Käynnistin HC-CARGO 110 552

119,98 € Sis. alv 25,5 %

Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000022686 Osasto: Tuotemerkki:

Käynnistin HC-CARGO 110 552 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 3582514. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 3,55 kg
Mitat 32 × 17 × 15 cm
Jännite

12.0 V

Nimellisteho

1.1 kW

Reikien määrä

2.0 pcs

Kierteitettyjen reikien lukumäärä

0.0 pcs

Hihan tyyppi

74.0 mm

Hampaiden lukumäärä

9.0 pcs

Venttiilin ohjaustyyppi

New

Paino

3,55 kg

Jännite (V)

12.0

Käynnistinmoottori teho (kW)

1.1

Käynnistintyyppi

alennusvaihde

Pituus (mm)

211.0

Laipan halkaisija [mm]

74.0

Kiinnitysreikien lukumäärä

2.0

kierrereikiä [kpl]

0.0

Pyörimissuunta

Pyörimissuunta myötäpäivään

Hammasluku

9

Sisäläpimitta 2 [mm]

11.5

Hammaspyörän perusasento [mm]

20.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

11.5

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Käynnistin HC-CARGO 110 552”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä HC-CARGO 110 552 Käynnistin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO3582514

Ristiviitteet

AC DELCODRS0582
AC DELCODRS3703
AD KUHNER20737
AD KUHNER254198
AS-PLS0716S
AS-PLS2081S
BOSCH0001107078
BOSCH0001108181
BOSCH0986022480
BOSCH1986S00659
CASCOCST10263
CEVAM8746
DELCO REMYDRS0582
DELCO REMYDRS3703
DRI-EXCHANGE668003092
ELSTOCK252094
ELSTOCK254000
ELSTOCK254084
ERA220090
ERA220090A
EUROTEC11022480
FARCOM103868
FARCOM104623
HC-CARGO110552
HC-CARGO112293
HC-CARGOSTR23007
HC-PARTSJS737
HELLA8EA 015 642-111
HELLA8EA730278001
LUCASLRS01321
LUCASLRS02328
LUCAS ELECTRICALLRS01321
LUCAS ELECTRICALLRS02328
MAGNETI MARELLI063521070
MAGNETI MARELLI063521070780
ONAN1852166
PERKINS185086321
PERKINS18508661
PERKINS185086610
PERKINS18508662
PERKINSU5MK8259
POWERMAX8213145
PRESTOLITE ELECTRIC20513015
PRESTOLITE ELECTRICPBNS3015
PSH700501092
PSH700502092
PSH700505092
PSHSTR23007
SPIDAN4260
WAI17300N
WAI18948N
WAI2-2007-HI