Polttoainesuodatin DELPHI DEL HDF496

8,43 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012807 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin DELPHI HDF496 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1257201, Volvo 12572011, Volvo 12572012, Volvo 1270529, Volvo 1326899. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,462 kg
Mitat 16,5 × 9 × 9 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

157.0 mm

Kiinnitysasento

154.0 mm

Ulkohalkaisija

85.0 mm

Kierteen koko

M16 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Kierteen Koko 2

M8 mm

Kierteen nousu

1.25 mm

Paino

0,46 kg

Läpimitta [mm]

85.0

Materiaali

Muovi

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Korkeus (mm)

154.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin DELPHI DEL HDF496”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DELPHI HDF496 Polttoainesuodatin DEL soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAD30A
Volvo PentaAD31
Volvo PentaAD31B
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAD40B
Volvo PentaAD41A
Volvo PentaAD41B
Volvo PentaAD41BJ
Volvo PentaAD41D
Volvo PentaAQAD30A
Volvo PentaAQAD40A
Volvo PentaAQAD40B
Volvo PentaAQD40A
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaD41B
Volvo PentaD41D
Volvo PentaD45A
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaKAD42A
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD42A
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaKAMD44P-A
Volvo PentaKAMD44P-B
Volvo PentaKAMD44P-C
Volvo PentaKAMD300-A
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD22
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD30A
Volvo PentaMD31A
Volvo PentaMD40A
Volvo PentaMD67C
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1030G
Volvo PentaTAD1030GE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1030VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD30A
Volvo PentaTAMD31A
Volvo PentaTAMD31B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD40A
Volvo PentaTAMD40B
Volvo PentaTAMD41A
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD41D
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTD30A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD40A
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD164KAE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1010G
Volvo PentaTD1030VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTHD102K-KB
Volvo PentaTHD102KB
Volvo PentaTHD102KD
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD30A
Volvo PentaTMD31A
Volvo PentaTMD31B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD40A
Volvo PentaTMD40B
Volvo PentaTMD40C
Volvo PentaTMD41A
Volvo PentaTMD41B
Volvo PentaTMD41D
Volvo PentaTMD100C
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1010G
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1257201
VOLVO12572011
VOLVO12572012
VOLVO1270529
VOLVO1326899
VOLVO234464-5
VOLVO243464
VOLVO2434645
VOLVO31262351
VOLVO3976655
VOLVO434061
VOLVO829993
VOLVO838593
VOLVO8385932
VOLVO9454805

Ristiviitteet

AC DELCO01FBD002
AC DELCO01FBD005
AC DELCOTP 1069
AC DELCOXD168
AC DELCOXD 67
AC DELCOXD77
AC DELCOXD9040E
AC DELCOXD 9043 E
ALCO FILTERSP-966
A.L. FILTERALG2051/4
A.L. FILTERALG2266
APK3578
APLK3223
APLK-3578
APLK3646
BLUE PRINTADD62321
BLUE PRINTADZ92302
BOSCHN4061
BOSCHN4105
BOSCHN4106
BOSCHN4121
BOSCHN4150
BOSCHN4158
BOSCHN4184
CHAMPIONL111
CHAMPIONL 112
CHAMPIONL117
CHAMPIONL144
CLEAN FILTERDN301
COOPERSAZF089
COOPERSAZF090
COOPERSAZF785
COOPERSFSM4104
COOPERSFSM4113
COOPERSFSM4114
COOPERSFSM4114/ZZZ
COOPERSFSM4122
COOPERSFSM 4123
COOPERSFSM4123/ZZZ
COOPERSFSM4133
COOPERSFSW4169
COOPERSZ577
COOPERSFIAAMFP4935A
COOPERSFIAAMFP5352
COOPERSFIAAMFP5571
COOPERSFIAAMFT5081
COOPERSFIAAMFT5287
COOPERSFIAAMFT5288
COOPERSFIAAMFT5289
COOPERSFIAAMFT5291
COOPERSFIAAMFT5568
CROSLAND303
CROSLAND5006
CROSLAND5034
CROSLAND5043
CROSLAND5056
CROSLAND5058
DELCO REMYPF859
DELCO REMYTP658
DELCO REMYTP859
DELCO REMYXD67
DELCO REMYXD77
DELPHIFF0054
DELPHIFF0056
DELPHIFF0065
DONALDSONP550588
FILTRONPP837
FILTRONPP837/1
FILTRONPP845/1
FILTRONPP850
FILTRONPP850/2
FLEETGUARDFF214
FLEETGUARDFF5060
FLEETGUARDFF5135
FLEETGUARDFF5156
FLEETGUARDFS1226
FRAMP1129
FRAMP3522A
FRAMP4587
FRAMP5157
FRAMP5457
FRAMP5498
FRAMP5651
FRAMP5652
FRAMP5653
FRAMP5655
FRAMP5877
FRAMP8043
GUD FILTERSZ 108
GUD FILTERSZ 287
HELLA8ZF 366 110-401
HELLA8ZF 366 110-991
HELLA8ZF 366 111-041
HELLA8ZF 366 111-381
HENGST FILTERH117WK
HENGST FILTERH119WK
HENGST FILTERH70WK
HENGST FILTERH70WK02
HENGST FILTERH70WK03
HOFFER4110
HOFFER4112
HOFFER4132
HOFFER4228
HOFFER4241
HOFFER4273
INGERSOLL-RAND5956 8055
JAPANPARTSFC-0202JM
KAVO PARTSDF-7853
KAVO PARTSFFF-10050
KAVO PARTSFFF-10060
KAVO PARTSNF2462
KNECHT07156003
KNECHT07425655
KNECHT07448889
KNECHT07703234
KNECHT07703242
KNECHT08432569
KNECHT08486060
KNECHT08687337
KNECHT08716193
KNECHT08749772
KNECHT08749798
KNECHT08759359
KNECHT09654724
KNECHT09654732
KNECHTAWK 115
KNECHTAWK 126
KNECHTAWK 194
KNECHTC07.51
KNECHTFB 636
KNECHTFB 650
KNECHTKC102
KNECHTKC112
KNECHTKC17
KNECHTKC17D
KNECHTKC18
KNECHTKC25
KNECHTKC32
KNECHTKC34
KNECHTKC35
KNECHTKC43
KNECHTKC62
KNECHTKC65
KNECHTKC66
KNECHTKC66/1
KNECHTKC68
KNECHTKC69
KNECHTKC70
KNECHTKC71
KNECHTKC74
KNECHTKC77
LUBERFINERFS135
LUBERFINERFS55
LUCAS7176/496
LUCAS7176/496A
MANN-FILTERWDK724
MANN-FILTERWDK725
MANN-FILTERWK724
MANN-FILTERWK724/3
MANN-FILTERWK736
MANN-FILTERWK842
MANN-FILTERWK842/1
MANN-FILTERWK842/2
MANN-FILTERWK842/5
MANN-FILTERWK842/7
MANN-FILTERWK 845/1
MANN-FILTERWK845/5
MANN-FILTERWK854
MASTERMFF1003P
MOTORCRAFTEFG35
MOTORCRAFTEFG48
MOTORCRAFTEFG57
MOTORCRAFTEFG9
MOTRIO8671005918
NAPANFF2006
NAPANFF2007
NAPANFF2025
NAPANFF2036
NAPANFF2125
NAPANFF2138
NAPANFF2160
NAPANFF2179
OPTIMALOP-FFF30172
OPTIMALOP-FFF30226
OPTIMALOP-FFF30236
OPTIMALOP-FFF30297
PERKINS26431677
PERKINS26560154
PERKINS26560608
PERKINS26561118
PERKINS26569051
PERKINS2862362
PERKINS2862362M1
PERKINS3638291M1
PERKINSAM043915
PURFLUXCS179B
PURFLUXCS183
PURFLUXCS412
PURFLUXCS454
PURFLUXCS456
PURFLUXCS469
PUROLATORF57323
PUROLATORF57721
PUROLATORF57805
PUROLATORF58247
PUROLATORF63188
PUROLATORF67702
PUROLATORF67737
PUROLATORF67803
PUROLATORF 68000
PUROLATORF77117
PUROLATORF77119
PUROLATORF77128
PUROLATORF78367
PUROLATORPER 151 F
PUROLATORPER152F
PUROLATORPER152F0
PUROLATORPER247F
PUROLATORPER 248 F
PUROLATORPER249F
PUROLATORPER86
RYCOZ533
SOFIMA-CNS 0110 NR
SOFIMA-CNS 4379 NR
SOFIMA-CNS 4397 NR
SOFIMA-CNS 4399 NR
SOFIMA-CNS 4414 NR
TECNOCARRN110
TECNOCARRN110B
TECNOCARRN111B
TECNOCARRN234
TECNOCARRN56B
TECNOCARRN57B
TECNOCARRN58B
UFI2435000
UFI2435100
UFI2435101
UFI2435500
UFI2435501
UFI2435600
UFI2437700
UFI2437800
UFI2437900
UFI24.379.01
UFI2438100
UFI24.414.00
UNIPARTGFE5297
UNIPARTGFE 5304
UNIPARTGFE5331
UNIPARTGFE5336
UNIPARTGFE5351
UNIPARTGFE5355
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK842
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK8421
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK8422
VALEO587718
VIC68127177
WIX FILTERSWF8042
WIX FILTERSWF8051
WIX FILTERSWF8055
WIX FILTERSWF8056
WIX FILTERSWF8164
WIX FILTERSWF8174
WIX FILTERSWF8181