Polttoainesuodatin FLEETGUARD FF5507

25,79 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013371 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin FLEETGUARD FF5507 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 15126069, Volvo 20405160, Volvo 20430751, Volvo 20430752, Volvo 20510654. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 1,08 kg
Mitat 26,5 × 10,5 × 10,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

263.91 mm

Kiinnitysasento

264.0 mm

Ulkohalkaisija

108.0 mm

Sisähalkaisija

93.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

108.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

90.55 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Kierteen koko

1 inch

Paino

1,08 kg

Suodatintyyppi

vedenerottimella

Kierremitta

M32 X 1.5-6H INT

Korkeus (mm)

264.0

Läpimitta [mm]

108.0

Ulkoläpimitta [mm]

108.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

90.55

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin FLEETGUARD FF5507”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FLEETGUARD FF5507 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAD940GE
Volvo PentaTAD940VE
Volvo PentaTAD941GE
Volvo PentaTAD941VE
Volvo PentaTAD942VE
Volvo PentaTAD943VE
Volvo PentaTAD950VE
Volvo PentaTAD951VE
Volvo PentaTAD952VE
Volvo PentaTAD1250-52VE
Volvo PentaTAD1250VE
Volvo PentaTAD1251VE
Volvo PentaTAD1252VE
Volvo PentaTAD1340VE
Volvo PentaTAD1341GE
Volvo PentaTAD1341VE
Volvo PentaTAD1342GE
Volvo PentaTAD1342VE
Volvo PentaTAD1343GE
Volvo PentaTAD1343VE
Volvo PentaTAD1344GE
Volvo PentaTAD1344VE
Volvo PentaTAD1345GE
Volvo PentaTAD1345VE
Volvo PentaTAD1350GE
Volvo PentaTAD1350VE
Volvo PentaTAD1351-53VE
Volvo PentaTAD1351GE
Volvo PentaTAD1352GE
Volvo PentaTAD1353GE
Volvo PentaTAD1354GE
Volvo PentaTAD1355GE
Volvo PentaTAD1360-62VE
Volvo PentaTAD1363-65VE
Volvo PentaTAD1371-75VE
Volvo PentaTAD1640GE
Volvo PentaTAD1640VE-B
Volvo PentaTAD1641GE
Volvo PentaTAD1641VE
Volvo PentaTAD1641VE-B
Volvo PentaTAD1642GE
Volvo PentaTAD1642VE
Volvo PentaTAD1642VE-B
Volvo PentaTAD1643VE
Volvo PentaTAD1643VE-B
Volvo PentaTAD1650GE
Volvo PentaTAD1650VE
Volvo PentaTAD1650VE-B/51VE
Volvo PentaTAD1651GE
Volvo PentaTAD1660-62VE
Volvo PentaTAD1662VE EU5
Volvo PentaTAD1670-72VE
Volvo PentaTWD1643GE
Volvo PentaTWD1652GE
Volvo PentaTWD1653GE
Volvo PentaTWD1663GE
Volvo PentaTWD1672-1673GE
Volvo PentaTWD1683GE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO15126069
VOLVO20405160
VOLVO20430751
VOLVO20430752
VOLVO20510654
VOLVO2081 5011
VOLVO20924422
VOLVO20972293
VOLVO20976003
VOLVO21879886
VOLVO8132685
VOLVO85114058
VOLVOP22480372

Ristiviitteet

ALCO FILTERSP-1270
ATLAS2914984900
BALDWINBF7814
BALDWINBF7943
BALDWINBK6057
BALDWINBK6093
BALDWINBK6650
BALDWINBK6656
BALDWINBK6663
BALDWINBK6956
BOSCH0 986 4B2 016
BOSCH1457434446
BOSCHF026402017
BOSCHF 026 402 017-004
BOSCHN2017
CARQUEST86721
CLEAN FILTERDN1956
COOPERSFSM4261
COOPERSFSM4261ZZZ
CROSLAND5103
DONALDSONP550529
DONALDSONP550739
DONALDSONP559106
DONALDSONP559576
DONALDSONP559647
DONALDSONP559648
DONALDSONP559664
DONALDSONP903272
DONALDSONP903273
DONALDSONP954970
FILTRONPP964/1
FLEETGUARDFF254
FLEETGUARDFF5507
FRAMP9626
GUD FILTERSZ 398
HENGST FILTERH200WDK
HENGST FILTERH558WK
HIFI FILTERSN70201
JURA HIFISN70201
LUBERFINERLFF 8059
MACK20539582
MACK20972295
MACK20976005
MACK2191P550529
MACK57GC2186A
MACK85114535
MAHLEKC 251
MAHLEKC300
MANN-FILTERWDK11102
MANN-FILTERWDK11102/1
MANN-FILTERWDK11102/11
MANN-FILTERWDK11102/25
MANN-FILTERWDK 11 102/28
MANN-FILTERWDK11102/9
MANN & HUMMELWDK11102
MANN & HUMMELWDK111021
MANN & HUMMELWDK1110225
MANN & HUMMELWDK 11 1029
NAPA3721
PARKER/RACORRS250RCR02
PUROLATORF75929
SAKURAFC7104
SOFIMAS9320NR
TECNOCARRN239
UFI23.342.00
UFI2434200
WIX24656
WIX24980
WIX33721
WIX95037E
WIXWS10113
WIX FILTERS24656
WIX FILTERS24980
WIX FILTERS33721
WIX FILTERS95037E
WIX FILTERSWS10113