Polttoainesuodatin BOSCH 1 457 434 201

4,74 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / MerCruiser / Mercury / Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000088 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin BOSCH 1 457 434 201 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 233628, Volvo 236628, Volvo 2366284, Volvo 2366285, Volvo 23666285. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,18 kg
Mitat 8,5 × 9 × 9 cm
Suodattimen tyyppi

screwed , · Cartridge

Pituus 2

33.0 mm

Kiinnitysasento

72.0 mm

Ulkohalkaisija

88.5 mm/ · 84.0 mm

Sisähalkaisija

19.2 mm

Sisähalkaisija 2

17.0 mm

Paino

0,18 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin Suodatinpanos

Läpimitta [mm]

88.5

Sisäläpimitta 1 [mm]

19.2

Ulkoläpimitta 1 [mm]

84.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

17.0

Korkeus (mm)

72.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin BOSCH 1 457 434 201”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä BOSCH 1 457 434 201 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO233628
VOLVO236628
VOLVO2366284
VOLVO2366285
VOLVO23666285
VOLVO263628
VOLVO2636284
VOLVO3345280
VOLVO33452806
VOLVO3473910
VOLVO34739102
VOLVO3581078
VOLVO35810787
VOLVO6211585
VOLVO62115852
VOLVO6613665
VOLVO66136656
VOLVO66488453
VOLVO7236628
VOLVO79055273
VOLVO858201

Ristiviitteet

AC DELCOACD 159
AC DELCOACD 173
AC DELCOACD51
AC DELCOACD8017E
ACIACI 1736906
ACIACI 25002031
ACIACI 25002067
ACIACI 4395930
ACIACI 8249957
ALCO FILTERMD-093
ALLIS-CHALMERS02513975
ALLIS-CHALMERS0251397-6
ALLIS-CHALMERS04621740
ALLIS-CHALMERS09924318
ALLIS-CHALMERS251397
ALLIS-CHALMERS2513976
ALLIS-CHALMERS4060050
ALLIS-CHALMERS70251397
AMAZONB0049PKG6K
BALDWINBF825
BALDWINBF838-F2
BOSCH0986450695
BOSCH1457429215
BOSCH1457429219
BOSCH1457434011
BOSCH1 457 434 016
BOSCH1 457 434 017
BOSCH1457434087
BOSCH1457434201
BOSCH1 457 434 201-48N
BOSCH1 457 434 201-704
BOSCH1457434221
BOSCH1 457 434 330
BOSCH1457434900
BOSCH1 457 434 900-850
BOSCH1 457 434 900-867
BOSCH1457434901
BOSCH1457434902
BOSCH1457434903
BOSCH1457434904
BOSCH1457434905
BOSCH1 457 434 905-850
BOSCH1 457 434 906
BOSCH1457434909
BOSCH1457434910
BOSCH74014
BOSCH9451733000
BOSCH9455160246
BOSCH9879993036
BOSCHF026402775
CHAMPFC25
CHAMPL 2603-F
CHAMPL 269 F
CHAMPL 296 F
CHAMPIONL131
CHAMPIONL137
CLARK3551347
CLARK3885315
CLEAN FILTERDN220
COMLINEEFF001
COOPERSAZF015
COOPERSAZF100
COOPERSAZF101
COOPERSG 629
CROSLAND358
CROSLAND522
CROSLAND533
CROSLAND544
CROSLAND566
CROSLAND901
CROSLAND920 K
DELPHIFF0001
DELPHIHDF296
DELPHILK629
DELPHILK629F
DELPHILK629Y
DONALDSONFFP556245
DONALDSONP502420
DONALDSONP556245
DONALDSONP779328
DONALDSONP779329
EATON440031106
EATON440043410
ERFP26561117
ERFROD11917
FIAT-HITACHI1909100
FIAT-HITACHI83937061
FILTRONPM819
FILTRONPM 819/1
FILTRONPM 819/1 T
FLEETGUARDFF138
FLEETGUARDFF167
FLEETGUARDFF167A
FRAMC1191
FRAMC1191A
FRAMC1191PL
FRAMC4155
GMC1531637
GMC25166009
GMC6435109
GMC6436629
GMC7961161
GMC7984282
GMC7984288
GUD FILTERSG 629
HENGST FILTERE75/1K
HENGST FILTERE75KD42
HERTH+BUSSJ1338025
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1338025
INGERSOLL-RAND91634402
INGERSOLL-RAND92120385
KAGER11-0006
KAGER110047
KNECHTEK 518
KNECHTKX23
KOLBENSCHMIDT030-FC
KOLBENSCHMIDT930-FC
LINDE000 983 0520
LINDE9830520
LOMBARDINI27617542
LOMBARDINI2762175042
LOMBARDINI276217542
LUCAS CAV296
LUCAS CAV7111/296
LUCAS CAV7111/500
LUCAS CAV7176/901
LUCAS CAVHDF 296
LUCAS CAVHDF 901
LUCAS ELECTRICALHDF296
MANN-FILTERP917/2X
MANN-FILTERP917X
MAPCO63195
MERCURY MARINE988 000 30
MICHIGAN1531 637
MICHIGAN6371 716
MICHIGAN7371 716
MONARK30 789 900
MOTORCRAFTAFD157
MOTORCRAFTEFG 003
MOTORCRAFTEFG 005
MOTORCRAFTEFG 088
MOTORCRAFTEFG296
MOTORCRAFTEFG3
MOTORCRAFTEFG315
MOTORCRAFTFD157
MOTRIO8671002062
PERKINS1879513
PERKINS2236295
PERKINS2650090
PERKINS26560017
PERKINS26561117
PERKINS2656221
PERKINS2 656 612
PERKINS2656621
PERKINS656611
PERKINS867014
PURFLUXCS157
PURFLUXCS157A
PURFLUXCS159
PUROLATORF50149
PUROLATORF57629
PUROLATORL 30169
PUROLATORMFF629A
PUROLATORPZ 4209
RYCOR2132P
SOFIMAS 2217 Z
SOFIMAS7111NC
SOFIMAS 7112 NC
SPIDANMFF1000P
SULLAIR40993
TECNOCARN1116
TECNOCARN1117V
THERMO KINGA 98 066
UFI22.017.00
UFI2436000
UFI2436001
UFI24.360.02
UFI2B2436000
UNIPARTGFE5296
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTC13803
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP810x
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP824x
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP9171x
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP917x
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP939x
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK7231
VALMET2031 5106
VALMET20339371
VALMET836015106
VAN WEZEL1736906
VAN WEZEL25002031
VAN WEZEL25002067
VAN WEZEL4395930
VAN WEZEL8249957
VAN WEZELACI 1736906
VAN WEZELACI 25002031
VAN WEZELACI 25002067
VAN WEZELACI 4395930
VAN WEZELACI 8249957
WESFILWR2132P
WIX FILTERS33165
WIX FILTERS33166
WIX FILTERS33166RE
WIX FILTERSW33166
WIX FILTERSW33167
WIX FILTERSWF8018
WIX FILTERSWF8019