Vaihtovirtalaturi WAI GLOBAL 20855N

297,26 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000008384 Osasto: Tuotemerkki:

Laturi WAI GLOBAL 20855N vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 30659131, Volvo 3 065 913 6, Volvo 30659341, Volvo 30667119, Volvo 31285628. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 7,98 kg
Mitat 27 × 24 × 20 cm
Jännite

12.0 V

Vaihtovirtageneraattorin latausvirta

180.0 A

Talja

Ei

Paino

7,98 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Vaihtovirtalaturi WAI GLOBAL 20855N”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä WAI GLOBAL WAI20855N Vaihtovirtalaturi 20855N soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD3-110I-H
Volvo PentaD3-140A-H
Volvo PentaD3-140I-H
Volvo PentaD3-150I-H
Volvo PentaD3-170A-H
Volvo PentaD3-170I-H
Volvo PentaD3-200A-H
Volvo PentaD3-200I-H
Volvo PentaD3-220A-H
Volvo PentaD3-220I-H

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO30659131
VOLVO3 065 913 6
VOLVO30659341
VOLVO30667119
VOLVO31285628
VOLVO36000038
VOLVO36001341
VOLVO36001454
VOLVO36012619
VOLVO6G9N-10300-JD

Ristiviitteet

BOSCH0121715008
BOSCH0121715079
BOSCH0121715108
BOSCH0121715179
BOSCH0125811002
BOSCH0125811005
BOSCH0125811019
BOSCH0125811020
BOSCH0125811109
BOSCH0125811110
WAI GLOBAL20855N