Polttoainesuodatin SF SK3955

7,98 € Sis. alv 25,5 %

Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014965 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin SF SK3955 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 233239, Volvo 233897, Volvo 2338972, Volvo 2338978, Volvo 233898-8. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,26 kg
Mitat 8,5 × 8,5 × 14,5 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Kiinnitysasento

141.0 mm

Ulkohalkaisija

83.0 mm

Sisähalkaisija

14.0 mm

Filtration size

15.0 µm

Paino

0,26 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin SF SK3955”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä SF SK3955 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD100BHC
Volvo PentaD100BRC
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD100A
Volvo PentaMD100B
Volvo PentaMD100B-CC
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTAMD120B
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD100AHC
Volvo PentaTD100ARC
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD100A
Volvo PentaTMD120A
Volvo PentaTMD120B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO233239
VOLVO233897
VOLVO2338972
VOLVO2338978
VOLVO233898-8
VOLVO238513
VOLVO25282
VOLVO45743126
VOLVO4774515
VOLVO6601576
VOLVO6603091
VOLVO6604948
VOLVO6607576
VOLVO7233897
VOLVO7238513
VOLVO74406
VOLVO76648
VOLVO76649
VOLVO78288

Ristiviitteet

ACACD53
ACACD 8004 E
BALDWINPT9304MPG
CARRIER295011008
CARRIER295 011 009
CARRIER66U12901
CLARK3201438
DOOSAN65.15203-5004
HIFI FILTERFE147
HIFI FILTERSN 1147
IHC3029245R91
IHC3055650R91
IHC3059245R91
IHC3132015R91
IHC3132015R92
JURA HIFISN1147
JURA HIFISN 21028
KOLBENSCHMIDT021-FC
KOLBENSCHMIDT50013021
LINDE000 983 1606
SFSK3955
TECNOCARN1141
TECNOCARN1141RS
TECNOCARN1141SC
THERMO KING11-1690
THERMO KING11-1691
THERMO KING112209
THERMO KING113166
THERMO KING113196
THERMO KING121690
THERMO KING12-1691
THERMO KING122065
THERMO KING122209