Hydrauliikkasuodatin MANN-FILTER WD 950/3

22,36 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014224 Osasto: Tuotemerkki:

Hydraulisuodatin MANN-FILTER WD 950/3 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 119935450, Volvo 17457469, Volvo 3831236. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,79 kg
Mitat 10 × 10 × 18 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

12UNF

Kiinnitysasento

172.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Paino

0,79 kg

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Suodatintyyppi

suuriin paineisiin Ruuvattava suodatin

Korkeus (mm)

172.0

Kierremitta

1-12 UNF

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

62.0

Tiivisterenkaan ulkoläpimitta [mm]

71.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Hydrauliikkasuodatin MANN-FILTER WD 950/3”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä MANN-FILTER WD 950/3 Hydrauliikkasuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD650VE
Volvo PentaTAD660VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD750VE
Volvo PentaTAD760VE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO119935450
VOLVO17457469
VOLVO3831236

Ristiviitteet

AC DELCOPF2207
AC DELCOPF 38
AC DELCOX22
AC DELCOX41
ALCO FILTERSP-1204
ALCO FILTERSP827
ALCO FILTERSP832
ALCO FILTERSP874
AMAZONB00252BGLS
BALDWINB236
BALDWINB7143
BALDWINB9601
BALDWINBT281
BOSCH0451104015
BOSCH0451105001
BOSCH0451105067
BOSCH0451105182
BOSCH0451105188
BOSCH0451301001
BOSCH0986B01027
BOSCHP4015
BOSCHP5067
CHAMPLFP2222
CLEAN FILTERDO263
CLEAN FILTERDO263/D
CLEAN FILTERMH390X
COOPERSAZL032
COOPERSHSM6007
COOPERSZ71
COOPERSFIAAMFT4657
CROSLAND2216
CROSLAND304
CROSLAND9325
DELPHIEFL521
DELPHILK1172
DELPHILK3193
DELPHILK3193A
DELPHILK3221A
DONALDSONP553771
DONALDSONP557624
FILTRONOP592
FLEETGUARDHF35284
FLEETGUARDHF6360
FLEETGUARDLF3625
FLEETGUARDLF3687
FLEETGUARDLF4054
FRAMP7533
FRAMP7549
FRAMPH2801
FRAMPH2801B
FRAMPH3403
FRAMPH3776
FRAMPH39
FRAMPH7718
GUD FILTERSZ71
HENGST FILTERH18/1W
HENGST FILTERH18W
HENGST FILTERH18W01
HENGST FILTERH19WD03
HENGST FILTERHG19WD03
HIFI FILTERSH56410
KNECHTAW 105
LUBERFINERLFH8500
MAHLEHC 23
MANN & HUMMELWD 9503
MOTORCRAFTBFL 32
MOTORCRAFTEFL161
MOTORCRAFTEFL222
PURFLUXLS414
PURFLUXLS479
PURFLUXLS479A
PURFLUXLS479D
PURFLUXLS712
PURFLUXLS712C
PUROLATORPER182H
TECNOCARR102
TECNOCARR68
UFI2310600
UFI2310601
UFI2323000
WIX FILTERS51772
WOODGATEWGL962