Polttoainesuodatin SF SK3930/R

17,58 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014963 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin SF SK3930/R vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 14622355, Volvo 3825027, Volvo 38250270, Volvo 3827507, Volvo 3827508. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,29 kg
Mitat 12 × 12 × 12 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Kiinnitysasento

120.0 mm

Ulkohalkaisija

111.0 mm

Sisähalkaisija

21.0 mm/ · 17.0 mm/ · 46.0 mm

Paino

0,20 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin SF SK3930/R”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä SF SK3930/R Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD3-110I-H
Volvo PentaD3-140A-H
Volvo PentaD3-150I-H
Volvo PentaD3-170A-H
Volvo PentaD3-170I-H
Volvo PentaD3-200A-H
Volvo PentaD3-200I-H
Volvo PentaD3-220A-H
Volvo PentaD3-220I-H
Volvo PentaD4-145I-G
Volvo PentaD4-150A-G
Volvo PentaD4-175 VG
Volvo PentaD4-175I-G
Volvo PentaD4-230A-G
Volvo PentaD4-230I-G
Volvo PentaD4-270A-G
Volvo PentaD4-270I-G
Volvo PentaD4-300A-G
Volvo PentaD4-300I-G
Volvo PentaD4-320A-G
Volvo PentaD4-320I-G
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD6-300A-G
Volvo PentaD6-300D-G
Volvo PentaD6-300I-G
Volvo PentaD6-340A-G
Volvo PentaD6-340D-G
Volvo PentaD6-340I-G
Volvo PentaD6-380A-G
Volvo PentaD6-380D-G
Volvo PentaD6-380I-G
Volvo PentaD6-400A-G
Volvo PentaD6-440A-G
Volvo PentaD6-440D-G
Volvo PentaD6-440I-G
Volvo PentaD6-440I-WJ-G
Volvo PentaD6-480D-G
Volvo PentaD6-480I-G
Volvo PentaD6-480I-WJ-G
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD8A1-A MP
Volvo PentaD8A2-A MP
Volvo PentaD8A3-A MP
Volvo PentaD8A4-A MP
Volvo PentaD8A5-A MG
Volvo PentaD8A5-A MH
Volvo PentaD8A6-A MG
Volvo PentaD8A6-A MH
Volvo PentaD8A7-A MP
Volvo PentaD8A8-A MP
Volvo PentaD9A2A
Volvo PentaD9A2B
Volvo PentaD9A2C
Volvo PentaD9A2D
Volvo PentaD9A2E
Volvo PentaD9A2F
Volvo PentaD9A2G
Volvo PentaD9A2H
Volvo PentaD9A2J
Volvo PentaD9A2K
Volvo PentaD9A2L MH
Volvo PentaD9A2M MP
Volvo PentaD11A-A
Volvo PentaD11A-B
Volvo PentaD11A-C
Volvo PentaD11A-C (IPS)
Volvo PentaD11A-C MP
Volvo PentaD11A-D
Volvo PentaD11A-D MP
Volvo PentaD11A-E
Volvo PentaD11A-E MP
Volvo PentaD11B1-A MP
Volvo PentaD11B2-A MP
Volvo PentaD11C1-A MP
Volvo PentaD11C2-A MP
Volvo PentaD11C3-A MP
Volvo PentaD11C4-A MP
Volvo PentaD12C-A MP
Volvo PentaD12D-A MG
Volvo PentaD12D-A MH
Volvo PentaD12D-A MP
Volvo PentaD12D-B MH
Volvo PentaD12D-B MP
Volvo PentaD12D-C MH
Volvo PentaD12D-C MP
Volvo PentaD12D-D MP
Volvo PentaD12D-E MG
Volvo PentaD12D-E MH
Volvo PentaD12D-E MP
Volvo PentaD12D-F MP
Volvo PentaD12D-G MH
Volvo PentaD12D-G MP
Volvo PentaD12D-H MP
Volvo PentaD13B-E MG
Volvo PentaD13B-E MG (FE)
Volvo PentaD13B-E MH
Volvo PentaD13B-E MH (FE)
Volvo PentaD13B-F MG
Volvo PentaD13B-F MG (FE)
Volvo PentaD13B-N MH
Volvo PentaD13B-N MH (FE)
Volvo PentaD13C1-A MG
Volvo PentaD13C1-A MH
Volvo PentaD13C1-A MP
Volvo PentaD13C1-B MG
Volvo PentaD13C1-B MH
Volvo PentaD13C2-A MG
Volvo PentaD13C2-A MH
Volvo PentaD13C2-A MP
Volvo PentaD13C2-B MG
Volvo PentaD13C2-B MP
Volvo PentaD13C3-A MP
Volvo PentaD13C3-B MG
Volvo PentaD13C3-B MH
Volvo PentaD13C4-A MP
Volvo PentaD13C4-B MG
Volvo PentaD13C4-B MH
Volvo PentaD13C4-B MP
Volvo PentaD13C5-A MP
Volvo PentaD13C5-B MP
Volvo PentaD13C6-A MP
Volvo PentaD13C7-B MP
Volvo PentaD13C8-B MP
Volvo PentaD13C9-A MP
Volvo PentaTAD540-42VE
Volvo PentaTAD540-42VE-C
Volvo PentaTAD550-51VE
Volvo PentaTAD550-52VE-C
Volvo PentaTAD552VE
Volvo PentaTAD570-71VE-B
Volvo PentaTAD570-72VE
Volvo PentaTAD580-83VE
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD840-43VE
Volvo PentaTAD840-43VE-C
Volvo PentaTAD840GE
Volvo PentaTAD850-52VE
Volvo PentaTAD850-52VE-C
Volvo PentaTAD853VE
Volvo PentaTAD870-73VE
Volvo PentaTAD880-82GE
Volvo PentaTAD880-84VE
Volvo PentaTAD940GE
Volvo PentaTAD940VE
Volvo PentaTAD941GE
Volvo PentaTAD941VE
Volvo PentaTAD942VE
Volvo PentaTAD943VE
Volvo PentaTAD950VE
Volvo PentaTAD951VE
Volvo PentaTAD952VE
Volvo PentaTAD1140-42VE
Volvo PentaTAD1150-52VE
Volvo PentaTAD1170-72VE
Volvo PentaTAD1180-83VE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1240GE
Volvo PentaTAD1241-42VE
Volvo PentaTAD1241GE
Volvo PentaTAD1241VE
Volvo PentaTAD1242GE
Volvo PentaTAD1242VE
Volvo PentaTAD1250-52VE
Volvo PentaTAD1250VE
Volvo PentaTAD1251VE
Volvo PentaTAD1252VE
Volvo PentaTAD1340VE
Volvo PentaTAD1341-43GE-B
Volvo PentaTAD1341GE
Volvo PentaTAD1341VE
Volvo PentaTAD1342GE
Volvo PentaTAD1342VE
Volvo PentaTAD1343GE
Volvo PentaTAD1343VE
Volvo PentaTAD1344-45GE-B
Volvo PentaTAD1344GE
Volvo PentaTAD1344VE
Volvo PentaTAD1345GE
Volvo PentaTAD1345VE
Volvo PentaTAD1346GE
Volvo PentaTAD1350GE
Volvo PentaTAD1350VE
Volvo PentaTAD1351-53VE
Volvo PentaTAD1351GE
Volvo PentaTAD1352GE
Volvo PentaTAD1353GE
Volvo PentaTAD1354GE
Volvo PentaTAD1355GE
Volvo PentaTAD1360-62VE
Volvo PentaTAD1363-65VE
Volvo PentaTAD1371-75VE
Volvo PentaTAD1380-82GE
Volvo PentaTAD1381-85VE
Volvo PentaTAD1384-85VE-IWP
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1630PB
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAD1640-42GE-B
Volvo PentaTAD1640-42VE-C
Volvo PentaTAD1640GE
Volvo PentaTAD1640VE-B
Volvo PentaTAD1641GE
Volvo PentaTAD1641VE
Volvo PentaTAD1641VE-B
Volvo PentaTAD1642GE
Volvo PentaTAD1642VE
Volvo PentaTAD1642VE-B
Volvo PentaTAD1643VE
Volvo PentaTAD1643VE-B
Volvo PentaTAD1650GE
Volvo PentaTAD1650VE
Volvo PentaTAD1650VE-B/51VE
Volvo PentaTAD1651GE
Volvo PentaTAD1660-62VE
Volvo PentaTAD1662VE EU5
Volvo PentaTAD1670-72VE
Volvo PentaTADH880-82GE
Volvo PentaTADH880-84VE
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD121D
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122AF
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTAMD162A
Volvo PentaTAMD162B
Volvo PentaTAMD162C
Volvo PentaTAMD162C-B
Volvo PentaTAMD162C-C
Volvo PentaTAMD163A-A
Volvo PentaTAMD163P-A
Volvo PentaTAMD165A
Volvo PentaTAMD165C
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1240VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630PP
Volvo PentaTWD1643GE
Volvo PentaTWD1644-45GE
Volvo PentaTWD1652GE
Volvo PentaTWD1653GE
Volvo PentaTWD1663GE
Volvo PentaTWD1672-1673GE
Volvo PentaTWD1682-83GE
Volvo PentaTWD1683VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO14622355
VOLVO3825027
VOLVO38250270
VOLVO3827507
VOLVO3827508
VOLVO38275087
VOLVO3838852
VOLVO38553199
VOLVO8125469
VOLVO889419
VOLVOVOE38553199

Ristiviitteet

BALDWINPF7889-30
BALDWINPT9304MPG
DONALDSONP552044
FLEETGUARDFS20403
HIFI FILTERSN920430
JURA HIFISN920430
SANDVIK56044761
SFSK3930/R