Polttoainesuodatin SF SK3980

6,25 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014968 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin SF SK3980 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11993378, Volvo 233628, Volvo 2366284, Volvo 3345280, Volvo 33452806. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,16 kg
Mitat 8,5 × 8,5 × 8 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

71.0 mm

Ulkohalkaisija

87.0 mm

Sisähalkaisija

19.0 mm

Filtration size

10.0 µm

Paino

0,16 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin SF SK3980”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä SF SK3980 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11993378
VOLVO233628
VOLVO2366284
VOLVO3345280
VOLVO33452806
VOLVO3473910
VOLVO34739102
VOLVO3581078
VOLVO482051
VOLVO4820510
VOLVO6612069
VOLVO66136656
VOLVO66488453
VOLVO7236628
VOLVO858201
VOLVO8582017
VOLVOVOE 11993378
VOLVOVOE 41109003

Ristiviitteet

ACACD173
ACACD8017E
AEBI1123207
ATLAS8010490
ATLASAPF60301
BALDWINPT9304MPG
CARRIER940768
CHALLENGERV20315106
CHALLENGERVB836015106
CLARK3885315
CLARK3885315B
DOOSAND160416
DORMANDA 429/4
DORMANQ 424/4
ERFP26561117
ERFROD11917
GROVE9414100567
HIFI FILTERSN001
IHC2062788R91
IHC3043645R91
KOEHRING3041R91
KOEHRING8030104
KOEHRING8320243
KOEHRING8825183
KOEHRING8825380
KOLBENSCHMIDT50013030
LINDE000 980 305 20V
LINDE000 983 0520
LINDE0009830520V
LINDE1035337001
LOMBARDINI2175042
LOMBARDINI2175.065
LOMBARDINI2175.139
LOMBARDINI2762175042
LUCAS7176/901
LUCAS901
LUCASHDF296
LUCASHDF901
LUCASHDF 934
SFSK3980
TAMROCK3036130
TAMROCK55030888
VALMET2031 5106
VALMET800004889
VERMEER163720391
VERMEER20776001
VERMEER81556001
VERMEER81557001
YALE220075007
YALE4400 311 06
YALE440043410