentaV8-320-C-B
Volvo PentaV8-320-CE-A
Volvo PentaV8-320-CE-B
Volvo PentaV8-320-E-A
Volvo PentaV8-320-E-B
Volvo PentaV8-350-C-D
Volvo PentaV8-350-C-G
Volvo PentaV8-350-C-H
Volvo PentaV8-350-C-J
Volvo PentaV8-350-C-K
Volvo PentaV8-350-C-M
Volvo PentaV8-350-C-N
Volvo PentaV8-350-C-P
Volvo PentaV8-350-C-R
Volvo PentaV8-350-C-S
Volvo PentaV8-350-CE-D
Volvo PentaV8-350-CE-G
Volvo PentaV8-350-CE-H
Volvo PentaV8-350-CE-J
Volvo PentaV8-350-CE-K
Volvo PentaV8-350-CE-M
Volvo PentaV8-350-CE-N
Volvo PentaV8-350-CE-P
Volvo PentaV8-350-CE-R
Volvo PentaV8-350-CE-S
Volvo PentaV8-380-C-A
Volvo PentaV8-380-C-B
Volvo PentaV8-380-C-D
Volvo PentaV8-380-C-J
Volvo PentaV8-380-C-K
Volvo PentaV8-380-C-M
Volvo PentaV8-380-C-N
Volvo PentaV8-380-C-P
Volvo PentaV8-380-C-R
Volvo PentaV8-380-CE-A
Volvo PentaV8-380-CE-B
Volvo PentaV8-380-CE-D
Volvo PentaV8-380-CE-J
Volvo PentaV8-380-CE-K
Volvo PentaV8-380-CE-M
Volvo PentaV8-380-CE-N
Volvo PentaV8-380-CE-P
Volvo PentaV8-380-CE-R
Volvo PentaV8-400-CE-R
Volvo PentaV8-430-C-J
Volvo PentaV8-430-C-K
Volvo PentaV8-430-C-M
Volvo PentaV8-430-C-N
Volvo PentaV8-430-C-P
Volvo PentaV8-430-C-R
Volvo PentaV8-430-CE-D
Volvo PentaV8-430-CE-J
Volvo PentaV8-430-CE-K
Volvo PentaV8-430-CE-M
Volvo PentaV8-430-CE-N
Volvo PentaV8-430-CE-P
Volvo PentaV8-430-CE-R

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

HONDA91252-ZW1-003
HONDA91255-ZW1-003
MERCURY MARINE12-19183
MERCURY MARINE12-191832
MERCURY MARINE12-191833
MERCURY MARINE12-19183B
MERCURY MARINE12-20260
MERCURY MARINE12-20260B
MERCURY MARINE12-77674
MERCURY MARINE16977
MERCURY MARINE20465
MERCURY MARINE25-25439
MERCURY MARINE25-27018
MERCURY MARINE25-30224
MERCURY MARINE25-30224Q
MERCURY MARINE25-30613
MERCURY MARINE25-31534
MERCURY MARINE25-32424
MERCURY MARINE25-33145
MERCURY MARINE25-48451
MERCURY MARINE25-846357
MERCURY MARINE26-16977
MERCURY MARINE26-20465
MERCURY MARINE26-25776
MERCURY MARINE26-30550
MERCURY MARINE26-30727
MERCURY MARINE26-31249
MERCURY MARINE26-31489
MERCURY MARINE26-31507
MERCURY MARINE26-33144
MERCURY MARINE26-46021
MERCURY MARINE26-55682A1
MERCURY MARINE26-70019
MERCURY MARINE26-70081
MERCURY MARINE26-73838
MERCURY MARINE26-76868
MERCURY MARINE26-77634
MERCURY MARINE26-79884
MERCURY MARINE26-89236
MERCURY MARINE26-892361
MERCURY MARINE26-89238
MERCURY MARINE26-94038
MERCURY MARINE27-30603
MERCURY MARINE27-30604
MERCURY MARINE27-32433
MERCURY MARINE27-32434
MERCURY MARINE27-32438
MERCURY MARINE27-33146
MERCURY MARINE27-85608
MERCURY MARINE27-85608-1
MERCURY MARINE27-85609
MERCURY MARINE27-85609-1
MERCURY MARINE27-85610
MERCURY MARINE27-85610-1
MERCURY MARINE27-856704
MERCURY MARINE27-858524
MERCURY MARINE27-8M0090319
MERCURY MARINE30550
MERCURY MARINE30604
MERCURY MARINE30727
MERCURY MARINE31249
MERCURY MARINE31489
MERCURY MARINE31507
MERCURY MARINE32434
MERCURY MARINE46021
MERCURY MARINE70019
MERCURY MARINE73838
MERCURY MARINE76868
MERCURY MARINE79884
MERCURY MARINE802276
MERCURY MARINE85609
MERCURY MARINE856091
MERCURY MARINE858524
MERCURY MARINE89236
MERCURY MARINE892361
MERCURY MARINE94038
VOLVO3852044
VOLVO3852565
VOLVO997368

Ristiviitteet

GLM87520
MALLORY9-74203
MALLORY9-76115
MALLORY9-76202
OMC302337
OMC302377
OMC310327
OMC310585
OMC310967
OMC320862
OMC3852044
OMC3852565
OMC911851
SIERRA18-2653