Polttoainesuodatin HENGST H70WK02

9,01 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013819 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin HENGST H70WK02 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1257201, Volvo 12572012, Volvo 3547 862, Volvo 3976655, Volvo 39766555. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,439 kg
Mitat 16 × 9 × 9 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

151.5 mm

Kiinnitysasento

152.0 mm

Ulkohalkaisija

81.0 mm/ · 70.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

70.0 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

16UN

Paino

0,44 kg

Ulkoläpimitta [mm]

81.0

Sisäläpimitta [mm]

62.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

70.0

Kierremitta

M16x1.5

Korkeus (mm)

152.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin HENGST H70WK02”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä HENGST H70WK02 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAD30A
Volvo PentaAD31
Volvo PentaAD31B
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQAD30A
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD30A
Volvo PentaMD31A
Volvo PentaMD67C
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1030G
Volvo PentaTAD1030GE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1030VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAMD30A
Volvo PentaTAMD31A
Volvo PentaTAMD31B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD164KAE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1010G
Volvo PentaTD1030VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTHD102K-KB
Volvo PentaTHD102KB
Volvo PentaTHD102KD
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTMD30A
Volvo PentaTMD31A
Volvo PentaTMD31B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD100C
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1010G
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1257201
VOLVO12572012
VOLVO3547 862
VOLVO3976655
VOLVO39766555
VOLVO829993
VOLVO8299935

Ristiviitteet

AC DELCOXD 67
AC DELCOXD77
AC DELCOXD 9043 E
ACIACI 1945498
ALCO FILTERSP-966
ANDORIA2.53.056
ASHIKA30-06-695
ASHIKA30-0L-L08
BALDWINBF5587-D
BOSCH0450670189
BOSCH1457434094
BOSCH1457434099
BOSCH1457434101
BOSCH1457434106
BOSCH1 457 434 106-30N
BOSCH1457434107
BOSCH1457434110
BOSCH1457434113
BOSCH1457434119
BOSCH1457434121
BOSCH1457434150
BOSCH1 457 434 151
BOSCH1 457 434 156
BOSCH1457434166
BOSCH1 457 434 173
BOSCH1457434174
BOSCHD701
BOSCHN4099
BOSCHN4106
BOSCHN4121
BOSCHN4150
BOSCHN4174
CAV496
CAV7111-496
CAV7176496A
CHAMPFS 122
CHAMPFS50
CHAMPIONL111
CHAMPIONL 112
CHAMPIONL113
CLEAN FILTERDN323
CLEAN FILTERDN 914
CLEAN FILTERDO 342
COOPERSAZF090
COOPERSLSF5048
COOPERSFIAAMFP4935
COOPERSFIAAMFP4935A
COOPERSFIAAMFP5248
COOPERSFIAAMFP5352
COOPERSFIAAMFT4936
COOPERSFIAAMFT5248
COOPERSFIAAMFT5364
CROSLAND5006
CROSLAND5030
DELPHIFF0054
DELPHIFF0056
DELPHIFF0105
DONALDSONP550588
EUROREPARE148097
FEBI17660
FILTRONPP837
FILTRONPP845/1
FLEETGUARDFF42006
FLEETGUARDFF5060
FLEETGUARDFF5135
FLEETGUARDFF5171
FLEETGUARDFS1276
FLEETGUARDFS19597
FLEETGUARDFS19773
FLEETGUARDLF739
FRAMP4183
FRAMP5498
FRAMP5905
FRAMP8043
FRAMPH52
FUCHS000 73 663
FUCHS73663
GUD FILTERSZ 108
GUD FILTERSZ 287
HAMM1302191
HENGSTH70WK02
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1336038
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1336039
HOFFER7690110
IHC1133495R1
IHC1240619H1
IHC1931128
IHC218100A1
IHC47135707
JAPANPARTSJFC-695
JAPANPARTSJFC-L08
KNORR-BREMSEK117939N50
KOLBENSCHMIDT075FS
KOLBENSCHMIDT50013075
LINDE000 983 1625
LINDE000 983 1647
LINDE06 812 7177
LOMBARDINI1772175143
LUBERFINERFP 587F
LUBERFINERLFF 3504
LUCAS ELECTRICAL496
LUCAS ELECTRICAL7176496
LUCAS ELECTRICAL7176-496A
LUCAS ELECTRICALHDF496
LUCAS ELECTRICALHDF 601
MAGNETI MARELLI152071760560
MAGNETI MARELLI71760560
MAGNETI MARELLIFD 512
MAGNETI MARELLIFD 545
MAHLEAWK126
MAHLEAWK 126/1
MAHLEFB650
MAHLEKC18
MAHLEKC32
MAHLEKC373
MAHLEKC38
MAHLEKC43
MAHLEKC68
MANN-FILTERWK724/3
MANN-FILTERWK736
MANN-FILTERWK842/2
MANN-FILTERWK 842/2 (10)
MAPCO63110
MEAT&DORIA4110
MEYLE100 127 0005
MONARK30 789 106
MOTORCRAFTEFG 035
MOTORCRAFTEFG 048
MOTORCRAFTEFG 057
MOTORCRAFTEFG48
MOTORCRAFTEFG57
MOTORCRAFTFD 784 A
NIPPARTSJ1336038
PERKINS26560608
PERKINS26561118
PURFLUXCS183
PURFLUXCS197
PURFLUXCS197A
PURFLUXCS197B
PURFLUXCS412
PURFLUXCS412B
PURFLUXCS454
PURFLUXCS469
PURFLUXCS498
PURFLUXCS701
PUROLATORF57248
PUROLATORF57721
PUROLATORF 57729
PUROLATORF57805
PUROLATORF60152
PUROLATORF 60217
PUROLATORF67803
PUROLATORF 68000
PUROLATORF78367
PUROLATORPER 152
PUROLATORPER152F
PUROLATORPER 152 FO
PUROLATORPER 248 F
RYCOZ118
SĘDZISZÓWPDS-71
SOFIMAS 4394 NR
SOFIMAS8500NR
SPIDANMFF1003P
STILL0 141 762
STILL1 141 762
STILL141 762
TECNECO FILTERSGS110
TECNECO FILTERSGS 57
TECNECO FILTERSGS58
TECNOCARRN110
TECNOCARRN11B
TECNOCARRN231
TECNOCARRN57B
TECNOCARRN58B
UFI2435100
UFI2435501
UFI2437700
UFI24.394.00
UNIPARTGFE5297
UNIPARTGFE 5304
UNIVERSAL COMPONENTS UKCBU1177
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK7243
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK842
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK8422
VAICO40-0127
VALEO587700
VALMET8366 40251
VAN WEZEL1945498
VAN WEZELACI 1945498
VOLVO PENTA1257200
WINKLER265 000 231 00
WINKLER266 000 231 00
WIX FILTERS33472
WIX FILTERSWF8042
WIX FILTERSWF8181