Polttoainesuodatin RACOR R60RDRCR01

31,99 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014811 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin RACOR R60RDRCR01 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 20405160, Volvo 20430751, Volvo 20745605, Volvo 2078 8794, Volvo 2081 5011. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,724 kg
Mitat 11 × 11 × 13 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

128.0 mm

Kiinnitysasento

130.0 mm

Ulkohalkaisija

108.0 mm

Sisähalkaisija

93.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

14UNS

Paino

0,72 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin RACOR R60RDRCR01”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä RACOR R60RDRCR01 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAD940GE
Volvo PentaTAD940VE
Volvo PentaTAD941GE
Volvo PentaTAD941VE
Volvo PentaTAD942VE
Volvo PentaTAD943VE
Volvo PentaTAD950VE
Volvo PentaTAD951VE
Volvo PentaTAD952VE
Volvo PentaTAD1250-52VE
Volvo PentaTAD1250VE
Volvo PentaTAD1251VE
Volvo PentaTAD1252VE
Volvo PentaTAD1340VE
Volvo PentaTAD1341-43GE-B
Volvo PentaTAD1341GE
Volvo PentaTAD1341VE
Volvo PentaTAD1342GE
Volvo PentaTAD1342VE
Volvo PentaTAD1343GE
Volvo PentaTAD1343VE
Volvo PentaTAD1344-45GE-B
Volvo PentaTAD1344GE
Volvo PentaTAD1344VE
Volvo PentaTAD1345GE
Volvo PentaTAD1345VE
Volvo PentaTAD1346GE
Volvo PentaTAD1350GE
Volvo PentaTAD1350VE
Volvo PentaTAD1351-53VE
Volvo PentaTAD1351GE
Volvo PentaTAD1352GE
Volvo PentaTAD1353GE
Volvo PentaTAD1354GE
Volvo PentaTAD1355GE
Volvo PentaTAD1360-62VE
Volvo PentaTAD1363-65VE
Volvo PentaTAD1371-75VE
Volvo PentaTAD1380-82GE
Volvo PentaTAD1381-85VE
Volvo PentaTAD1640-42GE-B
Volvo PentaTAD1640GE
Volvo PentaTAD1640VE-B
Volvo PentaTAD1641GE
Volvo PentaTAD1641VE
Volvo PentaTAD1641VE-B
Volvo PentaTAD1642GE
Volvo PentaTAD1642VE
Volvo PentaTAD1642VE-B
Volvo PentaTAD1643VE
Volvo PentaTAD1643VE-B
Volvo PentaTAD1650GE
Volvo PentaTAD1650VE
Volvo PentaTAD1650VE-B/51VE
Volvo PentaTAD1651GE
Volvo PentaTAD1660-62VE
Volvo PentaTAD1662VE EU5
Volvo PentaTAD1670-72VE
Volvo PentaTWD1643GE
Volvo PentaTWD1644-45GE
Volvo PentaTWD1652GE
Volvo PentaTWD1653GE
Volvo PentaTWD1663GE
Volvo PentaTWD1672-1673GE
Volvo PentaTWD1683GE
Volvo PentaTWD1683VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO20405160
VOLVO20430751
VOLVO20745605
VOLVO2078 8794
VOLVO2081 5011
VOLVO2087 9806
VOLVO208798060
VOLVO2087 9812
VOLVO20972293
VOLVO20976003
VOLVO21017305
VOLVO21144898
VOLVO21380472
VOLVO2138 0475
VOLVO21380479
VOLVO21380483
VOLVO21380488
VOLVO21764964
VOLVO21764966
VOLVO21764968
VOLVO22 480 372

Ristiviitteet

RACORR60RDRCR01