Öljynsuodatin FILTRON OP 592

11,19 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013264 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FILTRON OP 592 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 119935450, Volvo 17457469, Volvo 17535046, Volvo 17535679, Volvo 3831236. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,76 kg
Mitat 21 × 10 × 9,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

202.0 mm

Ulkohalkaisija

95.0 mm

Sisähalkaisija

72.0 mm

Sisähalkaisija 2

63.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

12UNF

Paino

0,76 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

202.0

Kierremitta

1-12 UNF

Ulkoläpimitta [mm]

95.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

72.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

63.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FILTRON OP 592”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON OP 592 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD650VE
Volvo PentaTAD660VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD750VE
Volvo PentaTAD760VE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO119935450
VOLVO17457469
VOLVO17535046
VOLVO17535679
VOLVO3831236
VOLVOVOE17535046
VOLVOVOE17535679
YANMAR550131-64500

Ristiviitteet

AC DELCOPF2207
AC DELCOPF 38
AC DELCOX22
AC DELCOX4011E
AC DELCOX41
AIR REFINERPL4017
ALCO FILTERSP832
ALCO FILTERSP874
AMAZONB00GX0JW32
ATLAS363020
ATLAS387493
ATLAS442004
BALDWINB236
BALDWINB7143
BALDWINB9601
BALDWINBT281
BOSCH0451104015
BOSCH0451105001
BOSCH0451105067
BOSCH0451105182
BOSCH0451105188
BOSCH0451301001
BOSCH09864B7042
BOSCH0986B01027
BOSCH9450732013
BOSCH9457280400
BOSCHF026407234
BOSCHP4015
BOSCHP5067
BOSCHP5188
CHAMPLFP3712
CHAMPLFP781
CHAMPIONCOF100273S
CHAMPIONCOF100711S
CLEAN FILTERDO263
CLEAN FILTERDO263/D
COOPERSAZL032
COOPERSZ71
COOPERSFIAAMFT4657
DONALDSONP553771
DONALDSONP557624
DT3.14101
DT5.45111
FEBI39212
FILTRONOP 592
FLEETGUARDHF35284
FLEETGUARDLF3625
FLEETGUARDLF3687
FLEETGUARDLF4054
FRAMP7549
FRAMPH2801
FRAMPH2801B
FRAMPH3403
FRAMPH3776
FRAMPH39
FRAMPH7718
FUCHS00073033
FUCHS1160025
FUCHS73033
GROVE9414100529
GUD FILTERSZ 233
GUD FILTERSZ462
GUD FILTERSZ 530
GUD FILTERSZ71
HAMM000 023 4486
HASTINGSLF315
HENGST FILTERH18/1W
HENGST FILTERH18W
HENGST FILTERH18W01
HIFI FILTERSO040
HIFI FILTERSO3790
HIFI FILTERSO7129
INGERSOLL-RAND35330687
INGERSOLL-RAND39123211
INGERSOLL-RAND51056612
INGERSOLL-RAND72221450
INGERSOLL-RAND89303010
JC AUTOFILOP592
KNECHTFO 384
KNECHTFO386
KNECHTFO 386/1
KNORR-BREMSEK118025N50
KOLBENSCHMIDT000OS
KOLBENSCHMIDT50013000
LINDE0009830610
LINDE0009831629V
LINDE01160025
LINDE0160000001001
LINDE9830610
LUBERFINERLFP2222
LUBERFINERLFP2222-1
LUBERFINERLFP2234-1
MAHLEOC 171
MAHLEOC 1776
MAHLEOC32
MAHLEOC382
MAHLEOC60
MANN-FILTERW962
MANN-FILTERW962/6
MANN-FILTERW962/8
MEAT&DORIA15022
MONARK30758067
MOTORCRAFTEFL161
MOTORCRAFTEFL222
PARKER/RACORPFL5666
PETERS100.110-00A
PURFLUXLS1215
PURFLUXLS1218
PURFLUXLS1219
PURFLUXLS414
PURFLUXLS479
PURFLUXLS479A
PURFLUXLS479D
PURFLUXLS712
PURFLUXLS712C
PUROLATORL42168
PUROLATORL47033
PUROLATORPC224
PUROLATORPC33
PUROLATORPC 33 Mic 10
PUROLATORPC33SM10
RYCOZ74
SAKURA AUTOMOTIVEC6101
SAKURA AUTOMOTIVEC6204
SAKURA AUTOMOTIVEC-6215
SANDVIK4701244
SANDVIKEN9319
SANDVIKEN9516
SĘDZISZÓWPP123
SOFIMAS3230R
SOFIMAS8600R
SULLAIR0681
SULLAIR68221500
SULLAIR68520500
SULLAIR68521500
TECNECO FILTERSOL68
TECNOCARR102
TECNOCARR68
TEREX5501316450
UFI2310600
UFI2310601
UFI2323000
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW962
WIX FILTERS51820
WIX FILTERS51820E
WOODGATEWGL962