Öljynsuodatin MANN-FILTER W 950/22

20,19 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Kubota / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000001326 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin MANN-FILTER W 950/22 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1257492, Volvo 12574927, Volvo 36844, Volvo 423 135, Volvo 4231353. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,67 kg
Mitat 17,2 × 10 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

170.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Sisähalkaisija 2

72.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

72.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

12UNF

Muoto

circular straight

Paino

0,67 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Suositellun erikoistyökalun tuotenumero

LS 9

Korkeus (mm)

170.0

Kierremitta

1-12 UNF

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Korvaava tuote/korvaava tiedote 2

yhdellä peruutuksenestoventtiilillä

Avauspaine ohitusventtiili [bar]

2.5

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

62.0

Tiivisterenkaan ulkoläpimitta [mm]

71.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin MANN-FILTER W 950/22”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä MANN-FILTER W 950/22 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70C
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70CHC
Volvo PentaD70CRC
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD100BHC
Volvo PentaD100BRC
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42A
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAD42P-A
Volvo PentaKAD43P-A
Volvo PentaKAD43P-B
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD42A
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaKAMD42P-A
Volvo PentaKAMD43P
Volvo PentaKAMD43P-A
Volvo PentaKAMD43P-B
Volvo PentaKAMD44P-A
Volvo PentaKAMD44P-B
Volvo PentaKAMD44P-C
Volvo PentaKAMD300-A
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70C
Volvo PentaMD100A
Volvo PentaMD100B
Volvo PentaMD100B-CC
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaTAD120AHC
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTAMD42WJ-A
Volvo PentaTAMD60A
Volvo PentaTAMD60B
Volvo PentaTAMD60C
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD70C
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD60A
Volvo PentaTD60B
Volvo PentaTD60D
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD70CHC
Volvo PentaTD70CRC
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD100AHC
Volvo PentaTD100ARC
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AHC
Volvo PentaTD120ARC
Volvo PentaTD120GG
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID60DG
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41B
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD70C
Volvo PentaTMD100A
Volvo PentaTMD120A
Yanmar4CH(K)
Yanmar4CH-DT
Yanmar4CH-HT
Yanmar4CH-ST
Yanmar4CH-STZ
Yanmar4CH-T
Yanmar4CH-UT
Yanmar4CH-UTZ
Yanmar4CH-WST
Yanmar4CH25
Yanmar4CH25A
Yanmar4CH25C
Yanmar4CH25D
Yanmar4CHE3
Yanmar6CH
Yanmar6CH-DT
Yanmar6CH-HT
Yanmar6CH-HTE3
Yanmar6CH-ST
Yanmar6CH-STR
Yanmar6CH-T
Yanmar6CH-UT
Yanmar6CH-WDT
Yanmar6CH-WDTE
Yanmar6CH-WUTE
Yanmar6CH35B
Yanmar6CHE3
Yanmar6CHQ1-WDT
Yanmar6CHX,6CHK
Yanmar4CX-ET
Yanmar4CX-ETZ
Yanmar4CX-GT
Yanmar4CX-GTZ
Yanmar6CX-ET
Yanmar6CX-GT
Yanmar6CX80
Yanmar6CX110(A)
Yanmar6CXA-GT
Yanmar6CXAP-GT
Yanmar6CXAS-GT
Yanmar6CXBM-GT
Yanmar6CXBP-GT
Yanmar6CXBQ-GT
Yanmar6CXBS-GT
Yanmar4LH-DTZ
Yanmar4LH-HT
Yanmar4LH-HTZAY
Yanmar4LH-ST
Yanmar4LH-STZ
Yanmar4LH-STZAY
Yanmar4LH-UT
Yanmar4LH-UTZ
Yanmar4LH-UTZAY
Yanmar4LH-WST
Yanmar4LH-WSTZY
Yanmar3LM

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1257492
VOLVO12574927
VOLVO36844
VOLVO423 135
VOLVO4231353
VOLVO430143
VOLVO432135
VOLVO469 954
VOLVO4785971
VOLVO4785974
VOLVO47859749
VOLVO59438820
VOLVO731094
VOLVO73194
VOLVO7423135
VOLVO7423195
VOLVO79159323
VOLVO795097
VOLVO7950975
VOLVO897321
VOLVO991208615
VOLVO991290710
VOLVOV1112637
YANMAR12185035150
YANMAR127695-35150
YANMAR19446448310

Ristiviitteet

AC DELCOPF2207
ACIACI 3328662
ACIACI 4311844
ALCO FILTERSP872
BALDWINB7031
BALDWINB7387
BALDWINB7499
BALDWINB975
BALDWINBT40032
BALDWINJX0814
BALDWINWB7031
BOSCH2013H
BOSCH451203220
BOSCH451301156
BOSCH8216H
BOSCH9450732013
BOSCHP1156
BOSCHP3220
COOPERSAZL009
COOPERSFIAAMFT5218
DELPHI LOCKHEEDAP1172
DELPHI LOCKHEEDAP3206
DELPHI LOCKHEEDAP3206A
DELPHI LOCKHEEDAP81400A
DELPHI LOCKHEEDLK3206
DONALDSONP550362
FLEETGUARDLF4017
FLEETGUARDLF4154
FLEETRITELFR84154
FRAMPH2880
FRAMPH4934
GREYFRIARS9006S
GREYFRIARS9060S
GREYFRIARS956S
HASTINGSLF415
HENGST FILTERH19W
HENGST FILTERH19W01
HENGST FILTERH19W07
HENGST FILTERH453W
HIFI FILTERSO4154
JURA HIFISO216
JURA HIFISO4154
LINDEE780001040
LUBERFINERLFP950
MAHLEAW23
MAHLEOC202
MAHLEOC27
MANN-FILTER309944
MANN-FILTER81055016007
MANN-FILTERW950
MANN-FILTERW 950/22
MANN-FILTERW950/9
MANN & HUMMELW950
MANN & HUMMELW 95022
MANN & HUMMELW9509
MOTORCRAFTEFL175
NAPA9100
NAVISTAR1329020C2
NAVISTAR445516C1
ORENSTEIN & KOPPEL103907
ORENSTEIN & KOPPEL1411336
ORENSTEIN & KOPPEL49809
PUROLATORL38204
RYCOZ66
SAKURAC-6203
SAVARA92823317
SF FILTERSSP4441
SURE FILTERSFO0950
TAMROCK69005234
UFI2315202
VAN WEZEL3328662
VAN WEZEL4311844
VAN WEZELACI 3328662
VAN WEZELACI 4311844
VMCLF550362
WIX327P
WIX59100
WIX FILTERS59100
WOODGATEWGL708
WOODGATEWGL9136
WOODGATEWGL9138
WOODGATEWGL950