Öljynsuodatin HENGST E416H D86

24,17 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013611 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin HENGST E416H D86 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 02931709, Volvo 17535053, Volvo 20796785, Volvo 20998807, Volvo 21040164. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,33 kg
Mitat 20,5 × 12,5 × 12,5 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Kiinnitysasento

205.0 mm

Ulkohalkaisija

121.0 mm

Sisähalkaisija

56.0 mm/ · 45.0 mm

Sisähalkaisija 2

45.0 mm

Paino

0,33 kg

Ulkoläpimitta [mm]

121.0

Sisäläpimitta [mm]

56.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

45.0

Korkeus (mm)

205.0

Lisätarvike/lisätieto

Tiivisteillä

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin HENGST E416H D86”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä HENGST E416H D86 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAD560VE
Volvo PentaTAD561VE
Volvo PentaTAD734GE
Volvo PentaTAD752GE
Volvo PentaTAD753GE
Volvo PentaTAD754GE
Volvo PentaTAD761VE
Volvo PentaTAD762VE
Volvo PentaTAD763VE
Volvo PentaTAD764VE
Volvo PentaTAD765VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO02931709
VOLVO17535053
VOLVO20796785
VOLVO20998807
VOLVO21040164
VOLVO54241541

Ristiviitteet

AMAZONB00DQISNI4
BOSCHF026407220
BOSCHF026407252
BOSCHF 026 407 362
CLEAN FILTERML4563
DONALDSONP550905
FEBI35348
FILTRONOE686
FLEETGUARDLF16351
FUCHS5411664691
HENGSTE416H D86
KNORR-BREMSEK117995N50
MAHLEOX426D
MAHLEOX 426 D ECO
MANN-FILTERHU 1390 x
MEYLE534 323 0002
MEYLEMOF0174
SOFIMA09.25.097.00
SOFIMAS 5097 PE
UFI2509700
VOLVO PENTA21040164
WIX FILTERS92161E