Öljynsuodatin HENGST H18W01

11,78 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013707 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin HENGST H18W01 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 119935450, Volvo 17457469, Volvo 17535679, Volvo 3831236, Volvo VOE 3831236. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,76 kg
Mitat 9,5 × 9,5 × 22,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

211.0 mm

Ulkohalkaisija

72.0 mm/ · 94.0 mm

Sisähalkaisija

63.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

72.0 mm

Kierteen koko

1 inch

Paino

0,76 kg

Ulkoläpimitta [mm]

94.0

Sisäläpimitta [mm]

63.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

72.0

Kierremitta

1-12 UNF

Korkeus (mm)

211.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin HENGST H18W01”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä HENGST H18W01 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD650VE
Volvo PentaTAD660VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD750VE
Volvo PentaTAD760VE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO119935450
VOLVO17457469
VOLVO17535679
VOLVO3831236
VOLVOVOE 3831236
YANMARBTD2235310

Ristiviitteet

AC DELCO01FBO001
AC DELCOPF2207
AC DELCOPF 38
AC DELCOX22
AC DELCOX4011E
AC DELCOX41
ALCO FILTERSP832
ALCO FILTERSP874
AMAZONB00DQIY8NI
ATLAS1202 8496
ATLAS1619 2627
ATLAS363020
ATLAS387493
ATLAS442004
ATLAS9709 0012-00
ATLAS9709 0012-00PC 224
ATLAS9712 5401-04
ATLAS9721 0338
BALDWINB236
BALDWINB7143
BALDWINB7367
BOSCH0451104015
BOSCH0451105001
BOSCH0451105067
BOSCH0451105182
BOSCH0451105188
BOSCH0451301001
BOSCH9450732013
BOSCH9455081010
BOSCH9457280400
BOSCHF026407234
BOSCHP4015
BOSCHP5067
BOSCHP5188
CHAMPLFP3712
CHAMPLFP781
CLEAN FILTERDO263/D
COOPERSAZL032
COOPERSFIAAMFT4657
CROSLAND2216
CROSLAND304
CROSLAND9325
DELPHIEFL521
DONALDSONP553711
DONALDSONP553771
DONALDSONP557624
DONALDSONP779127
DOOSAN400504-00005
FILTRONOP592
FLEETGUARDLF03664
FLEETGUARDLF16170
FLEETGUARDLF16327
FLEETGUARDLF3625
FLEETGUARDLF3687
FLEETGUARDLF 3784
FLEETGUARDLF4054
FRAMPH2801
FRAMPH2801B
FRAMPH3403
FRAMPH3776
FRAMPH39
FUCHS00073033
FUCHS1160025
FUCHS73033
GROVE9414100529
GUD FILTERSZ71
HENGSTH18W01
INGERSOLL-RAND51056612
INGERSOLL-RAND85052751
INGERSOLL-RAND92118678
KNORR-BREMSEK118025N50
KOLBENSCHMIDT000OS
KOLBENSCHMIDT50013000
LINDE0009830610
LINDE01160025
LINDE0160000001001
LUBERFINERLFP2222
MAHLEFO384
MAHLEFO386
MAHLEFO386/1
MAHLEOC 171
MAHLEOC32
MAHLEOC382
MAHLEOC60
MANN-FILTERW11701
MANN-FILTERW962
MANN-FILTERW962/6
MANN-FILTERW 962/6 (10)
MANN-FILTERW962/8
MANN-FILTERWV962
MEAT&DORIA15022
MONARK30758067
MOTORCRAFTBFL 32
MOTORCRAFTEFL161
MOTORCRAFTEFL222
PURFLUXLS414
PURFLUXLS479
PURFLUXLS479A
PURFLUXLS712
PURFLUXLS712C
PUROLATORL42168
PUROLATORL47033
PUROLATORPC224
PUROLATORPC33
PUROLATORPC 33 Mic 10
PUROLATORPC33SM10
RYCOZ74
SĘDZISZÓWPP123
SOFIMAS3230R
SULLAIR0681
SULLAIR4355
SULLAIR68521500
TECNECO FILTERSOL68
TECNOCARR102
TECNOCARR68
TEREX5501316450
UFI2310601
UFI2323000
WEBERLB162
WIX FILTERS51820
WOODGATEWGL962