Polttoainesuodatin DONALDSON P550861

8,25 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta huomenna klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012957 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin DONALDSON P550861 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 233239, Volvo 233897, Volvo 2338972, Volvo 2338978, Volvo 238513. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,202 kg
Mitat 10 × 10 × 15 cm
Suodattimen tyyppi

Hose filter

Pituus

141.0 mm

Kiinnitysasento

141.0 mm

Ulkohalkaisija

83.0 mm

Sisähalkaisija

14.0 mm

Lisäkuvaus

celulosis

Cut-off pressure

6,9 Pa

Paino

0,20 kg

Suodatintyyppi

Letkusuodatin

Pituus (mm)

141.0

Sisäläpimitta [mm]

14.0

Ulkoläpimitta [mm]

83.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin DONALDSON P550861”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P550861 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD100BHC
Volvo PentaD100BRC
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD100A
Volvo PentaMD100B
Volvo PentaMD100B-CC
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTAMD120B
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD100AHC
Volvo PentaTD100ARC
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD100A
Volvo PentaTMD120A
Volvo PentaTMD120B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO233239
VOLVO233897
VOLVO2338972
VOLVO2338978
VOLVO238513
VOLVO25282
VOLVO45743126
VOLVO6601576
VOLVO6603091
VOLVO6604948
VOLVO6607576
VOLVO7233897
VOLVO7238513
VOLVO74406
VOLVO76648
VOLVO76649
VOLVO78288

Ristiviitteet

AC DELCOACD53
AC DELCOACO53
AC DELCOTP 574
ACIACI 06006166
ACIACI 40002189
ACIACI 40002300
ACIACI 4028937
ACIACI 5810802
ALCO FILTERMD-105
ALLIS-CHALMERS4398149
AMERICAN PARTS534
AMERICAN PARTS575
AMERICAN PARTS95112
AMERICAN PARTS95159
ASTRA4774015
ATLAS10904646
ATLAS1090 4686
ATLAS2900051700
ATLAS2900 0518
ATLAS2900051800
ATLAS3216 5937
ATLAS3216593700
ATLAS9709 0029-00
ATLAS9709 0040-00
ATLAS9710011001
ATLAS97901480
BALDWINB7118
BALDWINF878F
BALDWINPF231
BALDWINPF950
BALDWINPF963
BOSCH1 457 431 020
BOSCH1 457 431 021
BOSCH1457431101
BOSCH1 457 431 115
BOSCH1 457 431 116
BOSCH1457431144
BOSCH1457431159
BOSCH1457431202
BOSCH1457431240
BOSCH1 457 431 250
BOSCH1457431270
BOSCH1457431271
BOSCH1 457 431 273
BOSCH1457431313
BOSCH1457431320
BOSCH1457431326
BOSCH1 457 431 336
BOSCH1457431360
BOSCH14574343296
BOSCH9879993000
BOSCHF43426-S-1Z
BOSCHFJAW113
BOSCHFJSJ 16 S 13 Z
BOSCHFJSJ 18 S 1 Z
BOSCHFJSJ 21 S 11 Z
BOSCHFJSJ25S11ZB
BOSCHFJSJ 25 S 1 Z
BOSCHFJSJ 26S 1Z
BOSCHFJSJ28P2Z
BOSCHFJSJ28S1
BOSCHFJSJ 28 S 1 Z
BOSCHFJSJ31P2Z
BOSCHFJSJ32P2Z
BOSCHFJSJ32U9Z
BOSCHG76818A1
BOSCHN1270
BOSCHN1326
BOSCHPSJ 15/3 Z
BOSCHPSJ154Z
BOSCHPSJJ153Z
BOSCH REXROTH1457431020
BOSCH REXROTH1457431021
BOSCH REXROTH1457431115
BOSCH REXROTH1457431116
BOSCH REXROTH1457431250
BOSCH REXROTH1457431273
BOSCH REXROTH1457431336
BOSCH REXROTHF026402012
BOSCH REXROTHF43426S1Z
BOSCH REXROTHFJSJ16S13Z
BOSCH REXROTHFJSJ18S1Z
BOSCH REXROTHFJSJ21S11Z
BOSCH REXROTHFJSJ25S1Z
BOSCH REXROTHFJSJ26S1Z
BOSCH REXROTHFJSJ28S1Z
CAV4031/102
CAV7019/122
CAV7031/102
CAV7031/105
CAV7031122
CAV7031560
CAV7031/57
CAV7031570
CAV7031/6
CAV7176/502
CAVBFA 11
CAVF7019/122
CAVF7031/102
CAVF7031/105
CAVF7031/57
CAVF7031/6
CHAMP61F
CLARK3201438
COOPP325
COOPERSAZF009
COOPERSAZF 068
COOPERSFEM4065
COOPERSFIAAMFA4161
COOPERSFIAAMFA4161/2
COOPERSFIAAMFA41622
COOPERSFIAAMFC1495A
COOPERSFIAAMFC3196
COOPERSFIAAMFD1271
CROSLAND180
CROSLAND190
CROSLAND191
CROSLAND4007K
CROSLANDCR453
DAIMLER4773115
DAIMLER4775401
DELPHI LOCKHEED574133
DELPHI LOCKHEED574415
DELPHI LOCKHEEDAP3277
DELPHI LOCKHEEDAPF3277A
DELPHI LOCKHEEDFG133
DELPHI LOCKHEEDFG415
DELPHI LOCKHEEDLK3277
DIAMONDDC150
DIAMONDDC8013
DONALDSON OFFP550861
DOOSAN65125035004
EATON794693
EIMCO69005107
EIMCOD2NP550861
EIMCOVFA190
EIMCOW1H4115
EUCLID7233897
FEBI35333
FILTRONPM808
FINN FILTERFFH10509
FINN FILTERFFH509
FINN FILTERFFP10508
FINN FILTERFFP10511
FINN FILTERFFP508
FINN FILTERFFP511
FLEETGUARDFF147
FLEETGUARDFF225
FLEETGUARDFF5228
FLEETRITEFFR8147
FLEETRITEFFR8225
FLEETRITEFFR85228
FRAMC11819PL
FRAMC11861
FRAMC118611
FRAMC11861P1
FRAMC11861PB
FRAMC11861PL
FRAMC4109
FURUKAWA1133275R1
FURUKAWA3029244R91
FURUKAWA3029245R91
FURUKAWA3055272R91
FURUKAWA3059244R91
FURUKAWA3059245R91
FURUKAWA305945R92
GONHERG11861M
GREYFRIARS424F
GREYFRIARS624P
GUARDIANG033112
GUD FILTERSG152
GUD FILTERSG 153
GUD FILTERSG168
GUD FILTERSG 536
GUD FILTERSG 62
GUD FILTERSG817
HASTINGSFF861
HAVAMHD0090
HENGST FILTERD10E10KP
HENGST FILTERE10K
HENGST FILTERE10KP
HENGST FILTERE10KPD10
HENGST FILTERE10KPF1
HENGST FILTERE1DIN73358
HENGST FILTERE1OKP
HENGST FILTERE8KP
HIFI FILTERSN 1147
HINO1818471M1
JURA HIFISN1147
JURA HIFISN 21028
KNECHTKX40
KOEHRING05711731
KOEHRING5711731
KRALINATORF542
KRALINATORF543
KRALINATORF599
LINDE000 983 1606
LINDE9831606
LUBERFINERL61F
LUBERFINERLFF 3507
MAHLEB404100M1
MAHLEEK484
MAHLEFB733CC
MAHLEKX36D
MAHLEKX 40
MANN-FILTER81000000246
MANN-FILTER902705
MANN-FILTERBF31003
MANN-FILTEREK404
MANN-FILTERKX36
MANN-FILTERP811
MANN-FILTERP8110
MANN-FILTERP811X
MANN-FILTERP 929/1
MANN & HUMMELBF31003
MANN & HUMMELEK404
MANN & HUMMELP8110
MANN & HUMMELP811X
MOTORCRAFTEFG27
MOTORCRAFTFD59
MOTORCRAFTFG59
MOTORCRAFTFG91
MOTORCRAFTSFG151
NAPA3112
NAVISTAR244575R91
NAVISTAR3029244R91
NAVISTAR3029245
NAVISTAR3029245R91
NAVISTAR3055650
NAVISTAR3055650R91
NAVISTAR3056984R1
NAVISTAR3056984R91
NAVISTAR3059244
NAVISTAR3059245
NAVISTAR3059245R91
NAVISTAR3059245R92
NAVISTAR3132014R91
NAVISTAR3132015
NAVISTAR3132015R91
NAVISTAR318887C92
ORENSTEIN & KOPPEL102622
PURFLUXC106
PURFLUXC106A
PUROLATORF50454
PUROLATORF60134
PUROLATORF63134
PUROLATORLI 3620
PUROLATORP134
PUROLATORPED117
PUROLATORPF3134
PUROLATORPM454
PUROLATORPZ454
REPLACED BYJ8620811
RYCOR186
RYCOR2047P
RYCOR2251V
RYCOR2271P
SAKURAF-2604
SAKURAF26041
SAKURAF26300
SAKURAF5602
SANDVIK69005107
SAVARA215410SV
SAVARA21541OSV
SAVARA920063
SAVARA92006317
SAVARA92006717
SAVARASN063
SF FILTERSSK3955
SULLAIR97604107
TAMROCK69005107
TEREX102622
THERMO KING11-1690
THERMO KING11-1691
THERMO KING112209
THERMO KING113166
THERMO KING113196
THERMO KING121690
THERMO KING12-1691
THERMO KING122065
THERMO KING122209
UD TRUCKS513173000
UFI2660400
UFI26.658.00
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688580
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP811
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP811x
VAN WEZEL06 00 6166
VAN WEZEL40 00 2189
VAN WEZEL40 00 2300
VAN WEZEL4028937
VAN WEZEL5810802
VAN WEZELACI 06006166
VAN WEZELACI 40002189
VAN WEZELACI 40002300
VAN WEZELACI 4028937
VAN WEZELACI 5810802
VMCFF550861
VME4774515
VME7233897
WALGAHN-MOTORENTECHN00811340
WALGAHN-MOTORENTECHN811340
WIX275P
WIX33112
WIX FILTERS33112
WOODGATEWGF004
WOODGATEWGF009
WOODGATEWGF225
YALE794693
YALE796293