Polttoainesuodatin KNECHT KC5

9,21 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Kubota / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013886 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin KNECHT KC 5 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 861477, Volvo 8614778. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,372 kg
Mitat 7,85 × 7,85 × 9,35 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

93.5 mm

Ulkohalkaisija

76.0 mm

Ulkohalkaisija 3

72.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

62.0 mm

Tynkäputken halkaisija

72.0 mm

Tynkäputken halkaisija 2

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF2B

Paino

0,37 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Läpimitta [mm]

76.0

Korkeus (mm)

93.5

Kierremitta

3/4"-16UNF-2B

Läpimitta 2 [mm]

72.0

Tiivisteen läpimitta [mm]

62.0

Kiristysmomentti [Nm]

20.0

Suositellun erikoistyökalun tuotenumero

OCS 1

Nettopaino [g]

340.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin KNECHT KC5”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä KNECHT KC 5 Polttoainesuodatin KC5 soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO861477
VOLVO8614778

Ristiviitteet

AC DELCOTP1231
AC DELCOXD78
AC DELCOXD9023E
AC DELCOXD9025E
ALCO FILTERSP849
ALCO FILTERSP902
ALCO FILTERSP921
A.L. FILTERALG2162
ASHIKA30-01-103
ASHIKA30-02-208
BALDWINBF7541
BALDWINBF7601
BALDWINBF7648
BALDWINBF954
BLUE PRINTADN12309
BLUE PRINTADT32367
BLUE PRINTADXX2305
BLUE PRINTADZ92305
BLUE PRINTFT1906
BLUE PRINTFT6238
BORG & BECKFFF552
BORG & BECKFFF612
BOSCH1457434300
BOSCH1457434456
BOSCHN4300
CHAMPFP588F
CHAMPFS117
CHAMPIONL147
CLEAN FILTERDN304
CLEAN FILTERDN872
COMLINECIZ13003
COOPERSFSM4005
COOPERSZ131
COOPERSZ132
COOPERSZ532
COOPERSZ532A
COOPERSFIAAMFSM4005
COOPERSFIAAMFT4946
COOPERSFIAAMFT5007
COOPERSFIAAMFT5008
COOPERSFIAAMZ532A
CROSLAND370
CROSLAND5032
CROSLAND9367
DELPHI7176522
DELPHIHDF522
DONALDSONFFP553240
DONALDSONP550057
DONALDSONP553240
DOOSAN8944147963S
DOOSANK9009932
FIAT-HITACHI4265247
FIAT-HITACHI4395946
FIAT-HITACHI76547686
FIAT-HITACHI76595561
FILTRONPP944
FLEETGUARDFF5030
FLEETGUARDFF5081
FLEETGUARDFF5114
FRAMFP588F
FRAMP3627
FRAMP3658
FRAMP3788
FRAMP4178
FRAMP4178A
FRAMP4179
FRAMP4531
FURUKAWA078853
FURUKAWA5132400091
FURUKAWA5132400230
GMC93156633
GMC94414796
GUD FILTERSZ 183
GUD FILTERSZ 288
HENGST FILTERH168WK
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1332007
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1332008
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1339002
HIFI FILTERFT6238
HINO2330B56030
HINO2330B56031
HINO2330D54071
HINO2330D56030
HINO2330D56031
HINO234011332
HOFFER7690128
HOFFER7690128/1
HOFFER7690284
HOFFER7690478
IHC1058100C1
INGERSOLL-RAND54381306
INGERSOLL-RAND85448454
JAPANPARTSFC103S
JAPANPARTSFC-208S
JAPANPARTSJFC103
JAPANPARTSJFC207
JAPANPARTSJFC207S
JAPANPARTSJFC208
JAPANPARTSJFC208S
JAPANPARTSJFC209
JAPANPARTSJFC209S
JAPANPARTSJFC217
JAPANPARTSJFC217S
JAPANPARTSJFC218
JAPANPARTSJFC218S
JAPANPARTSJFC219
JAPANPARTSJFC219S
JAPANPARTSJFC254S
JAPANPARTSJFC604
JAPANPARTSJFC902
JAPANPARTSJFC902S
JAPANPARTSJFC998S
KOLBENSCHMIDT4335-FS
MAGNETI MARELLI153071760638
MAGNETI MARELLI154081103140
MAGNETI MARELLI161013320080
MAGNETI MARELLI161013390020
MAGNETI MARELLI600000035150
MAGNETI MARELLI600000035160
MANN-FILTERWK811/86
MANN-FILTERWK815/80
MEAT&DORIA4128
MEAT&DORIA4128/1
MEAT&DORIA4284
MEAT&DORIA4478
MEYLE30-14 323 0003
NIPPARTSJ1331003
NIPPARTSJ1331016
NIPPARTSJ1332007
NIPPARTSJ1332008
NIPPARTSJ1336004
NIPPARTSJ1339002
NIPPARTSJ1339005
NPSN133N03
NPST133A07
ONAN1402229
ONAN1492229
PERKINS130306190
PERKINS130360220
PERKINS13036602
PERKINS130366020
PERKINS130366120
PERKINS2208175
PERKINS4429491
PURFLUXCS171
PUROLATORF50375
PUROLATORF54469
PUROLATORPER375F
PUROLATORPER4469F
QUINTON HAZELLQFF0352
QUINTON HAZELLQFF8023
SOFIMAS8340NR
SOLID AUTOM203003
SOLID AUTOT103010
SULLAIR250018508
TECNOCARRN438
TOYO TIRESFG20
TOYO TIRESFG90
UFI2437000
UNIPARTGFE5320
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK81186
VALEO587723
VICFC147
VICFC175
VICFC208
VICFC208A
VICFC219
VICFC406
WIX FILTERS33388
WIX FILTERS33393
WIX FILTERSWF8172
WOODGATEWGF5030