Polttoainesuodatin SF SK3425

38,35 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014909 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin SF SK3425 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11110348, Volvo 1518512, Volvo 20450423, Volvo 20569040, Volvo 20745605. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,84 kg
Mitat 12 × 12 × 16 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

173.0 mm

Ulkohalkaisija

107.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

88.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

81.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

14ONZ

Filtration size

10.0 µm

Paino

0,84 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin SF SK3425”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä SF SK3425 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1240GE
Volvo PentaTAD1241-42VE
Volvo PentaTAD1241GE
Volvo PentaTAD1241VE
Volvo PentaTAD1242GE
Volvo PentaTAD1242VE
Volvo PentaTAD1250-52VE
Volvo PentaTAD1250VE
Volvo PentaTAD1251VE
Volvo PentaTAD1252VE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1630PB
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1240VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630PP
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11110348
VOLVO1518512
VOLVO20450423
VOLVO20569040
VOLVO20745605
VOLVO2078 8794
VOLVO2087 9812
VOLVO21380488
VOLVO3945966
VOLVO3989632
VOLVO8159975
VOLVO81599755
VOLVOVOE20450423
VOLVOVOE20569040

Ristiviitteet

ALCO FILTERSP-1314
BALDWINBF1329-O
BALDWINBF 1387-0
BALDWINBF1387-O
BALDWINPA2223
BOSCH0 986 450 734
BOSCH0986BF0222
BOSCH0986TF0254
BOSCHF026402025
BOSCHN2025
CARQUEST86231
CLEAN FILTERDN2711
COOPERSFSM4208
DELPHIHDF302
DONALDSONP550747
DONALDSONP551067
DONALDSONP551767
DONALDSONP551856
DONALDSONP559113
DT212232
FEBI26979
FILTRONPP967
FLEETGUARDFS19532
FLEETGUARDFS19551
FLEETGUARDFS19920
FLEETGUARDFS19932
FLEETGUARDFS19933
FRAMPS7716
GUD FILTERSZ368
GUD FILTERSZ 634
HENGST FILTERH7090WK30
HENGST FILTERH7091WK30 D199
HIFI FILTERSN 909010
HIFI FILTERYR90T
JURA HIFISN909010
KOHLERGM11415
KOLBENSCHMIDT50014640
LUBERFINERLFF 3290
LUBERFINERLFF7415
LUBERFINERLFF8037
MACK20539578
MANN-FILTERWK1060/5X
MANN & HUMMELWK 10605 X
MANN & HUMMELWK11001X
MEYLE12343230008
NAPA3231
PARKER/RACOR490R
PARKER/RACORR9030M
PARKER/RACORR90-DAF
PARKER/RACORR90P
SĘDZISZÓWPDS151
SFSK3425
SF FILTERSSK31652
TAMROCK88523979
TEREX47712512
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK10603X
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK10605x
WIX33231