Polttoainesuodatin SF SK3960

5,97 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Suzuki / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014966 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin SF SK3960 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 233628, Volvo 236628, Volvo 2366284, Volvo 3581070, Volvo 3581078. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,222 kg
Mitat 9 × 9 × 9 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

71.0 mm

Ulkohalkaisija

87.0 mm

Sisähalkaisija

19.0 mm

Filtration size

14.0 µm

Paino

0,22 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin SF SK3960”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä SF SK3960 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD41L-A
Volvo PentaAD41P-A
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD8A1-A MP
Volvo PentaD8A2-A MP
Volvo PentaD8A3-A MP
Volvo PentaD8A4-A MP
Volvo PentaD8A5-A MH
Volvo PentaD8A6-A MH
Volvo PentaD9A2A
Volvo PentaD9A2B
Volvo PentaD9A2C
Volvo PentaD9A2D
Volvo PentaD9A2E
Volvo PentaD9A2F
Volvo PentaD9A2G
Volvo PentaD9A2H
Volvo PentaD9A2J
Volvo PentaD9A2K
Volvo PentaD9A2L MH
Volvo PentaD9A2M MP
Volvo PentaD11A-A
Volvo PentaD11A-B
Volvo PentaD11A-C
Volvo PentaD11A-C (IPS)
Volvo PentaD11A-C MP
Volvo PentaD11A-D MP
Volvo PentaD11A-E
Volvo PentaD11A-E MP
Volvo PentaD11B1-A MP
Volvo PentaD11B2-A MP
Volvo PentaD11B3-A MP
Volvo PentaD11B4-A MP
Volvo PentaD11C1-A MP
Volvo PentaD11C2-A MP
Volvo PentaD11C3-A MP
Volvo PentaD11C4-A MP
Volvo PentaD41L-A
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42P-A
Volvo PentaKAD43P-A
Volvo PentaKAD43P-B
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD42P-A
Volvo PentaKAMD43P
Volvo PentaKAMD43P-A
Volvo PentaKAMD43P-B
Volvo PentaKAMD44P-A
Volvo PentaKAMD44P-B
Volvo PentaKAMD44P-C
Volvo PentaKAMD300-A
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD31L-A
Volvo PentaTAMD31M-A
Volvo PentaTAMD31P
Volvo PentaTAMD31P-A
Volvo PentaTAMD31S
Volvo PentaTAMD41H-A
Volvo PentaTAMD41H-B
Volvo PentaTAMD42WJ-A
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD31L-A
Volvo PentaTMD41L-A
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO233628
VOLVO236628
VOLVO2366284
VOLVO3581070
VOLVO3581078
VOLVO35810787
VOLVO41109003
VOLVO6211585
VOLVO62115852
VOLVO6613665
VOLVO66136656
VOLVO6648845
VOLVO66488453
VOLVO7236628
VOLVO79055273
VOLVO8210924
VOLVO858201
VOLVO858201 (-8)
YANMARBTD33T55701

Ristiviitteet

ACACD51
ACACD59
ACFF25
ACTP621
AEBI1057431
ARGO218577A1
BALDWINPT9304MPG
EATON440031106
EATON440043410
HIFI FILTERSN001
HIFI FILTERSN30071
IHC1133280R1
IHC3044506R91
IHC3044506R93
IHC3069205R91
IHC306975R91
IHC306975R92
IHC3144477R92
IHC757836R91
IHC796051R91
JURA HIFISN001
KOLBENSCHMIDT030-FC
LOMBARDINI2175042
LOMBARDINI276217542
LUCAS54733180
LUCAS547347180
SFSK3960
TECNOCARN1117
THERMO KING11-7528
THERMO KING2055891
THERMO KINGA 98 066
VALMET836015106
VERMEER15340001