Laturi FEBI BILSTEIN 100525

258,59 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000021691 Osasto: Tuotemerkki:

Laturi FEBI BILSTEIN 100525 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 20409228, Volvo 20409420, Volvo 20849349, Volvo 21429783, Volvo 21429786. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 7,5 kg
Mitat 22 × 22,5 × 21 cm
Jännite

24.0 V

Vaihtovirtageneraattorin latausvirta

80.0 A

Talja

Kyllä

Urien määrä

8.0 pcs

Taljan halkaisija

62.0 mm

Venttiilin ohjaustyyppi

New

Paino

7,50 kg

Jännite [V]

24.0

Laturi varausvirta [A]

80.0

Hihnapyörä-Ø [mm]

62.0

Hihnapyörät

Hihnapyörällä

kiiloja

8.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Laturi FEBI BILSTEIN 100525”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FEBI BILSTEIN 100525 Laturi soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD8A1-A MP
Volvo PentaD8A2-A MP
Volvo PentaD8A3-A MP
Volvo PentaD8A4-A MP
Volvo PentaD8A5-A MG
Volvo PentaD8A5-A MH
Volvo PentaD8A6-A MG
Volvo PentaD8A6-A MH
Volvo PentaD8A7-A MP
Volvo PentaD8A8-A MP
Volvo PentaD13B-A MP
Volvo PentaD13B-B MP
Volvo PentaD13B-C MH
Volvo PentaD13B-C MP
Volvo PentaD13B-D MP
Volvo PentaD13B-E MG
Volvo PentaD13B-E MG (FE)
Volvo PentaD13B-E MH
Volvo PentaD13B-E MH (FE)
Volvo PentaD13B-F MG
Volvo PentaD13B-F MG (FE)
Volvo PentaD13B-G MP
Volvo PentaD13B-H MP
Volvo PentaD13B-J MP
Volvo PentaD13B-K MP
Volvo PentaD13B-L MP
Volvo PentaD13B-M MP
Volvo PentaD13B-N MH
Volvo PentaD13B-N MH (FE)
Volvo PentaD13C1-A MG
Volvo PentaD13C1-A MH
Volvo PentaD13C1-A MP
Volvo PentaD13C1-B MG
Volvo PentaD13C1-B MH
Volvo PentaD13C2-A MG
Volvo PentaD13C2-A MH
Volvo PentaD13C2-A MP
Volvo PentaD13C2-B MG
Volvo PentaD13C2-B MP
Volvo PentaD13C3-A MP
Volvo PentaD13C3-B MG
Volvo PentaD13C3-B MH
Volvo PentaD13C4-A MP
Volvo PentaD13C4-B MG
Volvo PentaD13C4-B MH
Volvo PentaD13C4-B MP
Volvo PentaD13C5-A MP
Volvo PentaD13C5-B MP
Volvo PentaD13C6-A MP
Volvo PentaD13C7-B MP
Volvo PentaD13C8-B MP
Volvo PentaD13C9-A MP
Volvo PentaD16C-A MG
Volvo PentaD16C-A MH
Volvo PentaD16C-B MH
Volvo PentaD16C-C MH
Volvo PentaD16C-D MH
Volvo PentaD16C1-E MG
Volvo PentaD16C1-E MH
Volvo PentaD16C1-F MG
Volvo PentaD16C1-F MH
Volvo PentaD16C2-E MG
Volvo PentaD16C2-E MH
Volvo PentaD16C2-F MG
Volvo PentaD16C2-F MH
Volvo PentaTAD940GE
Volvo PentaTAD941GE
Volvo PentaTAD1140-42VE
Volvo PentaTAD1150-52VE
Volvo PentaTAD1170-72VE
Volvo PentaTAD1180-83VE
Volvo PentaTAD1340VE
Volvo PentaTAD1341-43GE-B
Volvo PentaTAD1341GE
Volvo PentaTAD1341VE
Volvo PentaTAD1342GE
Volvo PentaTAD1342VE
Volvo PentaTAD1343GE
Volvo PentaTAD1343VE
Volvo PentaTAD1344-45GE-B
Volvo PentaTAD1344GE
Volvo PentaTAD1344VE
Volvo PentaTAD1345GE
Volvo PentaTAD1345VE
Volvo PentaTAD1346GE
Volvo PentaTAD1350GE
Volvo PentaTAD1350VE
Volvo PentaTAD1351-53VE
Volvo PentaTAD1351GE
Volvo PentaTAD1352GE
Volvo PentaTAD1353GE
Volvo PentaTAD1354GE
Volvo PentaTAD1355GE
Volvo PentaTAD1360-62VE
Volvo PentaTAD1363-65VE
Volvo PentaTAD1371-75VE
Volvo PentaTAD1380-82GE
Volvo PentaTAD1381-85VE
Volvo PentaTAD1384-85VE-IWP
Volvo PentaTAD1640-42VE-C
Volvo PentaTAD1640GE
Volvo PentaTAD1640VE-B
Volvo PentaTAD1641GE
Volvo PentaTAD1641VE-B
Volvo PentaTAD1642GE
Volvo PentaTAD1642VE-B
Volvo PentaTAD1643VE
Volvo PentaTAD1643VE-B
Volvo PentaTAD1650VE
Volvo PentaTAD1650VE-B/51VE
Volvo PentaTAD1660-62VE
Volvo PentaTAD1662VE EU5
Volvo PentaTAD1670-72VE
Volvo PentaTWD1683VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO20409228
VOLVO20409420
VOLVO20849349
VOLVO21429783
VOLVO21429786
VOLVO85020820

Ristiviitteet

AD KUHNER301853RI
AD KUHNER301853RIB
AD KUHNER301853RIS
AD KUHNER301883RI
AD KUHNER301883RIB
AD KUHNER301883RIS
AD KUHNER554357RIS
ALANKO10443218
ALANKO10443287
ALANKO10443936
ALANKO10445138
ARTEC59213701
ARTEC59213744
AS-PLA0063
AS-PLA0138
AUGER78941
BORG & BECKBBA32068
BORG & BECKBBA32101
BOSCH0124555009
BOSCH0124655008
BOSCH0124655013
BOSCH0124655499
BOSCH0986046290
BOSCH0986049360
BOSCH0 986 085 780
BOSCH1986A00535
BOSCH1986A00917
BOSCH1 986 A00 971
BOSCH1986A01033
BOSCHF042301130
BTS TURBOG100659
BTS TURBOG100666
BTS TURBOG100667
BTS TURBOG100759
BTS TURBOG100760
BTS TURBOG100765
BTS TURBOG100766
BTS TURBOG101045
BTS TURBOG101051
BTS TURBOG101088
BTS TURBOG101141
BTS TURBOG101334
BTS TURBOG106355
BTS TURBOG106356
BTS TURBOG106494
BTS TURBOG106495
CASCOCAL10624AS
CASCOCAL10624GS
CASCOCAL10624IS
CASCOCAL10633AS
CASCOCAL10633GS
CASCOCAL10633IS
CASCOCAL10738AS
CASCOCAL10738GS
CEVAM2444
CEVAM2474
CEVAMGA2444
CEVAMGA2474
CEVAMOL2444
CEVAMOL2474
COMLINECAL0268
DA SILVA010807
DA SILVA012510
DA SILVA033014
DELCO REMY19092000
DELCO REMY19092022
DELCO REMY19092040
DELCO REMY19092048
DELCO REMY30008VL
DELCO REMYDRA0285
DELCO REMYDRA0285X
DELCO REMYDRB0002
DELCO REMYDRB0002N
DELCO REMYDRB0002X
DELCO REMYDRB0003
DELCO REMYDRB0003N
DELCO REMYDRB0003X
DELCO REMYDRB6290
DELCO REMYDRB6290X
DELCO REMYDRB7440
DELCO REMYDRB7440X
DELCO REMYWA21113
DRI-EXCHANGE538116804
DT221041
DT2.21255
E.D.R19092000
E.D.R19092009
E.D.R19092022
E.D.R19092040
E.D.R19092048
E.D.R940002
E.D.R940005
E.D.R946290
ELSTOCK484918
ELSTOCK48-8846
ERA210674
ERA210674A
ERA210966
ERA210966A
EUROTEC12046290
EUROTEC12049360
FARCOM111571
FARCOM112599
FARCOM112600
FRIESEN9946290
FRIESEN9990455
FRIESENG90455N
HC-CARGOF032114212
HC-CARGOF032135172
HC-CARGOF032138775
HC-CARGOF032140263
HC-CARGOF032140273
HC-CARGOF032230732
HC-CARGOF032230777
HC-CARGOF032234769
HC-PARTSCA1853IR
HC-PARTSCA1883IR
HELLA8EL012584101
HOFFERH5610066
HOFFERH5610088G
LUCASLRA02801
LUCASLRA04720
MAGNETI MARELLI063535550090
MAGNETI MARELLI063536550080
MAGNETI MARELLI359002800930
MAGNETI MARELLI943318531010
MAHLEMG1129
MAHLEMG800
MAHLEMG802
MEAT&DORIA5610066
MEAT&DORIA5610088G
MOBILETRONAL-BH029
POWERMAX89213701
POWER TRUCKPTC-3024
PRESTOLITE ELECTRIC860804GB
PRESTOLITE ELECTRIC861274GB
PRESTOLITE ELECTRICAVI147J3210HD
PRESTOLITE ELECTRICAVI147J3220HD
PSH646501100010
PSH646501100014
PSH646.501.100.280
PSH816.501.080.010
PSH816501080014
PSH816.501.080.280
PSH816.501.080.282
PSH816.501.080.392
PSH816.501.110.010
PSH816501110014
PSH816.501.110.280
PSH816.501.110.281
PSH816.501.110.340
PSH816.501.110.380
PSH816.503.080.011
PSH816.503.080.280
REMY19092000
REMY19092009
REMY19092022
REMY19092040
REMY19092048
REMYDRB0002
REMYDRB0005
REMYDRB6290
SAMPA033.429
SANDO2010624.0
SANDO2010624.1
SANDO2010624.5
SANDO2010633.0
SANDO2010633.1
SANDO2010633.5
SANDO2010738.0
SANDO2010738.1
SERCORE280273
SERCORE280590
SERCORE280618
SERCORE280636
SERCORE280645
SIDATA24BH0074
SIDATA24BH0074AS
SIDATA24BH0081
SIDATA24BH0081AS
SIDATA24BH0115
SIDATA24BH0115AS
UNIPOINTF042A01130
UNIPOINTF042A01174
VALEO202014
VALEO202102
VALEO443206
VALEO443511
VALEO443516
VALEO444232
VALEO444446
WAI12493N
WAI12599N
WAI22470N
WAI23877N
WE PARTS471290482
WE PARTS471290543