Polttoainesuodatin BOSCH 1 457 434 154

8,65 € Sis. alv 25,5 %

Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012683 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin BOSCH 1 457 434 154 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 2149 2771, Volvo 241672, Volvo 2416725, Volvo 2430049, Volvo 3825133. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,47 kg
Mitat 13 × 9,1 × 9,1 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

127.0 mm

Kiinnitysasento

127.0 mm

Ulkohalkaisija

80.2 mm/ · 85.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

M16 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

No. of coils per inch

18UNS2B

Paino

0,47 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Läpimitta [mm]

80.2

Ulkoläpimitta 1 [mm]

85.0

Korkeus (mm)

127.0

Kierre ulostulo

M 16 x 1,5

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin BOSCH 1 457 434 154”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä BOSCH 1 457 434 154 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaAQD70C
Volvo PentaAQD70CL
Volvo PentaAQD70D
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD70C
Volvo PentaMD100A
Volvo PentaMD100B
Volvo PentaMD100B-CC
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1030G
Volvo PentaTAD1030GE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1030VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD60A
Volvo PentaTAMD60B
Volvo PentaTAMD60C
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD70C
Volvo PentaTAMD70D
Volvo PentaTAMD70E
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTAMD120B
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTAMD162A
Volvo PentaTAMD162B
Volvo PentaTAMD162C
Volvo PentaTAMD162C-B
Volvo PentaTAMD162C-C
Volvo PentaTAMD163A-A
Volvo PentaTAMD163P-A
Volvo PentaTAMD165A
Volvo PentaTAMD165C
Volvo PentaTAMD165P
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTD60A
Volvo PentaTD60B
Volvo PentaTD60D
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD60DG-83
Volvo PentaTD60G
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD70G
Volvo PentaTD70G-83
Volvo PentaTD70GG
Volvo PentaTD70GG-83
Volvo PentaTD70GPP
Volvo PentaTD70GPP-83
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD100G-85
Volvo PentaTD100GG
Volvo PentaTD100GG-85
Volvo PentaTD100GGP
Volvo PentaTD100GP
Volvo PentaTD100GP-85
Volvo PentaTD100HP
Volvo PentaTD100HPB
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTD120C
Volvo PentaTD120G
Volvo PentaTD120GG
Volvo PentaTD120GG PP
Volvo PentaTD120HP
Volvo PentaTD120HPP
Volvo PentaTD121G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GG
Volvo PentaTD121GGP
Volvo PentaTD121GGP-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD164KAE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1010G
Volvo PentaTD1030VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTHAMD70C
Volvo PentaTHD102K-KB
Volvo PentaTHD102KB
Volvo PentaTHD102KD
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID60DG
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID70G
Volvo PentaTID70GG
Volvo PentaTID70GPP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTID100K
Volvo PentaTID100K-87
Volvo PentaTID100KG
Volvo PentaTID100KGP
Volvo PentaTID100KGP-87
Volvo PentaTID100KP
Volvo PentaTID100KP-87
Volvo PentaTID100KPB-87
Volvo PentaTID120FG
Volvo PentaTID120FPP
Volvo PentaTID120HPP
Volvo PentaTID121FG
Volvo PentaTID121K
Volvo PentaTID121K-87
Volvo PentaTID121KG
Volvo PentaTID121KGP
Volvo PentaTID121KP
Volvo PentaTID121KPB
Volvo PentaTID121L
Volvo PentaTID121LG
Volvo PentaTID121LGP
Volvo PentaTID121LP
Volvo PentaTID121LPB
Volvo PentaTID162AG
Volvo PentaTID162AGP
Volvo PentaTID162AP
Volvo PentaTID162APB
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD70C
Volvo PentaTMD100A
Volvo PentaTMD100C
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD120A
Volvo PentaTMD120B
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1010G
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO2149 2771
VOLVO241672
VOLVO2416725
VOLVO2430049
VOLVO3825133
VOLVO38251336
VOLVO466987
VOLVO4669873
VOLVO4669875
VOLVO72430044
VOLVO72430049
VOLVO79128732
VOLVO79178732
VOLVO8000250
VOLVO8299133

Ristiviitteet

ALCO FILTERSP821
A.L. FILTERALG-2169
A.L. FILTERALG-2267
AMAZONB004Z0TGFQ
BALDWINBF988
BOSCH1 457 434 154
BOSCH1457434295
CHAMPIONL 112
CLEAN FILTERDN256
COOPERSAZF003
COOPERSAZF 830
COOPERSFSM 4083
COOPERSFSM 4118
CROSLAND5006
CROSLAND5018
CROSLAND5035
CROSLAND658
DELPHILK-1081
DELPHILK3578
DONALDSONFFP550934
DONALDSONFFP553004
DONALDSONP550491
DONALDSONP550943
DONALDSONP553004
DONALDSONP779379
DONALDSONP779451
FILTRONPP837/1
FILTRONPP845
FILTRONPP845/1
FILTRONPP845/2
FLEETGUARDFF1221
FLEETGUARDFF4013
FLEETGUARDFF5018
FLEETGUARDFF5033
FLEETGUARDFF5074
FLEETGUARDFF5074CS
FLEETGUARDFF5095
FLEETGUARDFF5167
FRAMP4102
FRAMP4102PL
FRAMP4473
FRAMP5770
GMC25011240
GUD FILTERSZ 108
GUD FILTERSZ 75
HENGST FILTERH60WK
HENGST FILTERH60WK03
HENGST FILTERH60WK06
HENGST FILTERH60WK07
HENGST FILTERH60WK08
HENGST FILTERH70WDK06
KAGER110019
KNECHTKC102
KNECHTKC66
KNECHTKC66/1
KNECHTKC74
KOLBENSCHMIDT002-FS
KOLBENSCHMIDT079-FS
KOLBENSCHMIDT297-FS
LOMBARDINI21755046
LUCAS ELECTRICALHDF 494
MANN-FILTERWDK724
MANN-FILTERWK723
MANN-FILTERWK723/1
MANN-FILTERWK723(10)
MANN-FILTERWK723/6
MANN-FILTERWK727
MANN-FILTERWK731
MANN-FILTERWK733
MANN-FILTERWK842/5
MONARK30 789 154
MOTORCRAFTEFG 025
MOTORCRAFTEFG 080
PERKINS26569054
PURFLUXCS162
PURFLUXCS198
PUROLATORCS198
PUROLATORF53125
PUROLATORF57336
PUROLATORF60023
PUROLATORPER336F
RYCOZ75
SOFIMAS4323NR
TECNOCARRN45
TECNOCARRN45B
UFI2430700
UFI2432300
UFI2437200
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK731
VALMET20331343
VALMET835331343
WESFILWZ75
WIX FILTERS33124