Polttoainesuodatin OE DEUTZ 01181917

13,88 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014417 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin OE DEUTZ 01181917 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11 706 667, Volvo 14213939, Volvo 1708684, Volvo 2416125, Volvo 241672. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,368 kg
Mitat 13 × 8 × 8 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus 2

62.0 mm

Kiinnitysasento

127.0 mm

Ulkohalkaisija

80.2 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

M16 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,37 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin OE DEUTZ 01181917”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä OE DEUTZ 01181917 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003D
Volvo PentaAD30A
Volvo PentaAD31
Volvo PentaAD31B
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQAD30A
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQ145A
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaAQD70C
Volvo PentaAQD70CL
Volvo PentaAQD70D
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaBB145A
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaD41L-A
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaKAD42P-A
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD42P-A
Volvo PentaKAMD43P-A
Volvo PentaKAMD44P-A
Volvo PentaKAMD44P-B
Volvo PentaKAMD44P-C
Volvo PentaKAMD300-A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD30A
Volvo PentaMD31A
Volvo PentaMD67C
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD70C
Volvo PentaMD100A
Volvo PentaMD100B
Volvo PentaMD100B-CC
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1030G
Volvo PentaTAD1030GE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1030VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAMD30A
Volvo PentaTAMD31A
Volvo PentaTAMD31B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41H-B
Volvo PentaTAMD42WJ-A
Volvo PentaTAMD60A
Volvo PentaTAMD60B
Volvo PentaTAMD60C
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD70C
Volvo PentaTAMD70D
Volvo PentaTAMD70E
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTAMD120B
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTAMD162A
Volvo PentaTAMD162B
Volvo PentaTAMD162C
Volvo PentaTAMD162C-B
Volvo PentaTAMD162C-C
Volvo PentaTAMD163A-A
Volvo PentaTAMD163P-A
Volvo PentaTAMD165A
Volvo PentaTAMD165C
Volvo PentaTAMD165P
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTD60A
Volvo PentaTD60B
Volvo PentaTD60D
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD60DG-83
Volvo PentaTD60G
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD70G
Volvo PentaTD70G-83
Volvo PentaTD70GG
Volvo PentaTD70GG-83
Volvo PentaTD70GPP
Volvo PentaTD70GPP-83
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD100G-85
Volvo PentaTD100GG
Volvo PentaTD100GG-85
Volvo PentaTD100GGP
Volvo PentaTD100GP
Volvo PentaTD100GP-85
Volvo PentaTD100HP
Volvo PentaTD100HPB
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTD120C
Volvo PentaTD120G
Volvo PentaTD120GG
Volvo PentaTD120GG PP
Volvo PentaTD120HP
Volvo PentaTD120HPP
Volvo PentaTD121G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GG
Volvo PentaTD121GGP
Volvo PentaTD121GGP-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD164KAE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1010G
Volvo PentaTD1030VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTHAMD70C
Volvo PentaTHD102K-KB
Volvo PentaTHD102KB
Volvo PentaTHD102KD
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID60DG
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID70G
Volvo PentaTID70GG
Volvo PentaTID70GPP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTID100K
Volvo PentaTID100K-87
Volvo PentaTID100KG
Volvo PentaTID100KGP
Volvo PentaTID100KGP-87
Volvo PentaTID100KP
Volvo PentaTID100KP-87
Volvo PentaTID100KPB-87
Volvo PentaTID120FG
Volvo PentaTID120FPP
Volvo PentaTID120HPP
Volvo PentaTID121FG
Volvo PentaTID121K
Volvo PentaTID121K-87
Volvo PentaTID121KG
Volvo PentaTID121KGP
Volvo PentaTID121KP
Volvo PentaTID121KPB
Volvo PentaTID121L
Volvo PentaTID121LG
Volvo PentaTID121LGP
Volvo PentaTID121LP
Volvo PentaTID121LPB
Volvo PentaTID162AG
Volvo PentaTID162AGP
Volvo PentaTID162AP
Volvo PentaTID162APB
Volvo PentaTMD30A
Volvo PentaTMD31A
Volvo PentaTMD31B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41L-A
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD70C
Volvo PentaTMD100A
Volvo PentaTMD100C
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD120A
Volvo PentaTMD120B
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1010G
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11 706 667
VOLVO14213939
VOLVO1708684
VOLVO2416125
VOLVO241672
VOLVO2416725
VOLVO241674
VOLVO243004
VOLVO2430049
VOLVO2430079
VOLVO243009
VOLVO2905052
VOLVO3130935
VOLVO352392366
VOLVO35292366
VOLVO3669875
VOLVO36845
VOLVO3825133
VOLVO38251336
VOLVO3840335
VOLVO43924422
VOLVO46669875
VOLVO466987
VOLVO4669873
VOLVO4669875
VOLVO47701701
VOLVO63825133
VOLVO6889135
VOLVO7 243 004
VOLVO72430044
VOLVO72430049
VOLVO79128732
VOLVO79178732
VOLVO8000250
VOLVO8193858
VOLVO8299132
VOLVO829935
VOLVO829993
VOLVO843398
VOLVOB466987
VOLVOE12306987
VOLVOFC7101
VOLVOV466987

Ristiviitteet

AC DELCOTP961
AC DELCOXD 25
ACIACI 5806907
ACIACI 5806908
ALLIS-CHALMERS99100083
ATLAS1162 4300
ATLAS132360026
ATLAS362972
ATLAS441923
ATLAS5112240007
ATLAS9709 0005-20
ATLAS970900520
ATLAS97100406
ATLAS9721028200
ATLAS9721 0337
BALDWINBF7931
BALDWINBF 9819
BALDWINBF988
BALDWINBF993
BALDWINWBF7608
BOSCH0 450 123 001
BOSCH1457431019
BOSCH1 457 434 019
BOSCH1457434050
BOSCH1457434055
BOSCH1457434057
BOSCH1457434062
BOSCH1457434068
BOSCH1457434072
BOSCH1457434073
BOSCH1457434120
BOSCH145743412088
BOSCH1457434120889
BOSCH1457434154
BOSCH1457434190
BOSCH1457434908
BOSCH9451080065
BOSCH9455160352
BOSCHBFE050
BOSCHN4050
BOSCHN4154
CAV494
CAV711-1494
CAV7176494
CLARK061804301
CLARK1160243
CLARK1992367B
CLARK4111378
CLARK61804301
COOPERSFSM 4118
COOPERSFIAAMFD4932
COOPERSFIAAMFP4683
COOPERSFIAAMFP4932
COOPERSFIAAMFT4802
COOPERSFIAAMFT4932
FLEETGUARDFF4013
FLEETGUARDFF42000
FLEETGUARDFF5018
FLEETGUARDFF5074
FLEETGUARDFF5074CS
FLEETGUARDFF5167
FRAMP4102
FRAMP4102A
FRAMP4102PL
FRAMP4102RP
FRAMP4473
FRAMP5770
FRAMP7510
FRAMP8434
HAMM00234575
HAMM1213202
HAMM234575
HAMM2345755018
HAMM40538001
HENGST FILTERH60WK
HENGST FILTERH60WK01
HENGST FILTERH60WK03
HENGST FILTERH60WK07
HENGST FILTERH60WK08
INGERSOLL-RAND85401636
JURA HIFISN5074
LINDE0009831622
LINDE016000000300
LINDE016 000 000 3 001
LINDE160000003001
LINDE9831622
LINDEE780001042
LOMBARDINI104.3730.068
LOMBARDINI2175046
LOMBARDINI2762175046
LOMBARDINI276217546
LOMBARDINI278217535
LUBERFINERFP585F
LUBERFINERFP 586-F
LUBERFINERFP586FE
MACK2191P553004
MAHLEAW12
MAHLEAW7
MAHLEAWK12
MAHLEAWK121
MAHLEAWK154
MAHLEAWK7
MAHLEB457/1C
MAHLEFB636
MAHLEKC 113
MAHLEKC24
MAHLEKC6
MAHLEKX2
MAHLEKX 24
MANN & HUMMELWK723
MANN & HUMMELWK 7231
MANN & HUMMELWK 7236
MOTORCRAFTEFG25
MOTORCRAFTFD68
MOTORCRAFTFG68
PARKER/RACORINF264
PARKER/RACORRC344
PERKINS26569054
PURFLUXCS162
PURFLUXCS195
PURFLUXCS198
PUROLATORF53125
PUROLATORF57042
PUROLATORF57336
PUROLATORPC42
PUROLATORPER336F
PUROLATORPF3125
STILL133748
STILL1687004
UFI2430700
UFI2432300
UFI2435800
UFI2437200
VAN WEZEL5806907
VAN WEZEL5806908
VAN WEZELACI 5806907
VAN WEZELACI 5806908
WOODGATEWGF5018
WOODGATEWGF723